Życie Podkarpackie nr 17/2017 Życie Podkarpackie nr 17/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 120/2017, Niedziela 30 kwietnia 2017 r., Mariana i Katarzyny
Opublikowano
Przemyśl
Barszcz? A owszem, tylko jaki?
Jestem smakoszem barszczu. Zarówno czystego, z uszkami, jak też wiosennego. Ze świeżej botwinki, na śmietanie. Najlepiej smakuje domowy, ale i restauracyjnym nie gardzę. Tym bardziej że – z pełną odpowiedzialnością za słowo pisane – mogę polecić barszczyk serwowany przez co najmniej kilka przemyskich restauracji. Ze szczególnym uwzględnieniem jednej. Nazwy nie podam.
Ułatwię zadanie dociekliwym: na szyldzie lokalu pojawia się kamień szlachetny. Czytelników z Jarosławia, Przeworska, Lubaczowa oraz innych miejscowości naszego regionu proszę o nadesłanie mapy restauracyjek godnych polecenia w tym względzie. Rozwodzę się nieco o naszej sztandarowej zupie, bo jestem po lekturze tekstu z aktualnego wydania Życia Podkarpackiego. Siłą skojarzenia z dywagacji kulinarnych przeskoczyłem na dziwną roślinę. Chłopiec poparzył się nią w Darowicach (gmina Fredropol). Od lat w tejże gminie pojawia się ten sam problem. 

Władze niebezpieczny chwast tną. On co roku się odradza i rozsiewa. Skutki poparzenia są bolesne. Walczyć z barszczem Sosnowskiego można tylko doraźnie. Gmina Fredropol leży na terenie ekologicznie chronionym Natura 2000, co wyklucza działania chemiczne. Barszcz Sosnowskiego jest praktycznie nie do wytępienia. Jak mówią bohaterowie naszego tekstu: – Lepiej tego cholerstwa nie dotykać! Stawiam więc zdecydowanie na barszcz prawdziwy, który jest nie tylko pyszny, zdrowy, ale i prosty w przyrządzeniu. 

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
Sonda
Weźmiesz udział w Bike Town 2017?
  • Tak, to świetna impreza
  • Jeszcze nie wiem
  • Nie, mam inne plany
nr 17/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium