Życie Podkarpackie nr 31/2020 Życie Podkarpackie nr 31/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 218/2020, Środa 5 sierpnia 2020 r., Marii i Stanisławy
Opublikowano
Przemyśl
O ustawkach i biciu piany
Uważni czytelnicy Życia Podkarpackiego na pewno zauważyli: wdzięcznym i powracającym tematem w redakcyjnych komentarzach są dyskusje przemyskich rajców. I tym razem, podczas sesji w ubiegłym tygodniu, samorządowcy znad Sanu ponownie dali pokaz kwiecistych wzajemnych oskarżeń.
Nie szczędząc sobie porównań do działań gangsterskich, mafijnych. Sytuacja nie zmienia się od początku tej kadencji. Z jedną różnicą: wcześniej stroną mocno krytykującą była koalicja mniejszościowa (PiS, Regia Civitas, SLD), a obecnie po zmianie układu sił kontratak przeprowadza popierająca prezydenta Wojciecha Bakuna mniejszość (PO, Wspólnie dla Przemyśla).

I może byłoby to nawet śmieszne (trochę śmiechu nikomu jeszcze nie zaszkodziło), gdyby nie cierpiał na tym wizerunek Przemyśla. Ale pal licho wizerunek. Jak ktoś obsrewuje przebieg sesji, to widzi wyraźnie: kwestie merytoryczne zdają się nie za bardzo zajmować rajców. Może chodzi o transmisję na żywo. Wiadomo, kamera nie znosi nudziarstwa. Emocji przy wnikliwym analizowaniu kwestii formalnoprawnych, na przykład podczas analizowaniu poprawności przyjmowanych uchwał, tyle co kot napłakał. Wszyscy od razu zasypiają. A tak: gdy jeden radny drugiemu radnemu zasunie gadkę o ustawkach i biciu piany, od razu robi się ciekawie. I chociaż tyle w tym prawdy, co kot napłakał, to po nudzie ani śladu. Jednak czy o to powinno chodzić radnym? O atrakcyjność, o ładny wygląd i oglądalność? I kto komu mniej lub bardziej inteligentnie przyłoży?

Sytuacja w przemyskiej radzie jest coraz bardziej patowa. Nie było i nie ma współpracy rady jako całości nawet przy najbardziej oczywistych projektach. Prezydent Wojciech Bakun o ile wcześniej miał kruchą większość i oparcie przynajmniej na przemyskim poletku, to obecnie utracił nawet to, a co dopiero mówić o przekonywaniu do swoich pomysłów marszałka województwa, wojewodę czy rząd w Warszawie. Chcę jednak wierzyć, pewnie naiwnie, że optyka myślenia dobrem wspólnym, dobrem wszystkich mieszkańców Przemyśla weźmie górę. Ostatecznie właśnie dla nich radni oraz prezydent sprawują mandat, przez nich są opłacani z podatków, więc Panie i Panowie traktujcie poważnie swoje wyborcze zobowiązania.
8 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Tadeusz 83.5.166.166 29.07.2020

Posiedzenia szanownej Rady powinny odbywać sie w piaskownicy gdzie będzie obowiązywała tylko jedyna zasada.


Do piaskownicy nie sikamy

user
i.kropka 51.158.111.157 29.07.2020

Wcześniej też tak było na sesjach, tylko kamer nie było, ale było ok panie redaktorze ? Jak poszła działka nieopodal stoku za 400tyś, a teraz jest w sprzedaży za 2mln to jest spoko panie redaktorze ? Jak powstawał szkieletor na kopcu i nie został dokończony to też było ok panie redaktorze ? Znajdź pan sobie jakieś inne pole do PRZEMYŚLeń, bo gazeta Ci upada

user
koniec.i.kropka 31.0.2.249 13:15:44 29-07-2020
Redaktor porusza w tym felietonie - zupełnie obiektywnie - bezradę obecnej Rady. I "jedzie" po jednych i drugich. Nie ma co się pieklić.user
życie, oj życie .... 188.114.88.171 13:35:52 29-07-2020

To fakt, że gazeta upada, jest stronnicza i widoczny jest brak obiektywizmu.  W sklepach zalegają wydania gazety, spora cześć trafia do zwrotu na makulaturę i gazetka robi się coraz cieńsza, Połowa każdego wydania zajęta jest reklamami. 


Pan redaktor może pisać swoje przemyślenia, ale koniecznie musi przemyśleć organizację i pracę "dziennikarzy" swoje gazety... jak długo można udawać że pisana jest pod czyjeś dyktando... szkoda bo kiedyś "życie" pewnie padnie, a zawsze się jakoś z Przemyślem względnie kojarzyło


Od dawna nie kupuję ...

user
Mieszkaniec 193.242.142.187 29.07.2020

Rzeczywiście oglądając transmisję obrad  "Wysokiej Rady" czuję wstyd i zażenowanie, że ci ludzie nas reprezentują. Jedno co rzuca się w oczy, to to, że Radni bez przerwy korzystają z telefonów... Jak dla mnie to przejaw braku szacunku, do innych radnych a także do wyborców, którzy obserwują transmisję sesji przez internet. Może na telefon otrzymują od kogoś instrukcje co mówić, jak głosować? Słabe... Propozycja jest taka: zakazać używania telefonów podczas trwania sesji Rady. Co wy na to? 

user
bezRadny 31.0.2.249 29.07.2020
Ta Rada to zgromadzenie chłopców i dziewczynek w krótkich spodenkach. W przenośni i jak pokazują ostatnie przykłady również dosłownie.
user
wstyd 31.183.231.59 29.07.2020

Najgorsze w TYM wszystkim jest TO-iż to MY ich wybraliśmy

user
goscx 195.136.178.82 30.07.2020

Nie dziwię się, że radni z tzw. większości są atakowani skoro po gangstersku w Radzie TĘ większość zdobyli. Zasadne więc jest porównanie do działań mafijnych tej większości. A mniejszości życzę wytrwania i nie ustawania w walce o przyzwoitość. Bo cytując profesora Bartoszewskiego " Warto być przyzwoitym".

nr 31/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium