Życie Podkarpackie nr 27/2020 Życie Podkarpackie nr 27/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 193/2020, Sobota 11 lipca 2020 r., Olgi i Pelagii
Opublikowano
Przemyśl
Ależ „piękne” kwietne łąki!
Boję się o zdrowie niektórych internautów. Tych – denerwujących się, złorzeczących i odsądzających od czci i wiary – z imienia i nazwiska, jak i tych bezimiennych, anonimowych bohaterów zza klawiatury.
Jedno ze zdjęć nadesłanych przez naszych Czytelników. Tu początek czerwca. Podpis do zdjęcia brzmiał: Ul. Lwowska: może w końcu ktoś się zajmie skoszeniem trawy...
Jedno ze zdjęć nadesłanych przez naszych Czytelników. Tu początek czerwca. Podpis do zdjęcia brzmiał: Ul. Lwowska: może w końcu ktoś się zajmie skoszeniem trawy...

Boję się, że jak napiszę, że w Przemyślu znowu jest dżungla, to zastępy (coraz szczuplejsze) sojuszników będą się nakręcać i zarzucać, że znowu czepiam się miejskich władz. Napiszę więc, że jest piękna dżungla! Dżungla zwana w niektórych miejscach kwietnymi łąkami. Prawda: te kwietne łąki piękne mogą być! Choć jednego nie rozumiem. Czy one mają funkcjonować na zasadzie: wysiejemy trochę nasion lub nie (znaczy poczekamy aż samo wzrośnie) i będziemy się cieszyć, że np. koniczyna, maki polne, chabry czy bławatki prześcigają się w obfitości? Zdaje się, że je także trzeba trochę pielęgnować. Oczywiście nie z taką pieczołowitością, jak np. grządki z rzodkiewką, ale jednak. Tymczasem przemyskie kwietne łąki to mieszanina chwastów, pokrzyw, ostów, perzu i roślin, które rzeczywiście tworzą te nowe, oryginalne miejskie kompozycje.

A teraz już poważniej. Gorąco zachęcam wszystkich, którzy uważają, że na przemyskich obwodnicach ich bezpieczeństwo jest zagrożone z powodu „kwietnych łąk”, do zgłaszania tego odpowiednim organom ścigania. Tam kiedyś dojdzie do tragedii i odpowiedzialność za to spoczywać będzie na instytucji, która powinna o to dbać. Zachęcam do ignorowania np.  filmików promocyjnych o rzadszym koszeniu, które pokazują, że tak trzeba, i innych podpowiedzi kompletnie nieodpowiedzialnych ludzi. Po to, aby tragedia nie dotknęła Was, Ciebie, mnie.

8 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Tadeusz 79.191.89.24 26.06.2020

Na zdjeciu widzimy bardzo kolizyjne skrzyżowanie ale ono powstało dzięki naszym służbom drogowym biorących czynny udział w projektowaniu tegoż

Prawdopodobnie mieli problemy z czytaniem rysunku  i wiekowym zacofaniu przy projektowaniu nowoczesnych rozwiązań komunikacyjnych.

To nie trawy a głupota tak projektujących jak też użytkowników jest przyczyną wypadów i kolizji.


A jak piękne są trawy to zapraszam pod Kopiec gdzie mienia się całą paletą barw,kształtów.lekkości a także żyjątek wśród nich.


A z koszeniem trawy jest dokładnie tak samo jak strzyżeniem u fryzjera.

Młodzi  ostrzyżeni na łysą pałę  doskonale wiemy co to za acz jak mawia mój dziadek


user
ff 83.5.183.2 26.06.2020

bardziej mnie martwi, ze panie mówia na miescie, ze ich mezowie coraz wiecej kasy zostawiaja w kasynach gier. 

user
goscx 195.136.179.82 27.06.2020

Piękne są te kwietne łąki. Jeszcze gdzie niegdzie oczko wodne i full wypas. Po co zgłaszać do organów ścigania. Panie redaktorze drogi przecież nic tak nerwy nie koi jak łono natury. Co panu gorąco polecam.

user
lol 188.147.105.68 27.06.2020

A ja myślę, że przyczyną stłuczki nie były trawy, panie redaktorze, tylko nieuwaga, bezmyślność i ułańska fantazja, którą codziennie widać na naszych ulicach.

user
\"łąki\" tak, ale nie w pasie drogowym 185.25.123.130 29.06.2020

Mądrze napisane Panie MG

user
Mieszkaniec 31.183.175.249 30.06.2020

Na Bakończycach między Zespołem Szkół Gastronomicznych a osiedlem mieszkaniowym jest górka na której od 2 lat rośnie niekoszony gąszcz chwastów. Cały teren jest "koszony"  na tzw. Odp... l się max 2 razy w roku, ale tak nieudolnie, że w sąsiedztwie bloków stoją 1,5 metrowe chwasty i pokrzywy.

Jeżeli ten teren należy do miasta to tzw. koszenie odbywa się bardzo niechlujnie, a pozostawione chwasty rozsiewają się po całej okolicy. 

user
mk 91.193.208.116 02.07.2020

Chyba od roku dominującymi tematami są  3  / trzy/  tematy ..

1/ Nieskoszona trawa / w okresie letnim/

2/ Stok narciarski/ w sezonie  zimowym , zwłaszcza bez opadu śniegu/

3/ Całoroczny atak  na Kościół katolicki/  z byle powodu , a nawet gdy go brak .

Wynika to być może z nadmiaru czasu który występuje u wielu bezrobotnych  bazgrzących  o każdej porze  dnia i nocy, . Bezrobocie w/g socjologów powoduje spustoszenie  w umysłach   wielu  z braku perspektyw  na lepsze życie ,   . Rodzi się zawiść , zazdrość , nienawiść  , agresja, stąd ta wciekła chęć dokopania   każdemu , zwłaszcza   wszelkiej władzy.

nr 27/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium