Życie Podkarpackie nr 27/2020 Życie Podkarpackie nr 27/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 193/2020, Sobota 11 lipca 2020 r., Olgi i Pelagii
Opublikowano
Nie bądźmy obojętni
Przed nami wybory prezydenckie AD 2020. Za nami najdziwniejsza kampania od 30 lat. Przede wszystkim z powodu epidemii koronawirusa, Ale ale szkoda papieru na przypominanie wszystkich przepychanek związanych z pierwszym terminem wyborów. Było, minęło. W zależności od sympatii politycznych każdy z nas inaczej oceniał możliwość zagłosowania 10 maja.
Nie bądźmy obojętni
fot. Aleksandra Nowotyńska

Mam jednak nadzieję, że w niedzielę, 28 czerwca, bez względu na indywidualne zapatrywania, wszyscy zachowamy zdrowy rozsądek. Zastosujemy się do wytycznych sanitarnych. Więc: maseczka, rękawiczki, bezpieczna odległość. Do lokalu może wejść tylko tyle osób, ile określi w danym okręgu komisja. Trzeba założyć trochę dłuższy czas na oddanie głosu. Nie będzie dowolności. Osoba, która się nie zastosuje do wymogów epidemiologicznych, nie wejdzie do lokalu. Proste i skuteczne.

Podkreślam ten fakt, bo jak widzę różne osoby, w różnym wieku, w różnych miejscach publicznych, to mam poważną wątpliwość, czy przy okazji wyborów zachowamy się odpowiedzialnie. Ile to razy w sklepach, na stacjach paliw widuję osoby bez maseczek. Pomimo upomnień ekspedientów nie przejmujemy się ani sobą, ani innymi. Sobą nie musimy, ale innymi co najmniej powinniśmy.

Przy okazji wstępniaków przedwyborczych zazwyczaj gorąco apelowałem o jak najliczniejsze skorzystanie z możliwości oddania swojego głosu. Tym razem jest to niepotrzebne. Temperatura sporu politycznego sięga zenitu. Elektoraty są rozgrzane do czerwoności. Niestety za bardzo. Po raz nie wiadomo który daliśmy sobie wmówić wyższość emocji nad zdroworozsądkową dyskusją o problemach. Wszystkie sztaby poszły w tym kierunku. Może taka już nasza uroda. A przecież sytuację w kraju mamy, delikatnie mówiąc, trudną. Nie bądźmy jednak obojętni. Na najbliższe pięć lat trzeba wybrać człowieka, który sprosta wyzwaniom może najtrudniejszym od trzech dekad.

W niedzielę, 28 czerwca, zdamy egzamin nie tylko z demokracji, ale także, a może przede wszystkim, z postawy obywatelskiej odpowiedzialności za siebie i innych.   

4 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Tadeusz 79.191.89.24 24.06.2020

Ludzie powiadają,że po ostatnie namaszczenie poleciał do Pana Prezydenta Trampa jeden z kandydatów.


Czy musimy uważać na testament i kto go przejmie.

user
wp 195.116.41.26 24.06.2020

Jak zwykle bzdurny wpis Tadeusza.

user
goscx 195.136.178.82 24.06.2020

I po co te tyrady, dla kogo? Mądrzy ludzie wiedzą jak zachować się w pomieszczeniach zamkniętych podczas pandemii. Proszę te uwagi i rady skierować raczej do przemyskich biskupów i księży wszelkiej maści, by zakładali maseczki na pyski gdy pójdą głosować na Dudę!

user
Radical News 94.40.75.201 25.06.2020

Czy dałeś się już przekonać ?


Kampania wyborcza w pełnym rozpędzie!


YOUTUBE.COM - INKWIZYCJA - PROSTE ŁATWE I PIĘKNE

nr 27/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium