Życie Podkarpackie nr 22/2020 Życie Podkarpackie nr 22/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 155/2020, Środa 3 czerwca 2020 r., Leszka i Kłotyldy
Opublikowano
Przemyśl
Naiwność czy głupota?
Jak mocna może być nienawiść i zacietrzewienie w poglądach politycznych pokazuje przykład Kamila K., byłego polityka Nowoczesnej i zjednoczonej opozycji, przemyślanina, obecnie mieszkającego w Warszawie. Ten „bohater” nie tylko wyzywał innych, ale wprost sugerował zabicie prezesa PiS i wytępienie polityków tej partii.

Nie wiemy jak się tłumaczył ze swojego zachowania, ale jego wpisy nie były jednorazowym wybrykiem. Publikował je od kilku miesięcy. Może twierdził, że tylko żartował. Niezbyt mądry byłby to żart, bo czytając powtarzające się tego typu treści, może się w końcu znaleźć ktoś, kto je weźmie całkiem na serio. A wtedy już bardzo blisko do powtórki z Łodzi, gdzie w 2010 r. zginął działacz PiS Marek Rosiak, czy z Gdańska, gdzie został zamordowany prezydent Paweł Adamowicz w 2019 r.

Polityczny hejt to oczywiście nic nowego. Zapoczątkowali go sami politycy, a szybko w ich ślady poszli „zwykli ludzie”. Obraźliwe i niewybredne komentarze stały się od pewnego czasu codziennością.

To zaślepienie świadczy jednak co najmniej o naiwności, a nawet głupocie komentujących. Bo jeśli ktoś myśli, że partie robią coś w naszym interesie, to jest w dużym błędzie. Weźmy na przykład boje o termin i formę wyborów. Nie łudźmy się, że dla którejkolwiek strony sporu, ważne było bezpieczeństwo Polaków i ład konstytucyjny. PiS forsowało termin majowy, bo sprzyjały mu sondaże. PO najgłośniej ten pomysł torpedowała, bo jej kandydatka pobiła rekord, tracąc w dwa tygodnie 20 punktów procentowych poparcia. Koalicja miesiąc przed wyborami wymyśliła zupełnie nową formułę głosowania, która byłaby dobra, gdyby ją odpowiednio i z odpowiednim wyprzedzeniem przygotować. Opozycja poprzez senatorów postarała się, żebyśmy na 4 dni przed wyborami nie wiedzieli, czy się one odbędą.

Można by dłużej wymieniać, ale szkoda miejsca. Zainteresowanych odsyłam do wypowiedzi polityków i kandydatów na prezydenta z tego tygodnia i sprzed 10 maja. Sprzeczności łatwo wyłapać.

8 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Tadeusz 79.191.66.93 14.05.2020

Kto sieje wiatr zbiera burzę.

Kto mieczem wojuje ten od miecz ginie.


Te ludowe porzekadło wyjątkowe mądre  i powinno być kanonem  w życiu politycznym

user
Tadeusz 79.191.66.93 14.05.2020

Okazuje się,ze wspólny projekt wyborczy Jedynej Rosji  i PiS w sprawie wyborów korespondencyjnych i mieszanych już w Rosji został przegłosowany jednogłośnie przez tamtejszą Dumę/sejm/.

Masz zostanie przegłosowany lada chwilę.

Mam nadzieję,że nie jednogłośnie.

My Słowianie tak wiele mamy wspólnego.

user
gosc 195.136.178.82 14.05.2020

 Prezes ostatnio udzielając wywiadu w tvp reżimowej stwierdził, że to jego brat Lech Kaczyński kierował Solidarnością ze względu - uwaga- na "deficyty" Lecha Wałęsy.  Naiwność to czy głupota prezesa?

Nie!!! to tylko skleroza starego dziadygi!

Prezesowi obrażać wolno , że przypomnę "kanalie" i "mordy zdradzieckie" ale obrażać prezesa to już kryminał? Istna republika  bananowa!

user
mk 91.193.208.109 18:36:12 20-05-2020

MÓWIĄC " KANALIE ,  MORDY ZDRADZIECKIE , napisał prawdę i cała prawdę . Tak dokładnie trzeba określić  wypowiedzi  zachowanie Sikorskiego  , Komorowskiego  czy hrer Thuska . Przypomnij , bo jak nie , to za chwilę - w następnym wisie zrobię to ja za ciebie

user
Radical News 94.40.75.201 14.05.2020

''Bo jeśli ktoś myśli, że partie robią coś w naszym interesie, to jest w dużym błędzie.''


Dokładnie tak jest !!!


''Społeczeństwo żyje w iluzji, że rząd zadba o wszystko, a rząd wyciska ostatnią kroplę z owoców pracy swoich obywateli'' - Radical News

user
Radical News 94.40.75.201 19:13:01 14-05-2020

''Pamiętaj oni liczą wciąż na ciebie

Jesteś ostatnią ich nadzieja

Liczą ze oddasz im kawałek siebie

Bez ciebie oni przecież nie istnieją


To nic że czasami jesteś wściekły

Akurat to nikomu nie przeszkadza

Twoje ostrze już dawno jest stępione

Twoja wściekłość im wcale nie zagraża


W tej grze im właśnie o to chodzi

By pokazać dwie odmienne twarze

Jedna natychmiast ograbi cię ze złudzeń

A druga pozostawi w świecie marzeń


Rząd i opozycja to najlepsza koalicja

Nierozłączna i niepokonana

Rząd i i opozycja to najlepsza koalicja

Zawsze stabilna, niezachwiana''


DEZERTER - KOALICJA - TEKSTOWO.PLuser
gość 195.136.178.82 14.05.2020

 Tu nie chodzi o to czy partie  robią coś w naszym interesie. Rządzący dostali od suwerena mandat i jak najbardziej należy im na rece patrzeć i rozliczać. Za rządów PO PSL było jakoś lepiej, weselej, swobodniej. Za pis jest jeden wielki chaos, korupcja w rządzie kwitnie.Sprawa  maseczek na których majątek zbił przyjaciel Szumowskiego- maseczki bezużyteczne. Oczywiście rządzący ani myślą się z tego tłumaczyć. Hulaj dusza, piekła nieba! A Kaczyński bezkarnie tworzy sobie nową historię.Przecież nie można siedzieć cicho i zasłaniać się tym, że to nie w naszym interesie.  Kłamstwo, korupcja rządzących tylko nam szkodzi, należy o tym pisać, głośno mówić!!!

user
yy 94.40.44.230 22:57:38 15-05-2020

cała ta opozycja jest tak słaba jak Kidawa dlatego Kaczyński rozgrywa ją jak chce i kiedy chce jak dzieci tak trzymać bravo...

nr 22/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium