Życie Podkarpackie nr 21/2020 Życie Podkarpackie nr 21/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 154/2020, Wtorek 2 czerwca 2020 r., Erazma i Marianny
Opublikowano
Nadziei mimo wirusa
Przygotowałem kilka wersji dzisiejszego felietoniku Od środy do środy. Co jedna, to gorsza. Albo zbyt podniosła, albo zbyt smutna, albo na siłę optymistyczna. Nie ma co udawać. Tegoroczne Święta Wielkiej Nocy łatwe nie będą. Wymęczeni, bardziej niż zwykle, bieganiną po sklepach, zestresowani, zamartwiający się o najbliższe dni, tygodnie, miesiące.

Być może zmagający się z chorobą, kwarantanną, a przede wszystkim samotni lub rozdzieleni z rodziną. Nic nie będzie takie samo, tradycyjne, normalne, świąteczne. Ale być może jest to przestrzeń dla wszystkiego, co nowe.

Być może to nowe daje nam szansę na lepsze relacje z najbliższymi. Paradoksalnie ciągła obecność w domu każe nam spojrzeć na siebie z innej, bliższej perspektywy. Zauważyć coś, co wcześniej umykało, coś czego nie potrafiliśmy docenić. Być może rozłąka z najbliższymi, którzy nie zasiądą przy wspólnym stole, wzmocni nasze relacje. Uwypukli w nich rzeczy istotne, każe odrzucić pozory, rytuały, fałsz.

Wszyscy właśnie tak będziemy w tym roku przeżywać Wielkanocny Świt. Mimo wszystko niech on napełni nas nadzieją, siłą. Życzmy sobie, aby ci, którzy decydują o naszym losie, wykazali się mądrością, wyobraźnią. Oby na dalszy plan zeszły spory polityczne, a górę wzięło myślenie w kategoriach solidarności. Solidarności w wymiarze lokalnym, narodowym, europejskim, globalnym. Czego jak czego, ale koronawirus powinien nauczyć nas pokory w każdym wymiarze.

Wszystkim pracownikom służby zdrowia, ratownikom medycznym, służbom mundurowym, wolontariuszom, pracownikom urzędów państwowych i samorządowych, sklepów spożywczych, wszystkich branż produkcyjnych, wszystkim pracującym zdalnie, którzy muszą łączyć obowiązki domowe z zawodowymi, życzę zdrowia, sił, optymizmu.

Także braci dziennikarskiej i pracownikom redakcji dziękuję za profesjonalne wykonywanie swoich obowiązków w warunkach dalekich od normalności.

Wam Wszystkim, Drodzy Czytelnicy Życia Podkarpackiego, dziękuję, że w tych trudnych chwilach możemy nadal na Was liczyć. Mamy wiele cotygodniowych dowodów Waszego przywiązania do naszego tygodnika. Dziękuję. Wspólnie łatwiej przeczekać trudny czas. Życzę Wam zdrowia! Wszyscy życzmy sobie jak najszybszego ustania pandemii. Mimo wszystko Wesołego Alleluja!

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 21/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium