Życie Podkarpackie nr 21/2020 Życie Podkarpackie nr 21/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 149/2020, Czwartek 28 maja 2020 r., Augustyna i Jaromira
Opublikowano
Czego powinna nauczyć nas pandemia?
Po pierwsze – pokory. Określana jest ona prawdą o samym sobie, uznaniu swojej ograniczoności, ale i swoich zalet. Człowiek XXI wieku nie chce natomiast przyznać, że czegoś nie może. Rozwój nauki i technologii pozwalał ujarzmić naturę. Zdarzały się wprawdzie kataklizmy, ale lokalne, dotykające jednego miasta lub regionu – rzadko całego kraju. A tu pojawia się koronawirus, który szybko ogarnia cały świat i któremu podporządkowujemy wszystkie sfery życia.

Przyzwyczailiśmy się, że wszystko można załatwić, kupić. Wszystko poza zdrowiem. Nic nowego, ale COVID-19 akcentuje tę prawdę jeszcze mocniej. Godzimy się na ograniczenia, bo to obecnie jedyne wyjście. Człowiek jeszcze koronawirusa nie ujarzmił.

Po drugie – szacunku do siebie nawzajem. Współczesny człowiek zapomniał, że drugiemu należy się pewna estyma, nawet jeśli się z nim nie zgadzamy. Tak po prostu, tylko dlatego, że jest człowiekiem. Zagrożenie wyzwoliło w niektórych z nas najgorsze cechy, najczęściej wynikające pewnie z lęku.

Hejt kierowany jest w stronę zakażonych (bo na pewno świadomie zarazili już pół miasta), służby zdrowia (bo niedouczona), rządzących i media (bo nas nie ustrzegli przed pandemią i na pewno ukrywają prawdę). Politycy starają się wykorzystać epidemię do osiągnięcia własnych celów.

Szkoda, że nawet w tak nadzwyczajnej sytuacji nie potrafią odłożyć interesów partyjnych na bok i wspólnie pracować dla dobra kraju, któremu przecież ślubowali służbę.

Po trzecie – jedności. Epidemia dotknęła kraje, tzw. pierwszego, drugiego i trzeciego świata. To prawda, że polskie szpitale mają ograniczone zasoby sprzętowe. Tak jest jednak również w krajach dużo bardziej rozwiniętych gospodarczo. Przed koronawirusem uginają się nawet Stany Zjednoczone.

To nie czas na przepychanki. To czas, kiedy powinniśmy się zjednoczyć, bo mamy wspólnego wroga, któremu na imię COVID-19. Bierzmy przykład ze szlachetnych ludzi, którzy czy to zawodowo, czy w formie wolontariatu pomagają innym.

PS. Święta się odbędą. Nawet, jeśli kościoły będą zamknięte, a my nie będziemy mogli się odwiedzać.

10 Komentarzy
Szanowni Państwo,
wokół tematu koronawirusa pojawia się wiele plotek. Do nas również docierają różne informacje, które staramy się weryfikować i potwierdzić oficjalnie albo nieoficjalnie, ale z niemal 100-procentową pewnością. Nie jest to niestety łatwe i zależne od nas. Natomiast nie będziemy pisać tekstów opartych na „ktoś coś powiedział”, bo to jedynie rodzi niepotrzebny chaos i panikę. A teraz potrzebne są spokój i przestrzeganie zasad. Niczego nie ukrywamy i o wszystkim będziemy RZETELNIE informować!
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy pod artykułami, mimo to prosimy serdecznie o powstrzymanie się od powielania w nich pogłosek. Bądźmy odpowiedzialni! Prosimy naszych Czytelników również o to, by polegali jedynie na ZWERYFIKOWANYCH informacjach.
Redakcja
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Tadeusz 79.191.61.212 02.04.2020

 W Kurii Biskupiej  w Przemyślu brakło kawioru i to jest problem.

Biskup ogłosił ściepę wśród podległych mu księży.

\"Zagrożenie wyzwoliło w niektórych z nas najgorsze cechy\"  jak Pan napisał i tu sie zgadzam.
user
Zbigniew 81.161.203.121 02.04.2020

Słusznie powiedziane. Dodałbym, że człowiek w ogóle nie radzi sobie z problemami i potrzebuje kogoś, kto go z tego wyciągnie. A jest ich coraz więcej, coraz bardziej trudnych do rozwiązania, zwłaszcza dotyczących sił Natury. Niestety człowiek, zamiast lokować swoje nadzieje w Kimś, kto potrafi je rozwiązać, wierzy takim samym jak on. Ludziom nie radzącym sobie z niczym, a zwłaszcza tym, którzy wykorzystując swoją władzę, zwłaszcza w dziedzinie duchowej dają im fałszywą ochronę.  Mam nadzieję, że Ci oszuści wkrótce otrzymają za to należną im zapłatę.  Koronawirus uruchomił już coś, czego nie da się zatrzymać, co niebawem zmieni oblicze tej ziemi. 

 

user
marcinsojka 37.248.165.63 02.04.2020

Mądre słowa. 
P.S. Polecam hurtownię kosmetyczną ladiosa.pl. Dużo promocji i atrakcyjne oferty. 

user
193.176.84.101 03.04.2020

<a href="https://google.com"> google </a>


[Url = https: //google.com] google [/ url]


[Google] (https://google.com)


"Google" https: //google.com


[url "https://google.com"] google [/ url]

user
193.176.84.101 03.04.2020
user
mk 91.193.208.135 04.04.2020

"Szkoda, że nawet w tak nadzwyczajnej sytuacji nie potrafią odłożyć interesów partyjnych na bok i wspólnie pracować dla dobra kraju, któremu przecież ślubowali służbę."PS. Święta się odbędą. Nawet, jeśli kościoły będą zamknięte, a my nie będziemy mogli się odwiedzać."

W pełni się zgadzam , bardzo trafne i konkretne  stwierdzenia  mimo ,ze nie wszystkim / lewactwu , masonom  . nie  w smak.

|

user
chibi 117.5.157.54 08.04.2020

The content of your post gives me a message worth learning. driving directions

user
Radical News 94.40.75.201 11.04.2020

Pomału, panie redaktorze, pomału. Najpierw ustalmy z dużą dozą prawdopodobieństwa, skąd się biorą takie hetery i piekielnice jak korona itp. I to już będzie połowa sukcesu !!!


SPUREK O PRZYCZYNACH EPIDEMII KORONAWIRUSA I COVID - 19 - ZDROWIE.WPROST.PL


PRZEMYSŁOWY CHÓW ZWIERZĄT JEDNYM Z GŁÓNYCH CZYNNIKÓ RYZYKA GLOBALNYCH PANDEMII - ROSLINNIEJEMY.ORG


OBLEWANE WRZĄTKIEM ŁUSKOWCE ZOSTAWIŁY LUDZIOM PREZENT W POSTACI KORONAWIRUSA - NAUTILUS.ORG.PL


A co nas już nauczył i nauczy, to się dopiero zobaczy, może już za niedługo !?!

user
paulina3212 93.159.9.133 23.04.2020

Warto zapoznać się z artykułem https://www.zycie.pl/forum/post/16435,dorabianie-kluczy- i dowiedzieć się, czy maseczki to skuteczna ochrona przed wirusem.

user
adam90 89.74.70.145 12.05.2020

Nauczyła nas, że ziemia może pozbyć się ludzkości za jednym pociągnięciem sznurka. Musimy szanować planetę, zwierzęta, naturę i siebie nawzajem. 

nr 21/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium