Życie Podkarpackie nr 13/2020 Życie Podkarpackie nr 13/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 93/2020, Czwartek 2 kwietnia 2020 r., Franciszka i Władysława
Opublikowano
Koronawirus – czas próby
Drodzy Czytelnicy Życia Podkarpackiego, przeżywamy niezwykły czas próby. Stan zagrożenia epidemicznego koronawirusem przestawił nasze codzienne życie na zupełnie nowe tory.
Raport dzienny Ministerstwa Zdrowia, stan na 17 marca, g. 18.30.

Musimy mierzyć się z wyzwaniami, o których starsi czytelnicy chcieliby zapomnieć. A młodsi pamiętają z opowiadań lub  historii.

Konieczność robienia zakupów na zapas, konieczność pozostania w domach, ograniczenie przemieszczania się, zamknięte granice, utrudniony kontakt z najbliższymi to wszystko już przeżywaliśmy w trudnych dla naszego narodu chwilach. Wszystkie instytucje rządowe, samorządowe, Kościoły ograniczyły lub całkowicie zwiesiły swój kontakt z obywatelami i wiernymi. Bez wątpienia jest to najtrudniejszy moment w najnowszej historii Polski.

Także nasza redakcja zmuszona jest zamknąć swoje biura w Przemyślu i Jarosławiu. Prawie wszyscy dziennikarze, konsultanci do spraw reklamy, pracownicy biura, księgowość, pracownicy działu technicznego oraz działu administracyjnego wykonują swoje obowiązki zdalnie.

Od początków funkcjonowania Życia Podkarpackiego (wcześniej Życia Przemyskiego) nasze relacje opierają się głównie na bezpośrednim kontakcie z czytelnikami. Niestety z powodów aktualnej sytuacji musieliśmy także i my podjąć bardzo trudną dla nas decyzję o ograniczeniu tych kontaktów. Mamy jednak szczerą nadzieję, że nasi Najwierniejsi Czytelnicy ją zaakceptują.  Być może przekonamy do siebie nowych.

Zamierzamy każdego tygodnia na bieżąco dostarczać Naszym Czytelnikom rzetelne informacje o aktualnym stanie zagrożenia epidemicznego w regionie. Będziemy źródłem wszystkich ważnych kontaktów telefonicznych, mailowych, komunikatów, oświadczeń władz państwowych, samorządowych i lokalnych, tak aby jak najbardziej usprawnić przepływ informacji ważnych  dla mieszkańców. Szczególnie ważnych dla osób starszych. Słowa uznania dla wszystkich pracowników służby zdrowia, służb mundurowych, wolontariuszy. Dla wszystkich anonimowych ludzi dobrej woli niosących pomoc potrzebującym.

Jestem przekonany, że po poważnym potraktowaniu wszystkich rozporządzeń sanitarnych, pełnym solidaryzmu podejściu do drugiego człowieka pokonamy koronawirusa.

Pamiętajcie Drodzy Czytelnicy! W każdej sytuacji, jak tylko będziemy w stanie, możecie liczyć na naszą pomoc!   

                

 

6 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
? 37.30.48.175 18.03.2020

Jeżeli chcecie zrobić coś pożytecznego dla mieszkańców Przemyśla to, błagam (!), piszcie, że nie powinni wychodzić z domu jeżeli nie jest to naprawdę konieczne.

Zakupy można zrobić większe raz na jakiś czas, do lekarza można zadzwonić a na spacer pojechać za miasto.

DOTRZYJCIE DO LUDZI! 

Czy musi umrzeć ktoś bliski czy sąsiad, żeby wreszcie do przemyślan dotarło, że MUSZĄ siedzieć w domu?

user
Soobczak 83.30.64.100 20.03.2020

zgadzam się!! siedźmy w domach! 

user
Radical News 94.40.75.201 21.03.2020

I co wam to gówno za przeproszeniem pomoże, jak sami sobie przyniesiecie do chaty, przez waszą głupotę i ignorancję, wcześniej czy później, jakiegoś wirusa, i wiele innych choróbsk !!! A w sumie już to robicie ?!?


SPUREK: KORONAWIRUS MOŻE BYC WYNIEKIEM PRZEMOCY WOBEC ZWIERZĄT - ZDROWIE.WPROST.PL

user
Radical News 94.40.75.201 22:14:50 21-03-2020
''W ostatnim stuleciu przemysł mięsny zabił więcej ludzi niż wszystkie wojny, kataklizmy i wypadki drogowe w historii człowieka razem wzięte'' - Dr Neal Barnard - Założyciel Lekarskiego Komitetu Odpowiedzialnej Medycyny
user
Radical News 94.40.75.201 22:19:01 21-03-2020
YOUTUBE.COM - WHAT THE HEALTH FILM DOKUMENTALNY 2017 NAPISY PL
user
ela 31.183.183.184 23.03.2020

Nie rozumiem ludzi ,którzy bez powodu chodzą po ulicach, korzystają z komunikacji miejskiej ,a nawet te osławione spacery ,pospaceruj  po mieszkaniu otwórz okna wytrzymaj te 2 lub 3 tygodnie ,na klatce można się zarazić, ludzie czy już nie macie rozumu.Zróbcie zakupy raz i siedżcie na przysłowiowej d.pie.Wystarczy,  że pracujący muszą,ale ci też nie muszą codziennie  biegać po sklepach  po sklepach

nr 13/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium