Życie Podkarpackie nr 30/2020 Życie Podkarpackie nr 30/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 217/2020, Wtorek 4 sierpnia 2020 r., Dominika i Protazego
Opublikowano
Kobieca strona Życia
Czy mężczyzna na prawo do słabości? Czy staje się coraz bardziej zniewieściały? A może to określenie go nie obraża, a wręcz przeciwnie – nobilituje? Czy współczesny pan ma realizować model: jestem macho, niech kobiety mi wybaczą, czy raczej ładnie pachnieć i być metroseksualny?

Czy w alkowie jest możliwa szczerość i długodystansowość, a gra wstępna nie musi się ograniczać do komunikatu słownego: szykuj się?!

Czy jest sens obchodzić Międzynarodowy Dzień Kobiet, święto wymyślone przez komunistów oraz sufrażystki? I czy koniecznie musi się ono kojarzyć z rajstopami i goździkami?

Na te i wiele innych pytań w dzisiejszym wydaniu ŻP odpowiada psycholog, seksuolog Andrzej Kochmański w wywiadzie: Seks to nie tylko rozładowanie napięcia, a cały „ogród wrażeń zmysłowych".

A może mają Państwo ochotę na historyczną podróż w czasie, aby poznać losy kobiet w Polsce na przestrzeni dziejów? Dowiedzieć się, na ten przykład, dlaczego za pogaństwa paniom było teoretycznie najlepiej? A jak im się wiodło na ojczystej ziemi, poczynając od Czeszki Dobrawy, na kobietach PRL-u kończąc? Zainteresowanych zapraszam do lektury artykułu Józefa Frankiewicza: Być kobietą w dawnej Polsce.

Równie ciekawie dzieje się w innych tekstach pomieszczonych w dzisiejszym specjalnym dodatku do ŻP: Kobiece strony życia. Prezentujemy w nim wypowiedzi kobiet zaradnych, przebojowych, samodzielnych, łamiących stereotypy w tekście Bartłomieja Packa: Ambitne, piękne, mądre – opowiadają o istocie kobiecości. Zapraszam do lektury.

Nie wymyślę nic lepszego, więc z okazji święta wszystkich pań zacytuję fragment wywiadu z Andrzejem Kochmańskim. "Czego Pan życzy kobietom w dniu ich święta? – Życzę każdej kobiecie, aby w chwilach zwątpienia, trudności, kryzysu, obniżenia nastroju, mogła spojrzeć w oczy swojego mężczyzny, przejrzeć się w nich i zobaczyć, że jest atrakcyjną, seksowną, powabną, kochaną". Podpisuję się pod każdym słowem tych życzeń!

 

 

5 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
marcinsojka 82.160.69.5 12.03.2020

Czasem warto pozwolić sobie na małe przyjemności, np. kupno kilku nowych kosmetyków, których nigdy nie za wiele. Serdecznie polecam hurtownie kosmetyczną ladiosa.pl :)

user
đge 117.5.157.54 08.04.2020

You’ve written nice post, I am gonna bookmark this page, thanks for info. I actually appreciate your own position and I will be sure to come back here. Thanks. powerline io

user
agata3212 213.92.200.3 04.05.2020

A czy stosowałyście kiedykolwiek Monat do włosów?


https://www.facebook.com/MonatMonique

user
liliana06 89.74.70.145 17.06.2020

W przypadku pielęgnacji twarzy polecam zdecydowanie laserowe leczenie. U mnie się sprawdziło rewelacyjnie. Polecam zerknąć na stronę https://salonceleste.pl/leczenie-tradziku-rozowatego/. Jest tam dużo informacji, które być może się Wam przydadzą.

user
Tukihp 37.30.29.71 06.07.2020

Świetny sklepik z naturalnymi kosmetykami, które pozwolą wam na zadbanie o skórę jak nigdy wcześniej https://ekopolka.pl/kosmetyki-naturalne-wedlug-typu-cery-rodzaju-skory

nr 30/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium