Życie Podkarpackie nr 30/2020 Życie Podkarpackie nr 30/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 217/2020, Wtorek 4 sierpnia 2020 r., Dominika i Protazego
Opublikowano
Jarosław
Wolałbym, żeby „Owsiaka” nie było
Już za parę dni wystartuje Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W całym kraju odbędą się: kwesty, licytacje, charytatywne koncerty. Polacy jak zwykle sięgną głębiej do portfeli i kto wie, może znów uda się zebrać parę groszy więcej niż przed rokiem. Za chwilę internet i niektóre media zaleje też pewnie fala hejtu wymierzona w samą zbiórkę i jej organizatora Jurka Owsiaka.

Nad przyczyną tej nienawiści rozwodzić się nie będę – po prostu jej nie rozumiem. Podejrzewam tylko, że chodzi o to, że zło czai się wszędzie, nawet ukryte pod pozorem dobra, choć co do tego, czy w krytykach, czy w krytykowanym, pewności już nie mam. Z przeciwnikami Owsiaka łączy mnie jedna rzecz – wolałbym, żeby jego Orkiestry nie było. Albo żeby te swoje miliony zbierała na jakiś inny cel. Niestety fakt, że Orkiestra zagra po raz 28., pokazuje, jak bardzo jest potrzebna. A to wcale radością nie napawa. Oczywiście budzić musi szacunek, bo zorganizowanie wydarzenia o takiej skali jest wysiłkiem nie lada. Ogólnie jednak chwalić się nie ma czym. To, że istnieje WOŚP, oznacza bowiem, że nasza rodzima służba zdrowia ma problemy, z którymi nie potrafi sobie poradzić od blisko trzech dekad. Oczywiście kłamstwem byłoby uznać, że się nie zmieniła, ale ze swoimi demonami, przede wszystkim pokracznym systemem finansowania, walczy nieustannie. Dlatego właśnie wolałbym, żeby Orkiestry nie było, a Owsiak zajął się swoimi witrażami, tudzież organizacją letniego festiwalu. Zamilknięcie Orkiestry oznaczało by bowiem jedno: szpitale z zakupem sprzętu radzą sobie same, a ich standard satysfakcjonuje każdego. Dopóki tak nie jest, z Owsiakiem i jego Orkiestrą wojować nie ma co, a serduszko przyklejone na piersi powinno być jednak w przyszłą niedzielę obowiązkiem.

9 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Tadeusz 79.191.68.233 10.01.2020

Jesteśmy bardzo dobrym narodem oczywiście ze swoimi wadami.Kto ich nie ma.

Ale mamy to szczęście ,ze prawie zawsze w naszej historii mamy różnej maści nieudaczników u władzy praktycznie od XVII wieku.

Tak się składa,ze władzy i Narodowi nie jest po drodze i stąd mamy tyle różnego rodzaju patologii szczególnie w środowiskach na nią podatnych.

Prawie zawsze kończyło się to nienawiścią.

Pretekst zawsze się znalazł.

Ale ta sama historia wskazuje nam ,ze zawsze po okresie nienawiści mieliśmy tragedie narodowe. I o tych tragediach pamiętamy.Ale zawsze zapominamy o przyczynach tych tragedii.

Zawsze była tylko nienawiść.


user
Obserwator 81.161.203.96 10.01.2020

W dobie dzisiejszej zbiórki na szlachetne cele nie muszą odbywać się takim kosztem, jak to czynią różne fundacje.  Nie potrzeba sztabu ludzi, tysięcy wolontariuszy, całej machiny która, nie oszukujmy się, pochłania pewną część zebranych środków. Czy można inaczej? Bez zgiełku, fali hejtu, krytyki ? Można. Wystarczy zajrzeć na portal zrzutka.pl.  W zasadzie każda złotówka wpłacona przez darczyńcę takim sposobem trafia do potrzebujących. Nikt na tym nie zarabia, co niestety w innych przypadkach ma miejsce i z oczywistych względów musi wzbudzać kontrowersje. W Polsce nie lubi się ludzi, którzy swój interes zbijają kosztem innych, stosując do tego szantaż moralny. Bo któż nie wesprze chore dzieci czy starsze osoby? Żeby zdjąć z siebie ciężar wyrzutów sumienia, każdy wrzuca i nie interesuje się co dzieje się z tymi pieniędzmi. 

Co do problemów ze służbą zdrowia, to moim zdaniem leżą one gdzie indziej. Brak dostatecznej liczby lekarzy, pielęgniarek, to jest problem. Bo nawet najnowocześniejszy sprzęt, na który co roku składają się darczyńcy w ramach WOSP, nie poprawi nikomu zdrowia ani nie uratuje życia. 


user
Tadeusz 79.191.68.233 09:19:42 11-01-2020

Najdroższą polską organizacją "charytatywną" jest Caritas.

Niewyobrażalne pieniądze bierze z kasy państwowej z których nigdy się nie rozlicza a ich zaangażowanie jest kilkakrotnie droższe jak organizacje tego typu komercyjne nie mówiąc juz o organizacjach pożytku publicznego.

Finanse Caritasu to dodatkowe finansowanie polskiego kleru.

Nie ma ono charakteru społecznego ale ma charakter klasyczny mafijny. To jedna z naszych największych patologii.

user
mk 91.193.208.140 23:44:35 12-01-2020

"Tadeusz" "doktorze wszech nauk " skąd masz dane ,ze Caritas jest najdroższy? Jeśli nie posiadasz takowych , to nie pisz bredni . Proponuję odnależć zakurzoną legitymację PZPR , zaśpiewać  coś z repertuaru lewicowego i tym sposobem wróci  ,/ a może  nie wróci / dobre komusze samopoczucie

user
Tymoteusz 5.172.235.106 10.01.2020

Pan dziennikarz  Bartłomiej Pacek się myli, nie ma obowiązku wpłacania,wrzucania pieniędzy do puszek fundacji p.Owsiaka.Żadnego obowiązku. Kto chce może wrzucać kto nie chce ,nie ma przekonania np do uczciwości p.Owsiaka  czy z innych przyczyn , wrzucać, wpłacać nie musi. Koniec i kropka. Pan Owsiak już dawno zatracił z własnej winy nazwijmy to "powinność duchową"  społeczeństwa do dzielenia się pieniędzmi z jego fundacją . Dzisiaj już żadnym  autorytetem    nie jest ,jest natomiast wymuszającym pieniądze cwaniakiem   uciekając się do  bardzo niskiego poziomu   w czym pan dziennikarz mu pomaga.

user
tsa 94.40.75.201 19:34:33 10-01-2020

Nic dodać nic ująć.

user
tsa 94.40.75.201 10.01.2020

''Wolałbym żeby Orkiestry nie było, a Owsiak zajął się swoimi witrażami''


Dobre sobie panie dziennikarzu !!! Przecież już chyba dzieci w przedszkolu wiedzą, że na tychże nie tłukł by taki szmalec jak na tej całej tzw. WOSP, gdzie dzieci biegają na mrozie itp. itd. etc. , aby potem pan Jurek pławił się w luksusach.


PRZEZ 6 LAT BLISKO 50 MILIONÓW DO PODZIAŁU DLA RODZINY OWSIAKÓW! - EIOBA.PL


YOUTUBE.COM - POLITYCZNIE NIEPOPRAWNY JAROMI - OWSIAK! POKAŻ FAKTURY


YOUTUBE.COM - 7 GODZIN SNU - WIELKA ORKIESTRA FAŁSZYWEJ POMOCY

user
asdf 46.134.154.18 17.01.2020

Ani grosza na Owsiaka oczywiście bez hejtu .

user
Lol 188.146.102.169 18.01.2020

Krytykanci przecież nikt nie każe wam wrzucać do puszek!

nr 30/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium