Życie Podkarpackie nr 30/2020 Życie Podkarpackie nr 30/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 217/2020, Wtorek 4 sierpnia 2020 r., Dominika i Protazego
Opublikowano
Jarosław, Lubaczów, Przemyśl, Przeworsk
Bądźmy w 2020 razem!
Przemaszerowaliśmy wspólnie, Drodzy Czytelnicy, przez kolejny rok. Przez 52. tygodnie Życie Podkarpackie relacjonowało wydarzenia najważniejsze dla nas wszystkich. Dziejące się tu i teraz, w naszych małych ojczyznach. Wielka polityka docierała do nas głównie z ekranów telewizyjnych i internetu, ale ta mała, lokalna, to domena prasy lokalnej i lokalnych portali internetowych.

O czym pisaliśmy najczęściej? O wszystkim, co Was dotyka na co dzień. Podwyżkach cen prądu, gazu, żywności. Motywem przewodnim we wszystkich miejscowościach regionu były podwyżki cen za zagospodarowanie odpadów. Chyba właśnie ten temat zdominował media lokalne w mijającym roku. Sporo miejsca poświeciliśmy kondycji regionalnych szpitali, inwestycjom, remontom dróg. Motywem nie tyle nowym, co coraz częściej pojawiającym się na naszych łamach, była ekologia. Już nie możemy bagatelizować kwestii czystego powietrza, wód, energii odnawialnej.

Nie szczędziliśmy cierpkich słów naszym radnym, politykom, parlamentarzystom, gdy na cierpkie słowa zasługiwali. Najczęściej zżymaliśmy się, gdy zamiast merytorycznych dyskusji radni serwowali nam na przykład klasyczne bicie piany. Tu aż ciśnie się potrzeba kilku słów na temat ostatniej wpadki parlamentarzystów w sprawie rozpalającej emocje ustawy o reformie sądownictwa. Ludzie w grudniu wychodzą na ulice, także w Przemyślu i innych miastach region. Manifestują swój sprzeciw. Słusznie czy nie? Każdy z nas ma swój osąd. Niektórzy sędziowie rzucają na szalę własne kariery, a znaczna część pań i panów parlamentarzystów na przedświątecznych zakupach zamiast w pracy, czyli na głosowaniach w Sejmie. Absencja dotyczyła zarówno prawej, jak i centralno-lewej strony Sejmu. Chodzi o elementarny szacunek do wyborców, bez względu na to, jaki mamy stosunek do reformy rządowej sądownictwa w Polsce. Zresztą język polityków, gdy wyłączone są mikrofony, daje wiele do myślenia.

Pisaliśmy też o rzeczach mniejszego kalibru. Niedźwiedziach w okolicznych lasach. Dzikach, sarnach, rysiach pojawiających się w najmniej oczekiwanych miejscach. A przede wszystkim pisaliśmy o Was, Drodzy Czytelnicy. O ludziach ciekawych, twórczych, kreatywnych, przebojowych, ale też i o tych mniej zaradnych, potrzebujących pomocy, pogubionych.

Od 52 lat, najpierw jako Życie Przemyskie, a obecnie jako Życie Podkarpackie jesteśmy lustrem na lokalnym gościńcu. Dziękujemy Wam za wspólną wędrówkę. Bądźmy razem także w 2020! Wszelkiej pomyślności.

6 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Tadeusz 79.191.68.57 27.12.2019

Razem to znaczy z kim.

Jako "życie przemyskie" ramie w ramię byliście z komunistami i byliście ich tubą propagandową.

Po transformacji krótko rzeczywiscie byliście razem z mieszkańcami ale sielanka szybko się skończyła i dzisiaj to wróciliscie do korzeni i prezentujecie jedynie słuszną jedna partię.

Co jest niewygodne dla tej słusznej partii to zwyczajnie nie publikujecie.

I cały w tym wasz urok.

Nie nadajecie się by być razem np z mieszkańcami.

Ale bycie ,razem z mieszańcami jest wam wyraźnie nie po drodze.


user
Komentarz 81.161.203.96 13:29:11 27-12-2019

Dziennikarze już dawno utracili swoją właściwą rolę i opisując rzeczywistość niestety przedstawiają ją przez pryzmat własnych poglądów, co służy propagandzie idei, z którymi się zgadzają. Dziś nie ma niezależnych mediów, a każdy kto udaje, że je reprezentuje mówiąc, że stoi po stronie wszystkich zwyczajnie opowiada bajki, żeby nie ująć to dosadniej. 

user
Roch 5.173.32.180 27.12.2019

Tadziu powycieraj ryjek bo zaplułeś sie jadem

user
MK 91.193.208.132 27.12.2019

Niejednokrotnie juz pisałem panu , panie redaktorku  , ze żal wyłazi z pana  - i to nieważne  czy za pana wiedzą i zgoda ,czy tez nie . Jest pan stronniczy , typowy  bolszewik , który z utesknieniem liczy czas od wyborów do wyborów   liczą,ze może pana lewactwo - robactwo powóci . OTÓZ NIE , NIE WRÓCI  . SKĄD TA PEWNOŚĆ ? Rok 2014 wybory do samorządu / na Wybrzeżu sfałszowane prze PO.  WINNER PiS , Rok 2015  maj wybory prezydenckie  WINNER PiS, jesień tego roku  wybory do parlamentu polskiego WINNER PiS.  Rok 2018 wybory do samorządu WINNER P iS . Rok 2019  wybory do eurokołchozu WINNER PiS . Jesien tego roku   wybory polskiego pparlamentu WINNER PiS . NALICZYŁEM 6 / SZEŚĆ RAZY/ STARCZY?

user
lol 188.147.104.78 18:08:24 27-12-2019

1/ starczy to jest uwiąd, powinno być wystarczy

2/ po co tyle jadu i obrażania, nawet jeżeli nie odpowiadają Panu cudze poglądy to może Pan do woli przedstawiać swoje, można się różnić ale należy się tolerować

user
asdf 37.47.104.121 06.01.2020

Ludzie nie wychodzą na ul.Trochę obiektywizmu gdzie pan widzisz te tłumy . Przecież to znane twarze .

nr 30/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium