Życie Podkarpackie nr 22/2020 Życie Podkarpackie nr 22/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 158/2020, Sobota 6 czerwca 2020 r., Pauliny i Laury
Opublikowano
Lekcja patriotyzmu w sądzie
Różnie bywa z patriotyzmem, o którym tak ostatnio głośno. Są tacy, którzy twierdzą, że można go wyssać z mlekiem matki, z kolei inni, że konieczna jest edukacja, a z nią też jest różnie. Jedni patriotyzmu od małego uczą się w domu, potem w szkole, kościele, albo na państwowych uroczystościach. Inni na trybunach stadionów. Różne też bywają skutki tej edukacji.

Niestety najbardziej widoczne to nadruki na koszulkach. Ciekawa lekcja patriotyzmu odbyła się niedawno w Sądzie Okręgowym w Przemyślu, gdzie po prawie trzech latach prawomocnie zakończył się proces w sprawie ataku na procesję grekokatolicką w czerwcu 2016 roku. Sąd utrzymał w mocy poprzedni wyrok, podwyższając go o podanie go do publicznej wiadomości poprzez umieszczenie na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu przez okres 6 miesięcy. Natomiast sędzia w ustnym uzasadnieniu, zwracając się do dwudziestu oskarżonych, mówił, że wysuwane przez obrońców tezy (dotyczące patriotyzmu – J.S) są po prostu tak absurdalne, że szkoda zawracać sobie nimi głowę. Bo to, co reprezentuje część oskarżonych, z których prawie połowa była już skazana i karana, nie za drobne wykroczenia, ale za rozboje, kradzieże, dystrybucję narkotyków, pobicia – to jedynie pseudopatriotyzm. Sędzia też niejako pouczył oskarżonych, radząc im, że warto zająć się innymi sprawami niż tylko czynieniem burd na terenie miasta. Przecież wielu oskarżonych ma już swoje lata, w związku z czym wypadałoby się zająć własnym życiem i realizować inne cele życiowe.

8 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Obserwator 5.173.48.215 23.11.2019

Felieton napisany na zlecenie!?  A co z ekspanowaniem  symboli banderowskich!?  Czy o to nie mozna zapytac w dzisiejszej Polsce? 

user
żenada 31.183.175.149 23.11.2019

Trzeba było napisać o"osobniku"który wykrzykiwał anty-polskie hasła,ale po co>?tu już nie ma prokuratury?

user
mój nick 31.183.230.116 16:58:46 30-11-2019
ano właśnie! dziwnie czemuś sprawa przycichła... a prokuratura jest - od "ataków na kościół"
user
Tadeusz 79.191.56.34 23.11.2019

Juz mamy"patriotyczną" ekipę zdrowych silnych osiłków,którym Sąd powierzył odpowiedzialne zadanie odpowiednie do ich  zdolnosci intelektualnych czyli społeczne sprzątanie naszego grodu.

To typy od zadym.

Obojętnie kogo ale chcieli bić i poniżać by pokazac ,ze to właśnie oni rządzą w naszym mieście.

Na początek wzięli Ukraińców ale dalej mogł byc każdy z nas inaczej myślący,inaczej chodzacy czy też inaczej jeżdżący samochodem a nawet inaczej spoglądający na takiego osiłka za co z powodzeniem można by było dostać za darmo w twarz i nie tylko.

Sąd po weryfikacji doszedł do słusznego wniosku ,ze nadają się tylko do zamiatania.I haseł im podrzuconych ,które tak ochoczo głosili nawet nie rozumieją . Teraz możemy spokojnie sie przyglądać jak wywiązują się z powierzonego zadania ponieważ przy miganiu się mogą dostać dodatkową porcję obowiązków ale już bardziej dotkliwych.

I co najważniejsze.Chyba na trwałe wpisali się w notesy naszych policjantów

user
mk 91.193.208.144 01:08:19 01-12-2019

Ty  powinieneś dołączyć do nich  jako "chłopak  na posyłki " i wykonywać najbardziej ciężkie i brudne czynności . Np. sprzątanie odchodów  zwierzęcych . W sam raz dla ciebie zajęcie 

user
Obserwator 188.114.88.157 23.11.2019

Panie Tadueszu ;dziekujemy za pouczajacy wyklad ; najwazniejsze aby byc poprawnym politycznie. Taki teraz rozkaz!  To nalezy go wykonac!  

user
tsa 94.40.75.201 23.11.2019

''Co mogę zrobić że nie lubisz stron

W których się urodziłem

Moje strony mogą być wszędzie

Twoje strony mogą być wszędzie

Nie jestem ciałem jestem świadomością która mieszka w nim 

Nie pomyl mnie z kolorem mojej skóry

Bo właśnie to prowadzi do konfliktów

Na granicach obwąchują samochody

Ludzie jak psy

Na ulicach rasistowska przemoc

Nacjonalistyczne demonstracje

Nie jestem Niemcem, Żydem czy Polakiem

Spróbuj popatrzeć na to inaczej

Nie jestem biały, nie jestem czarny

Jestem duszą

Tak jak  ty

Jesteś duszą''


YOUTUBE.COM - GAGA - JESTEŚ DUSZĄ

user
mój nick 31.183.230.116 30.11.2019

Panie redaktorze.  " nowiny24 " informują o żądaniach typa ukraińskiego, niejakiego sadowego. żądania te dotyczą przywrócenia najkrótszej ulicy w POLSKIM (!) Przemyślu imienia kolejnego typa, również ukraińskiego, tyle że błogosławionego (?!?). czy zaryzykuje Pan i podejmie temat patriotyzmu w tej sytuacji? Jak powinien wyglądać patriotyzm Prezydenta, Rady Miasta, innych osób decyzyjnych w mieście, nasz własny i Pański jako redaktora? Pozdrawiam.

nr 22/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium