Życie Podkarpackie nr 22/2020 Życie Podkarpackie nr 22/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 157/2020, Piątek 5 czerwca 2020 r., Walerii i Bonifacego
Opublikowano
Region
Nasz kochany Photoshop
Od kilku tygodni znacznie częściej uśmiecham się za kierownicą. Ale jak ma być inaczej, skoro co chwilę ktoś śmieje się do mnie.

Niegrzecznie byłoby przecież nie odwzajemnić miłego grymasu twarzy, kiedy takie ładne, gładkie, wypielęgnowane, pozbawione jakichkolwiek skaz buzie wołają z ogrodzeń, płotów, witryn sklepów, frontów kamienic itp. – „bierz mnie”! Czasami nawet mam ochotę pomachać, ale wstrzymuję się, bo jadący z naprzeciwka mogą pomyśleć, że jakiś koleś, któremu brak piątej klepki, chce nie wiadomo czego. Niekiedy odnoszę wrażenie, że szczerzę zęby nie do tej osoby, którą znam z widzenia. Uśmiecham się, choć wielu z kandydatów przez trzy i pół roku na „dzień dobry” udaje, że cię nie zna. Trudno.

Jestem pod wrażeniem tego, co się dzieje na jednym z najpopularniejszych portali społecznościowych. Czegóż tam nie ma! Część moich przyjaciół ze spotkań zza kierownicą prześciga się w oryginalności i pomysłach, jak zainteresować swoją osobą. A to zrobią focię ze złowioną rybką, a to z wykopanymi darami ziemi, a to ze sportowej rywalizacji, do której nie stają przez wiele miesięcy, a to z czynów społecznych, a to z obcowania ze zwykłym, szarym obywatelem na ulicy. Nie brakuje także potraw kulinarnych, różnych form spędzania wolnego czasu. Niektórych można nawet posądzić o paranormalne umiejętności. Oczywiście nieporównywalne do bilokacji wielkiego stygmatyka Kościoła katolickiego świętego ojca Pio, ale jednak. Być w dwóch miejscach naraz, na dwóch imprezach odbywających się w tym samym czasie, a potem wrzucić zdjęcia z rączki na portal ów, to sztuka nie lada.

Tak tworzy się grunt pod wydarzenia, które rozegrają się w naszym kraju 13 października br. Czy wyborcy złapią się na ten lep? Oby nie. Oby poszli do urn z przekonaniem, że warto. A wypielęgnowane w Photoshopie buzie niech żyją w przeświadczeniu, że tym zdobędą wygodną miejscówkę na Wiejskiej. Powodzenia!
2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
13 83.12.105.137 25.09.2019

„Paryż wart jest mszy” ...nic  dodać

user
tsa 94.40.75.201 26.09.2019

''Na mokrej trawie rozdarty plakat wyborczy

Szyderczo uśmiechają się do mnie stare, wyświechtane frazesy

Twarze młodzieżowo ucharakteryzowanych starców

Sprzedające ci średniowiecze jako postęp

Tak sobie myślę, każdy krok ku przepowiadanemu szczęściu

To krok w stronę wiecznego wczoraj, krok do tyłu

Jak oni nakłaniają naród do rozsądku i ofiar

Mówią naród, myślą poddani

Tego nabierania [populistycznego] kadzenia nie da się dłużej wytrzymać

Kiedy się wreszcie nauczysz, to co oni naprawdę mówią:''


REINHARD MEY - SEI WACHSAM - TEKSTOWO.PL


nr 22/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium