Życie Podkarpackie nr 22/2020 Życie Podkarpackie nr 22/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 157/2020, Piątek 5 czerwca 2020 r., Walerii i Bonifacego
Opublikowano
Politycy z dyplomami Hogwartu
Z godziny na godzinę kampania wyborcza przed październikowymi wyborami parlamentarnymi przybiera na sile. Reprezentanci poszczególnych partii, zarówno starzy wyjadacze, jak i nabierający dopiero politycznych rumieńców, dwoją się i troją, aby chociaż na chwilę skupić na sobie uwagę wyborców i zaskarbić ich przychylność.

Służą temu mniej lub bardziej wyszukane hasła, portrety na banerach okraszone cytatami, deklaracje, zapewnienia. Trwa zacięta walka o każdy głos. Kandydaci na posłów i senatorów zachodzą w głowę, jak przekonać nieprzekonanych. Stosują różne chwyty. W wyścigu do gmachu przy Wiejskiej w Warszawie poniektórzy przekraczają nie tylko dozwolone prawem maksymalne granice prędkości (vide kandydat PO Adam Szejnfeld, który właśnie stracił prawo jazdy), ale również – jak określił to jeden z publicystów – granice zdrowego rozsądku. Licytacje na obietnice zdają się nie mieć końca i momentami sięgają absurdu. Kiedy jedni zapowiadają niższe składki na ZUS, inni od razu chcą być lepsi i gwarantują, że będą one całkowicie dobrowolne. I pal licho, że brak wpłat do kasy narodowego ubezpieczyciela wywoła żałosne skutki ekonomiczne.

Elektorat trzeba kupić, przekupić – dać premie emerytom, wyższą płacę minimalną, znieść abonament RTV, każdemu ofiarować darmowy internet i oczywiście skrócić kolejki do lekarzy, które są już tak długie, jak kiełbasa wyborcza serwowana wyborcom. A jak skrócić? Nie wnikajmy w szczegóły. Ano to się zobaczy po wyborach!

Nie wątpię, że w miarę odliczania dni pozostałych do 13 października br., kiedy pójdziemy do urn, usłyszymy jeszcze o niejednym wizjonerskim pomyśle na uszczęśliwienie przeciętnego Kowalskiego.

– Dyplom jakiej szkoły musi posiadać polityk, żeby spełnił wszystkie swoje obietnice? – zapytał mnie ostatnio znajomy. – Hogwartu (*) – uprzedził z odpowiedzią.

* Hogwart – szkoła magii i czarodziejstwa, fikcyjna uczelnia kształcąca młodych czarodziejów. Zlokalizowana w Szkocji w bliżej nieokreślonym zamku. Wymyślona przez J.K. Rowling na potrzeby serii książek o Harrym Potterze.
2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Tadeusz 79.191.54.62 19.09.2019
Swój głosuje na swego"Takie powinno byc hasło wyborów.Listy kandydatow sa tak barwne,ze każdy znajdzie wśród nich swojego sobowtóra a w najgorszym przypadku bratnia duszę.Gorzej będa mieli tylko ludzie godni którzy maja wybór sród kilku kandydatów.Pozostali już wiedza jak maja głosować.Lenie powinni głosować na leni;Kłamcy powinni głosować na kłamców;Pozbawieni zasad moralnych na pozbawionych zasad moralnych;Pozbawieni godności i honoru na takich samych kandydatów;Złodzieje i krętacze  na okradajacych nas z wspólnego dobra i nie tylko;Nieuczciwi tylko na nieuczciwych;Pozbawieni twarzy na takich samych kandydatów czujących się dobrze w każdym systemie a nie tylko w komuniźmie;To głosowanie odzwierciedli też stan moralny naszego regionu.Pokaże nie tylko obcje polityczną ale pokaże także które srodowisko jest w naszym regionie jest wiodące.Pokaże naszą twarz na zewnątrz a także uświadomi nam czy przez następne lata będziemy nadal na czołówkach gazet pokazujących nie tylko dno moralne  naszych niektórych wybrańców.Mamy wybór.Być dziadami z których wszyscy się smieja,czy być Panami którym wszyscy zazdroszcząTo zależy od nas
user
TSA 94.40.75.201 21:56:47 19-09-2019

YT.COM - 7 PRZYKAZAŃ POLITYCZNYCH

nr 22/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium