Życie Podkarpackie nr 33/2019 Życie Podkarpackie nr 33/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 231/2019, Poniedziałek 19 sierpnia 2019 r., Bolsława i Juliana
Opublikowano
Przemyśl, Jarosław
Jarosław zdecydowanym liderem. Przemyśl zostaje z tyłu
TOP 16 – to miła dla ucha, ale i oka wielu mieszkańców Jarosławia i powiatu jarosławskiego wyliczanka, prezentująca skalę przedsięwzięć i inwestycji, które w ostatnich kilku latach zostały zrobione na tych terenach.
fot. Starostwo Powiatowe w Jarosławiu
Jarosławski dworzec PKS lśni, o przemyskim nawet nie warto wspominać...

Oczywiście dzięki znakomitemu wsparciu ze strony Unii Europejskiej, bo bez tej kasy w Polsce niewiele by powstało.

Kiedyś trochę nieśmiało proponowałem władzom Przemyśla, aby skontaktowały się z prezydentem miasta Rzeszowa Tadeuszem Ferencem. Człowiekiem spoza panujących w naszym kraju układów politycznych, ale znakomitym menadżerem i sprytnym strategiem. Oczywiście nie tylko dzięki temu do stolicy Podkarpacia płynęły, płyną i płynąć będą miliony euro i złotych, bo bardzo sprawnie działają także tamtejsi posłowie czy senatorowie. Już nie proponuję... Rzeszów o lata świetlne wyprzedził Przemyśl. Nie ma sensu zawracać głowy panu prezydentowi Tadeuszowi.

Teraz na lidera, i to zdecydowanego, naszego regionu wyrósł Jarosław. I to w wielu dziedzinach życia. Przyrównując do lekkoatletycznych zmagań na średnich dystansach: inwestycyjnie i gospodarczo – jest kilkadziesiąt metrów przed Przemyślem, sportowo – kilkaset metrów. Powoli powstaje przepaść.

Przemyśl za to urasta do zdecydowanego suwerena wszelkiej maści rozrywek dla większych lub mniejszych społeczności. Ot, takich co to można sobie pohopsać, wpaść w wir discopolowych rytmów, po raz enty popodziwiać wyposażenie wojskowych pojazdów, karetek pogotowia czy wozów strażackich. Pokosztować jadła i trunków. No cóż: „Jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma”.

Czy Przemyśl jest tylko na to skazany?

12 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
abc 37.248.253.98 14.08.2019

Powoli do przodu! Czyżby frustracja z niskich nakładów w Przemyślu :)

user
Tadeusz 79.191.70.113 14.08.2019

Jakby tak dobrze było w Rzeszowie czy Jarosławiu to juz dawno po naszej kurii śladu by nie było w naszym mieście.

A jest dokładnie odwrotnie.Tutaj sie buduje,remontuje,otwiera itd.

A marzeniem okolicznych duchownych jest pobyt właśnie w Przemyslu a nie Jarosławiu czy też Rzeszowie.

Przemyśl to miasto mlekiem i miodem płynące.

Trzeba tylko umiec z tego skorzystać.

Co z tego,ze miasto jest biedne.

Zobaczmy jak bogaty jest mieszkaniec naszego miasta.

I tutaj jest duza rozbieżność a nawet przepaść.

user
Zażenowaniem przemyski obserwator 46.134.84.107 14.08.2019

Nie z tyłu a w  tyle. Przemyskie dziadostwo i przemyski syf jest skandalem wstyd aby 45 tysięcy euro miasteczko bije na głowę pod każdym względem dawne niemal 70 tysięczne miasto  wojewódzkie. Niestety drogi przemyski suwerenie dzięki wam mieliśmy  i mamy jeszcze nadal Kuchcińskiego, 3 innych sejmowych muszkieterów, Chomę i obecnie Bakuna który powinien pamiętać że również przez 3 lata był Panem posłem. A efekty tych wyborów jak widać słychać i czuć, przemyska mieścina upadła zaś np. Jarosław rozkwita. Gratulacje dla wyborców pani poseł obecnie minister Joanny Szmidt Rodziewicz  która dla Jarosławia przez kilka lat zrobiła więcej o wiele więcej niż Kuchcińskiego przez dekady o innych nie wspomnę bo szkoda czasu. Oj przemyski suwerenie zasługujecie na takich przedstawicieli, ba odchodzą zadowoleni z siebie, swoich osiągnięć bez jakiegokolwiek rozliczenia się że swojej działalności i efektów przed suwerenie, a suwerena obojętny, śpi. A  efekty jak czytamy w kolejnych wydaniach Życia, redaktorzy szczególnie Godos mają tego dziadostwa dosyć bo przez całe lata byli bardzo oszczędni w krytyce politykierów szczególnie oszczędzania Chomę i wielkiego Marszałka koronnego licząc naiwnie na jego wielkie zdolności zdobycia dla Przemyśla większych środków na rozwój a mamy to co mamy czyli wielkie gówno. Za to Choma i przemyska pisowskich rada bezradna obdarzyli go zaszczytnym tytułem honorowego obywatela przemyskiego zadupia. No cóż mamy to co mamy, a co mamy jedynie spłata długów po poprzednikach nieudacznikach a dalej pusta kasa i nieustanne powtarzane jak mantrę na nic nie ma pieniędzy bo musimy spłacić ponad 150 milionów długu, pytam a kto spłaci za was panie Bakun obecnie zaciągnięty o. 35 milionowy kredyt poparty niemal bez sprzeciwu przez obecną równie bezradną radę. Tyle naprędce bo szkoda czasu i słów moje stałe motto, jacy wyborcy tacy przedstawiciele jaki pan taki kram. Gratulacje dla jarosławskiego suwerena, znam to ładne miasto zawsze było krok do przodu przed moim Przemyślem co stwierdzam z zażenowaniem i przykrością. 

user
Przemyski obserwator 46.134.84.107 21:08:22 14-08-2019
Poprawki, drobne lapsusy językowe to wynik pisania telefonem, niestety pisałem w szkole powszechnej jeszcze atramentem i  stalówką. Ale kto chce wie o co chodzi w moim wpisie
user
Niedźwiadek 185.38.225.7 15.08.2019

Panie Marius Godos w czym ten Jaroslaw jest tak cudowny? Nasz dworzec kolejowy nie lśni? Troche juz pan przegina zaczyna pan pisac jak ta kontrola obywatelska.przez dekade nic panu nie przeszkadzalo .dworzec autobusowy byl w takim samym stanie.jakos mi sie nie wydaje ze w tym Jaroslawiu tak cudownie jest.

user
toja 5.173.34.37 15.08.2019

Jak jarosławski PKS okradł Lubaczów to miał z czego zbudować tę "perełkę".

user
gorszy sort 46.174.214.4 15.08.2019

Co się tak zachwycacie tym Jaroslawiem?! wystarczy zejść z glownej ulicy i zobaczy się caly urok miasta! obesrane i obszczane pseudo-chodniki , ruiny jak po wojnie ,meneli w bramach,itp, wiec czym jest się szczycić?!

user
Max 195.136.176.8 15.08.2019

A ja za pytam kto odpowiada za taki stan rzeczy?pomijajac pana  Bakuna bo jego ocenia wyborcy po jego kadencji przecież większość inwestycji a już napewno dworzec dostały dofinansowanie za rządów   W Przemyslu Pana Chomy i PiS:)i co u nas się robiło nic ani rozpoczęcia znaczących inwestycji ani „igrzysk”bo trzeba było spłacić 30mln to wyobraźmy sobie co było gdyby te osoby były dopuszczone na kolejna kadencje do rządzenia przy obecnej spłacie 100mln?przykre jest ze jako Mieszkaniec Przemysla moje miasto kiedyś  moglo chociaż w namiastce być porównywane do Rzeszowa a teraz musimy w regionie walczyć o prym zJaroslawiem(odnosząc się z całym szacunkiem do tego miasta)...i wracamy do początku mojego zapytania....

user
Tadeusz 79.191.70.113 15.08.2019

Udało sie znależć na samym dnie.

Tyle nienawiści  i jadu tylko w jednym wątku do mieszkańców Jarosławia ,które ma dobre chwile i sie rozwija i wszystko idzie w dobrym kierunku można stwierdzic tylko u ludzi chorych.

My to juz osiągneliśmy.

Poprzedniej naszej ekipie to się udało.

Wygląda na to,ze dobrzy ludzie z naszego miasta wyjechali lub daleko usunęli sie w cień by nie uczestniczyc w tym chocholim tańcu nienawiści.

Nasze miasto by sie rozwijało to w pierwszym rzędzie musimy wrócic do normalności w głównej mierze psychicznej.

I nad tym powinniśmy pracować i to bardzo solidnie.

Wygląda na to,ze nasze miasto opanowało zło w postaci nie tylko naszych wybrańców czyniących harce nieprzyzwoitości ale także całych grup społecznych naszego miasta.user
hasler 157.25.108.96 15.08.2019

Dzięki że PISoBOLSZEWICKĄ zarazę suweren oderwał od przemyskiego zasiedzonego latami koryta.


Lustrzanym odbiciem Przemyśla będzie bolandia kiedy komuchów suweren pogoni na Białoruś i do więzień.

user
Przemyski obserwator 46.134.84.107 15:46:02 15-08-2019

Piszesz te same brednie na zasadzie kopiuj wklej  widać że poziom jaki prezentujesz jest sztubacki. Naucz się człowieku zasady najpierw pomyśl a później powiedz czy pisz. W twoim przypadku jest odwrotnie, najpierw przed myśleniem jest stek bzdur

user
mk 91.193.208.66 21 godzin temu

"Człowiekiem spoza panujących w naszym kraju układów politycznych, ale znakomitym menadżerem i sprytnym strategiem.' Redaktorkowi Godosowi   coś się najwyrażniej   pomyliło. Ferens  czy Ferenc  , przecież to stary  komuch  jeszcze z lat 70-tych . To on był wówczas we władzach  PZPR-u . To jak to można pisać ,ze nie ma powiązań  z Millerem , Czarzastym , dziwadłem    Wunderlichem czy całą resztą lewackiej zarazy , która obecnie popiera tęczową zarazę . Ferens / c // tego oficjalnie robi , bo to dziadyga   blisko 80 - letni . 

nr 33/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium