Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 141/2018, Poniedziałek 21 maja 2018 r., Wiktora i Tymoteusza
Opublikowano
Przemyśl, Region, Jarosław, Przeworsk, Lubaczów
Euforia i zdziwienie
Wynik wyborów prezydenckich jest ogromną niespodzianką. Jeszcze kilka miesięcy temu Andrzej Duda był bliżej znany głównie w gronie polityków PiS. Kariera prawnika z Krakowa w sposób zawrotny nabrała tempa po desygnowaniu go do startu w wyborach prezydenckich. Dopiero wtedy mieliśmy okazję lepiej poznać Andrzeja Dudę, jego wcześniejszą działalność. Kampania wyborcza rządziła się własnymi prawami.
Nie była więc najlepszym czasem na spokojną, rzeczową i chłodną analizę, a padło w niej wiele obietnic. Na zwycięstwo prezydenta elekta – oprócz jego osobistych walorów – złożyła się profesjonalna i energetyczna praca sztabu wyborczego. 
Podobnym podejściem nie mogą się pochwalić eksperci ustępującego prezydenta. Zwycięstwo Andrzeja Dudy w głównej mierze wynika z jakiejś – nie do końca jeszcze zdefiniowanej – potrzeby zmiany. 
Jest to sygnał dla całej klasy politycznej. Kto prawidłowo odczyta, o co chodzi – głównie ludziom młodym, wykluczonym, rozczarowanym – będzie miał największe szanse na zwycięstwo w jesiennych wyborach parlamentarnych. Ustępującemu prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu dziękuję za spokojną prezydenturę w niespokojnych czasach. Prezydentowi Andrzejowi Dudzie gratuluję zwycięstwa. Oby jego energia przełożyła się na dobre, mądre decyzje. I tak jak pisałem tydzień temu: nowemu prezydentowi życzę umiejętności wsłuchiwania się w potrzeby wszystkich obywateli. Tylko w ten sposób nie będzie Polski A i B, tylko po prostu Polska.
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium