Życie Podkarpackie nr 8/2020 Życie Podkarpackie nr 8/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 58/2020, Czwartek 27 lutego 2020 r., Gabriela i Anastazji
Opublikowano
Od tych statystyk kręci się w głowie
Nie ma dnia, aby polska policja nie zatrzymała pijanego kierowcy. W ciągu każdej doby na gorącym uczynku „jazdy na dwóch gazach” przyłapanych zostaje od 160 do nawet 330 osób!

Średnio – jak wynika z pobieżnej analizy danych – około 200. Statystyki przerażają. Od samego przeglądania zawartych w nich informacji może zakręcić się w głowie. Zaostrzane wciąż kary za tego rodzaju wykroczenie i przestępstwo nie odstraszają. Jak widać perspektywa miesięcznego aresztu, wysokiej grzywny, kilkuletniego pobytu w więzieniu, w skrajnych przypadkach również dożywotniego pozbawienia prawa jazdy nie działa na wyobraźnię. Przynajmniej nie na tyle skutecznie, aby regularnie zmniejszała się liczba szaleńców stwarzających śmiertelne niebezpieczeństwo dla siebie i innych użytkowników dróg. I nie ma najmniejszego znaczenia, czy podczas kontroli będą mieli do 0,5 promila, co według kodeksu karnego jest stanem po spożyciu alkoholu, czy też przekroczą to stężenie i tym samym zostaną znacznie surowiej potraktowani przez prawo. Jedni i drudzy to potencjalni zabójcy, cechujący się brakiem choćby elementarnej odpowiedzialności za ludzkie zdrowie oraz życie. Wśród przywołanych znajdziemy przedstawicieli niemal wszystkich zawodów i profesji, o różnym światopoglądzie i zapatrywaniach politycznych. Po wypiciu jednego bądź kilku „głębszych” za kierownicę wsiadają zarówno słabo wykształceni jak również osoby życia publicznego. W gronie przedstawicieli tych ostatnich jest choćby pewien prominentny urzędnik i działacz samorządowy z regionu, który w miniony weekend „wydmuchał” około 1 promila. O szczegółach tej bulwersującej sprawy na stronach aktualnego wydania Życia Podkarpackiego.

3 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Tadeusz 79.191.52.157 12.07.2019

Prawdziwym zagrożeniem dla Polaków to stworzony przez rząd  brak leków w aptekach i to przeszło 500 rodzajów.

To prawdziwa  świadoma segregacja ze skutkiem śmiertelnym.

W głównej mierze dotyczy ludzi starszych i emerytów.

Ale podobno rozwiąże problemy finansowe naszej władzy.

Umieranie przed terminem staje się faktem. 

user
Theo Kogan 94.40.75.201 20:39:27 12-07-2019

YOUTUBE.COM - LEKI SA TRZECIĄ NAJWAŻNIEJSZĄ PRZYCZYNĄ ŚMIERTELNOSCI - PROF. STANISŁAW WIĄCKOWSKI


KONCERNY FARMACEUTYCZNE NIE CHCĄ ABYSCIE BYLI ZDROWI! - VITANATURAL.PL


YOUTUBE.COM - JAK BYĆ ZDROWYM CAŁE ŻYCIE


NIE DAJ ZAROBIĆ LEKARZOM - WOLNA-POLSKA.PL

user
mk 91.193.208.66 14:22:05 13-07-2019

Wiesz dobrze ,ze te przejściowe zawirowania   z lekami  , nie są tylko polską przypadłością ,ale występuje   w całym eurokołchozie. Niechby  nierządząca PRZEZ 8 LAT  PO z PSL-m  nie wyprzedała - tak , to wtedy dobito resztki polskich  "POLF", narodowego  producenta   leków. 

nr 8/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium