Życie Podkarpackie nr 42/2019 Życie Podkarpackie nr 42/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 295/2019, Wtorek 22 października 2019 r., Filipa i Kordulii
Opublikowano
Bądźmy ostrożni
Nie ma tygodnia, żebyśmy nie pisali o kolizji lub wypadku drogowym albo o innym nieszczęśliwym zdarzeniu nad wodą, przy pracach polowych lub budowlanych. Ktoś powie: szukamy sensacji. Nie szukamy, choć wiemy, że szukają jej czytelnicy. Dla nikogo z nas (nie chcę się wypowiadać za inne media, ale mogę to z pewnością powiedzieć o redakcji Życia Podkarpackiego) nie jest przyjemnością oglądanie cudzego nieszczęścia, a tym bardziej tragedii.

Piszemy o nich nawet nie dlatego, że są to wydarzenia, które się dzieją w przestrzeni publicznej, a naszym zadaniem jest informowanie mieszkańców o tym,  co się dzieje wokół nich.

Jadąc do wypadku zawsze mamy z tyłu głowy myśl, że to zdarzenie powinno być przestrogą dla innych. Nie piszę tego z perspektywy kogoś, kto się uważa za mistrza kierownicy i nigdy nie popełnia błędów. Wręcz przeciwnie – im więcej wypadków widziałem, tym bardziej jestem ostrożny na drodze, nad wodą, czy robiąc cokolwiek innego.

„My wiemy, że ten zakręt jest zdradliwy, ale ktoś obcy przyjeżdża i są wypadki” – usłyszałem kiedyś na miejscu wypadku od mieszkańca wioski w okolicach Przemyśla. Miałem nadzieję, że po naszym tekście, ludzie będą w tym miejscu ostrożniejsi.

Nie piszę tych słów po to, żeby wyjaśniać naszą pracę, ani tym bardziej usprawiedliwiać nasze działania. O nieszczęście nietrudno. Czasem wystarczy drobny błąd, zagapienie, chwila nieuwagi i dochodzi do przykrych zdarzeń. Pół biedy, jeśli ucierpią tylko auta. Prawdziwy dramat rozgrywa się, gdy są ranni lub co gorsza zabici. W tym ostatnim przypadku, trauma może trwać latami i dotknąć nie tylko ofiar, ale i sprawcy. Niedawno zakończył się proces sprawcy wypadku autokaru w Leszczawie. Konsekwencje tamtej tragedii będą jeszcze długo ciągnąć się z rodzinami zabitych, za rannymi, ale i za kierowcą i jego rodziną.

Puenta jest krótka: uczmy się na cudzych błędach i bądźmy ostrożni. Pamiętajmy o tym zwłaszcza teraz, u początku wakacji.
3 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
soia 94.40.75.201 05.07.2019

''No a sam fakt przejścia na wegetarianizm. Już prawie czas się kończy. Wiecie, że na początku 2013 zaczyna się era Welesa - a ściślej Wilka pod wpływem Welesa. Kończy się era bogini Mary, czyli epoka Lisa pod władzą Mary. Zmienia się Bóg Władca, więc zmienia się zarządzający energią. Jedzący mięso mogą doznać szoku. To jest ich wybór ale powinni o tym wiedzieć'' - Igor Głoba


YOUTUBE.COM - GŁOBA NA TEMAT WEGETARIAŃSTWA.

user
soia 94.40.75.201 05.07.2019

''Zgodnie z prawem karmy odżywianie się produktami mięsnymi powoduje powrót negatywnych następstw losowych. Wydarzenia wyrównujące tego rodzaju karmiczny rachunek to narażenie się na udział w tragicznych wypadkach. Człowiek  odżywiający się mięsem częściej niż inni ulega wypadkom drogowym albo innego rodzaju tragicznym wydarzeniom. I z chwilą gdy człowiek ten zdecyduje, że nie chce już dłużej mieć na sumieniu życia zwierząt i stanie się wegetarianinem jego rachunek karmiczny na tym polu zostaje zawieszony.''


Cały tekst na:


O WEGETARIANIŹMIE I PRAWIE KARMY - KOSMOLOGIA.INFO

user
soia 94.40.75.201 05.07.2019

Zabijanie i jedzenie zwierząt, a zwłaszcza krów, jest jednym z największych grzechów. Teraz w Polsce się z tego śmieją, dlatego ludziom tak ciężko żyć, bo prawo karmy o nic nie dba, tylko leje na odlew w mordę !!!


YOUTUBE.COM - CATTLE DECAPITATION - KARMA BLOODY KARMA


YOUTUBE.COM - CONFLICT - MEAT MEANS MURDER*LYRICS


YOUTUBE.COM - DEBATA: ZWIERZĘTA NALEŻY WYKLUCZYĆ Z MENU


YOUTUBE.COM - MISTYCYZM 13 - WEGETARIANIZM


JAK TŁUMACZĄ SIĘ LUDZIE KTÓRZY ODRZUCAJĄ WEGETARIANIZM? NA 4 SPOSOBY - POLITYKA.PL


ZOSTANWEGE.PL

nr 42/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium