Życie Podkarpackie nr 22/2020 Życie Podkarpackie nr 22/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 157/2020, Piątek 5 czerwca 2020 r., Walerii i Bonifacego
Opublikowano
A nuż arcybiskup Adam skomentuje…
Pogoda była przepiękna. Nastawiałem się więc na duchową i estetyczną niedaleką podróż. Nie pomyliłem się. Soczysta zieleń wczesnych zbóż, jaskrawo żółty kwitnący rzepak. W powietrzu zapach miodu. Po drodze jednak zauważyłem ponadstandardową liczbę kontroli Straży Granicznej i policji.

Oho, pomyślałem, w sanktuarium święto się szykuje. Tak było.

Na sumie uczczono pamięć 33 kapelanów zabitych przez sowietów w Katyniu, Charkowie. W oprawie kompanii honorowej służb mundurowych, orkiestry reprezentacyjnej SG, pod przewodnictwem księdza arcybiskupa Adama Szala, metropolity przemysko-warszawskiego obrządku greckokatolickiego arcybiskupa Eugeniusza Popowicza, uczestnicy oddali hołd dobrym pasterzom różnych obrządków. Wiernym do końca. Wśród zabitych byli księża katoliccy, greckokatoliccy, prawosławni, naczelny rabin Polski.

Stałem z boku placu, słuchałem, patrzyłem na uwijających się kolegów i koleżanki po fachu, bo to nie tylko obecność drugiej osoby w państwie marszałka sejmu RP Marka Kuchcińskiego zelektryzowała dziennikarską brać, ale głośny film braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu”. A nuż arcybiskup Adam skomentuje. Ksiądz arcybiskup wygłosił kazanie w swoim stylu. Spokojne, wyważone, teologiczne. Wspomniał trzech kapelanów zabitych w Katyniu, a pochodzących z terenu Podkarpacia. Wiadomej sprawy nie skomentował. I bardzo słusznie. Nie to miejsce, nie ta okoliczność.

Po mszy uroczystości przeniosły się w okolice kapliczek kończących drogę krzyżową. Kto zna topografię terenu, ten wie. Na zwieńczeniu linii lasu w kierunku kapliczek postawiono kamień z tablicą i wsadzono 33 dęby, a przy nich tabliczki ze stopniem wojskowym, imieniem, nazwiskiem, miejscem urodzenia księdza. Kiedyś ta aleja przepięknie wkomponuje się w kalwaryjski pejzaż. Szacunek dla pomysłodawców. Wieczna pamięć pomordowanym.

Żałowałem, że podczas mszy plac kalwaryjski świecił pustkami. Szkoda. O tak ważnym wydarzeniu wiedziało niewiele osób. Albo coś przegapiłem.  

Zrobiło się późne popołudnie. Trzeba było wracać. W samochodzie radio. I zaczęło się. Najpierw konwencja tej parti. Potem następnej. I tu i tu liderzy zatroskani o dobro dzieci. Wszyscy, od lewa do prawa, gwarantują bezwzględne karanie nadużyć seksulanych nie tylko wśród księży. I już wiedziałem, że przed głównym tematem minionego weekendu nie ucieknę. Nie wypłuczę z pamięci wstrząsających obrazów dokumentu Sekielskiego pomimo przepięknej majowej niedzieli.
9 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Tadeusz 79.191.64.15 15.05.2019
Obrzydliwi zwyrodnialcy,okrutne bestie odebrały nam Kościół i jak mafia rozsiadły się w nim.Pognali także uczciwych kapłanów.Teraz są arcybiskupami,biskupami,prałatami  a także swoje macki rozciągneli na cały Naród.Praktycznie decydują o wszystkim.Tak takie gniazdo szerszeni jest w naszym Kościele.Nieświadome matki  darząc zaufaniem Kościół,oddają do dzisiaj najmłodszych pod opiekę,których tak lubią przytulać arcybiskupi a jak mawiał Michalik sami się tulą do księży.Tak to najcięższe przestępstwo na zawsze niszczące młodego człowieka.To jest zbrodnia i powinna byc zagrożona najwyższą karą.A Ci co zostali skrzywdzeni powinni otrzymywać milionowe rekompensaty od instytucji Kościelnych mających w swych szeregach zbrodniarzy i za czyny tych zbrodniarzy powinna odpowiadać.
user
Theo Kogan 94.40.75.201 17:40:03 15-05-2019
YOUTUBE.COM - MOSKWA - PROSZĘ KSIĘDZA
user
gorsy sort 46.174.214.4 15.05.2019

To jest ich początek końca! Lawina już ruszyla i zmiecie  tych hipokrytow razem z rzadem dojnej zmiany!!user
Tadeusz 79.191.64.15 09:41:24 15-05-2019

Dojna zmiana jest teraz zajęta zwrotem kamienic prawowitym właścicielom czyli Żydom.

Delegacja Żydów już jest w Polsce  i już pracuje.Rząd udaje,ze nie wie.

A w zamian za kamienice będziemy mogli swobodnie jeździć do USA,gdzie obowiązek wizowy zostanie zniesiony.user
XXXLl 37.109.33.123 15.05.2019

A ,, ojciec ,, Andrzej czy już złożył rezygnację .. ?

user
MK 91.193.208.83 15.05.2019

"Nie wypłuczę z pamięci wstrząsających obrazów dokumentu Sekielskiego pomimo przepięknej majowej niedzieli."/

 Panie Wilgucki , pan jeśli się zdobędzie na odrobinę obiektywizmu  , to zauważy pan ,ze w Polsce  w ramach walki  z legalnie wybraną polską pro narodową władza  , trwa cała sekwencja antypolskich zdarzeń. Otóż 1/"przypadkowa "wizyta  anty Polaka Timermansa  . 2/  Objazd antypolski wnuczka , który miał dziadygę w Wermahcie, / Uniwesytet W-wskI , Uniwersytet Poznański ,  wraz z idiotycznym , wrogim wystąpieniem gościa o inicjale"J'".  3/ Zaproszenie  antypolskiego elementu  ,sądowniczego reliktu  w postaci tzw. sędziny Gersdorf  4/  No i wreszcie  ten antypolski film , o którym raczył pan wspomnieć . JEST  TO CAŁĄ SEKWENCJA ZAPLANOWANYCH , TAK , ZAPLANOWANYCH WROGIM POLSCE i POLAKOM ATAKÓW. I jeśli ktoś próbuje zaprzeczyć , to jest zwykłym , prymitywnym kłamcą. 

user
kasander 89.68.175.84 19:41:10 20-05-2019

...w ramach walki  z legalnie wybraną polską pro narodową...
Wy, pisobolszewicy nie potraficie widzieć inaczej świata niż tylko przez pryzmat walki. Obsesja walki wszystkich z wami odbiera wam trzeźwe myślenie!


...trwa cała sekwencja antypolskich zdarzeń...
Nie ma żadnej sekwencji zdarzeń antypolskich - to tylko wasza, pisobolszewików obsesja.
Zauważyć natomiast można powszechną, niestety na całym świecie krytykę waszych poczynań ale sami zasłużyliście sobie na nią swoim nieroztropnym i wręcz niemądrym postępowaniem. Poza tym pamiętać należy, że pis to nie Polska więc jakakolwiek megalomania jest nie na miejscu.
Otóż:
1) Pan Timmermans jest jednym z ostatnich w bardzo długiej kolejce anty Polaków
2) Lepszy wnuczek wiadomego dziadka niż synowie komuchów bądź też same parszywe komuchy. Aby zarzucać komuś antypolską działalność trzeba wiedzieć co to jest ta Polskość a nie klepać jęzorem co nakazuje przekaz dnia stetryczałego starca, dowodzącego jeszcze niedawno wyższość marksizmu i leninizmu oraz gospodarki socjalistycznej nad gospodarką rynkową i demokracją.
3) Więcej szkód polskiej sprawie czyni chociażby niedorobiony pewien ambasador, TW SB mąż równie niedorobionej pani wyznaczonej na stanowisko tymczasowe w tzw. TK.

Dorobek pani sędzi Gersdorf docenił nawet wasz Prezydent (chociaż to żaden autorytet dla innych) składając jej hołd jako I Prezesowi SN.
4) Trzeba było obejrzeć uważnie ten film i uruchomić własne szare komórki, bo powtarzać banały oszołomów (z braku argumentów) że antypolski, przeciw kościołowi itp bzdety nawet elektorat pisu potrafi. Jeżeli już był jakiś anty to raczej antywatykański a i to wątpliwe bo wyjdzie Watykanowi też na dobre.


...JEST  TO CAŁĄ SEKWENCJA ZAPLANOWANYCH , TAK , ZAPLANOWANYCH WROGIM POLSCE i POLAKOM ATAKÓW...
Krzyczysz waść jak Ziobro żeby zakrzyczeć własną bezradność, brak kompetencji, brak umiejętności nawet zwykłego logicznego myślenia.
Powtarzam - nie ma żadnej całej sekwencji zdarzeń!

Gdyby były, dawno już niezwykle dzielne, wszystkie służby odpowiedzialne za nasze bezpieczeństwo trąbiły by o tym na lewo i prawo włącznie z seansami na żywo w TVłżepis z aresztowań wrogów ludu pisowskiego tzn pardon, polskiego.


Jak więc widzisz drogi "MK" coś zapewne tym swoim niemądrym wpisem chciałeś przekazać ale tradycyjnie, zgodnie z waszą praktyką wyszło na odwrót!

user
Theo Kogan 94.40.75.201 15.05.2019

''Najlepsza rada jakiej mogę udzielić każdemu, kto chce wychować szczęśliwe, psychicznie zdrowe dziecko brzmi - trzymać je możliwie najdalej od kościoła'' - Frank Zappa

user
Theo Kogan 94.40.75.201 17:27:50 15-05-2019
FRANK ZAPPA - CATHOLIC GIRLS - TEKSTOWO.PL
nr 22/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium