Życie Podkarpackie nr 20/2019 Życie Podkarpackie nr 20/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 140/2019, Poniedziałek 20 maja 2019 r., Bernarda i Bazylego
Opublikowano
Przemyśl
Z siebie się śmieję
Choć nie ma z czego, choć – być może – ktoś się obrazi, uśmiałem się. Szczerze. Wcale nie na pohybel Nikołajowi Gogolowi i jego Rewizorowi. Wszak w tej komedii pada nieśmiertelne powiedzenie: „Z czego się śmiejecie? Z samych siebie się śmiejecie!” Tak. Z samego siebie się uśmiałem...

Jakiś czas temu poważnie poruszył mnie problem... schodów prowadzących z przemyskiego Rynku w stronę ulicy Fredry. Poruszył, bo narzekały na ich stan osoby starsze i niepełnosprawne. „Panie, jest tak ślisko, że graby można sobie połamać!” – grzmiał do słuchawki starszy mężczyzna. Pomyślałem: zapytam w magistracie. No i co, że znałem odpowiedź? Brzmiała: nie ma kasy. Pomyślałem: ale jak? Nie ma kasy na zamontowanie zwykłej poręczy? Tak, aby dotknięci życiem starsi przemyślanie nie musieli drżeć i kurczowo trzymać się muru przy skarpie, aby nie wywinąć orła.

A propos orłów. Okazuje się, że jest ich pod dostatkiem. Pod adresem Rynek 1. Tak, w owym magistracie. O zwykłej poręczy deliberowali od 2016 roku. Ciekawi mnie o czym? O kształcie, materiale, kolorze, stronie, po której mogłaby zostać zamontowana czy firmie, w której można byłoby ją zamówić? Siedzieli sobie i myśleli. Standard. Sprawa była (i jest) tak „poważna”, że nie był w stanie jej załatwić ani były prezydent Robert Choma, ani urzędujący Wojciech Bakun.

Aż tu nagle... Załatwił ją radny Andrzej Berestecki z Prawa i Sprawiedliwości. Pochodził, popukał do kilku drzwi, poopowiadał... Ma to we krwi. Lubi sobie i innym coś załatwić. Znalazł sponsora, który wyłoży prawie pięć tysiaków i zamontuje poręcz. Jakież to proste! A może by tak – ratując pustawą miejską kasę – zatrudnić kilku rezolutnych i skutecznych marketingowców. Niech szukają darczyńców i wyręczą instytucje, których zakichanym obowiązkiem jest rozwiązywanie tak prozaicznych problemów.

Orły! Przestańcie już deliberować! Trzeci rok mija. Poręcz będzie.

5 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
gość 157.25.186.119 28.02.2019

Panie Redaktorze

Znowu w sedno. Puenta najlepsza- ta o tych " orłach"


user
Tadeusz 79.191.65.54 28.02.2019

W magistracie rozlicza się urzędników  nie z jego wysiłku włożonego w rozwiązanie problemów  ani od ilości załatwionych pozytywnie spraw, tylko od czasu spędzonego za biurkiem w godzinach urzędowania.

Traktują swoją pracę i petentów jak dopust boży i są przekonani o tym, że pracują z łaski.

W głowie im się nie mieści,że ich "praca" jest takim samym towarem, jak inne, za które się płaci i wymaga właściwej jakości.

A reklamować ich niewłaściwą pracę za nasze pieniądze maja nie tylko mieszkańcy,którzy nie maja na to wpływu ale ich przełożeni.

Inna sprawa,ze nasz Magistrat to jedna wielka rodzina a członków rodziny się nie krzywdzi nawet jak jest czarną owcą,leniem czy też nicponiem. Tutaj obowiązuje święta zasada rodziny „miłuj bliźniego swego, jak siebie samego”

user
scd 31.183.210.218 28.02.2019

Wyprzedził RADNEGO K... specjalistę od interpelacji,a tu trzeba działać

user
gość 157.25.186.119 15:11:13 01-03-2019

do scd- trafnie

Jeden działa skutecznie , drugi pisze interpelacje. Znajdź różnice.

user
Krystian 79.186.84.66 02.03.2019

Najzdrowszy sposób życia, to mieć równiez i do siebie dystans i widzieć też i swoje wady

nr 20/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium