Życie Podkarpackie nr 29/2019 Życie Podkarpackie nr 29/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 199/2019, Czwartek 18 lipca 2019 r., Kamila i Szymona
Opublikowano
Srebrny tydzień pełen tajemnic alkowy
Ja tam nie wiem, ale coś mi się zdaje, Szanowni Czytelnicy, że szykują się nam przyspieszone wybory parlamentarne. Jeżeli nawet taśmy Kaczyńskiego okażą się od strony prawnej największym kapiszonem po II wojnie światowej, jak chcą politycy PiS, to wizerunku krystalicznie czystego od strony etycznej wodza narodu w żaden sposób obronić się już nie da.

Każda kolejna wypowiedź przedstawiciela obozu władzy coraz bardziej pogrąża zarówno apologetę Jarosława Kaczyńskiego, jak i samego zainteresowanego. Na naszych oczach w pył rozsypuje się kolejny mit pieczołowicie budowany przez PiS: oto prezes partii, która na sztandarach niesie odnowę moralną narodu, kreowany na wodza odnowiciela Polski, okazuje się zwyczajnym, jakże nam bliskim, panem Jarkiem z sąsiedniej ulicy.

Ma takie same słabości jak my: przecież wszyscy lubimy pieniążki. Władzę nad innymi też. Mniejszą, większą, ale zawsze. Chociaż nie wszyscy mamy możliwości inwestycyjne na miarę K-Towers, bliźniaczych wieżowców w centrum Warszawy wartości ponad miliarda złotych i tabuny chętnych do spełniania każdej naszej zachcianki. No ale nie ma sprawiedliwości na tym świecie. Mój znajomy z Wybrzeża zadał mi pytanie: po co Kaczyńskiemu konto w banku? On ma bank!

O paradoksie!

Po ujawnieniu przez Gazetę Wyborczą tak zwanych taśm Kaczyńskiego zdarzyła się rzecz dla polityków PiS wyjątkowa. Nagle mogą sobie realnie, a nie po obejrzeniu kabaretu, uzmysłowić: ich prezes jest takim samym człowiekiem, jak wszyscy. W kwestiach finansowych otacza się rodziną lub osobami najbardziej zaufanymi.

W niektórych sytuacjach jest po prostu panem Jarkiem, a skandowane hasło na wiecach wyborczych Jarosław Polskę zbaw! nabrało karykaturalnego wymiaru. Uruchamianie mitów na użytek doraźnej polityki to na dłuższą metę ryzykowne przedsięwzięcie. I, o paradoksie, politykom PiS doświadczenie z taśmami może wyjść na zdrowie. Żal tylko autentycznej tęsknoty wyborców PiS za Polską prawą i sprawiedliwą.

Zaś

Zaś opozycja już przebiera kolanami. Już im ponownie pachną salony władzy. Już prasują garnitury i garsonki. Już im spieszno, ach, jak tęskno! Te zatroskane miny. Jedna za drugą konferencje prasowe. A na nich uczciwość odmieniana przez wszystkie przypadki. Ten pryncypializm etyczny przed kamerami, a ośmiorniczki lub goloneczki w sosie chrzanowym zakrapiane wódeczką w coraz bardziej kameralnych warszawskich restauracyjkach. Byle target nie zauważył.

Samouwielbienie opozycji zakłócają (prawdopodobne, na razie nieudowodnione, zapodane po trzech latach, właśnie teraz) romantyczne ekscesy pana Stefana z paniami o podejrzanej reputacji. I nie o wybujały temperament seksualny posła idzie gra, ale o jego ewentualną skłonność do wchodzenia w szemrane biznesy.

Jak teraz zapraszać do szkół Stefana Niesiołowskiego? Jak prezentować mają dziatwie szkolnej pana Stefana historycy, że o feministkach nie wspomnę. Człowieka legendę. Faceta, który nie dał się bezpiece, a ulegał pokusie za 300 złociszy za noc.

Ale

Ale pomimo naszych kolejnych rozczarowań to nasz kraj, nasi politycy, nasze partie, nasza wspólna Rzeczpospolita. To tak gwoli przypomnienia, gdyby znowu nam się zebrało na nienawiść do siebie nawzajem. I czy wybory będą wcześniej, czy w jesieni, pamiętajmy: to nasza Polska. Innej nie mamy.
11 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Tadeusz 79.191.63.114 06.02.2019

PiS i PO to  grabarze Polski.

Totalna wojna toczona między tymi politycznymi ugrupowaniami,którym wcale nie zależy na dobru Polski doprowadzi do unicestwienia naszego kraju.

Przed rozbiorami też tylko dwa ugrupowania składające się z samych Polaków swoimi działaniami doprowadzili do rozbiorów i fizycznego zniszczenia Polski.

 Wyjściem jest całkowite wyeliminowanie tych ugrupowań z życia politycznego w kraju i przekazanie sterów młodemu pokoleniu.

Tm bardziej że w ramach wzajemnej nienawiści zaczęły się mordy polityczne.A są też  zewnętrzni chętni na zagospodarowanie naszych ziem

user
hasler 157.25.108.96 06.02.2019

KoLEJ na prezesa.

user
Roza 88.156.141.194 18:28:57 12-02-2019

KoLEJ na PO. A teraz miło ci ?

user
wp 195.116.41.26 08.02.2019

Myślałem ,że pan redaktor napisze o szwindlach wyborczych w Gdańsku i dziwnym zachowaniu  PKW w tej sprawie.Zamiast tego ,odsmażane kotlety GW ,na zjełczałym tłuszczu.

user
J23 88.156.141.194 18:32:10 12-02-2019
Redaktor pomylił gazety powinien pisac ten tekst do Trybuny Ludu. O rany nie ma już tej gadzinowki sorki
user
mk 91.193.208.56 19:42:14 13-02-2019

Znowu pan , redaktorku  judzi i podnieca się ponad miarę , co  w pana wieku grozi zawałem  , wylewem itp  przypadłościami . Przecież wie pan ,ze   Targowica ,czyli wrogowie  na usługach  Berlina i Brukselki , jeszcze - a minęły już 3 i 4 miesiące rządów  PiS-u , ani jednego dobrego słowa o obecnie rządzących . Co to oznacza,ze przez te  ponad 3 lata legalny polski rząd nic , ale to nic nie zrobił  nic  dobrego dla Polski ? Przecież  to  opłacany przez wrogów   Polski totalny atak . A co do wcześniejszych wyborów parlamentarnych , to na pana i panu podobnym   nie cieszyłbym się  , bo to oznacza ,- przy ciągle wysokim poparcie w/g sondaży  dla PiSu , totalną , właśnie totalną porażkę - już czwartą 

user
hasler 157.25.108.96 23:23:55 13-02-2019

https://www.wykop.pl/link/4522683/dobra-zmiana-w-gospodarce-inwestycje-za-pis-spadly-najbardziej-w-calej-ue/


Idioci lgną do takich cudotwórczych sługusów i agentów Putina he he.

user
tońcio 176.110.146.61 12.02.2019

No ale trochę żal. Namaszczano Prezesa na drugiego Piłsudskiego. Zbierano pieniądze na zakup dworku dla niego. Bo taki biedny , o Ojczyżnie tylko myśli. A tu proszę....Ech.... i takie te nasze srebra narodowe.

user
yes 39.53.213.224 26.06.2019

I am usually to blogging and that i genuinely appreciate your posts. The content has really peaks my interest. I will bookmark your internet site and maintain checking for new information.https://www.azull.be

user
yes 39.53.247.186 27.06.2019

I am usually to blogging and that i genuinely appreciate your posts. The content has really peaks my interest. I will bookmark your internet site and maintain checking for new information.https://www.azull.be

nr 29/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium