Życie Podkarpackie nr 16/2019 Życie Podkarpackie nr 16/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 114/2019, Środa 24 kwietnia 2019 r., Grzegorza i Aleksandra
Opublikowano
Kto mandatem wojuje, od mandatu ginie
Gdy pierwszy raz przeczytałem tę informację, przecierałem oczy ze zdumienia. Mechanik spod Bartoszyc (warmińsko-mazurskie) wymienił po godzinach pracy żarówkę w samochodzie dwóch kobiet. Wziął 10 zł, nie dał paragonu, kobiety okazały się kontrolerkami urzędu skarbowego, a cała sytuacja – prowokacją.

Nie jest to nic nadzwyczajnego. Od dawna pracownicy skarbówek kontrolują wydawanie paragonów. I niemal zawsze, robią to kupując bardzo tanie produkty, nawet za złotówkę.

Bez dwóch zdań – dowód zakupu to rzecz bardzo potrzebna, nawet przy codziennych, prozaicznych sprawunkach. Weźmy choćby taką sytuację, że natrafimy na zepsuty produkt, choćby jogurt, czy wędlinę (czego nie byliśmy w stanie zweryfikować w sklepie). Na podstawie paragonu, możemy żądać zwrotu pieniędzy. Nie wspominając już o społecznych aspektach wydawania potwierdzenia wykonania usługi lub zakupu.

W tym jednak przypadku przekroczono wszystkie możliwe granice. Po pierwsze, panie przyjechały po godzinach pracy warsztatu i prosiły o pomoc. W tej historii „pomoc” to słowo klucz. Bo kobiety zaczęły nalegać i prosić mechanika, żeby ten wymienił im żarówkę. A ponieważ panie nie miały zapasowej, w warsztacie również takiej nie było, mężczyzna zamontował im własną żarówkę. Ile za tę przysługę? Da pani 10 zł. Pani 10 zł dała, a następnie wyciągnęła blankiecik, żeby wypisać mandat. Za brak paragonu, a tak naprawdę za dobre serce mechanika.

Koniec końców sprawa zakończyła się w miarę pomyślnie. Sąd uznał mężczyznę winnym, ale odstąpił od wymierzenia kary. A po nagłośnieniu sprawy w mediach, naczelniczka urzędu skarbowego wycofała apelację (żądała w niej 600 zł grzywny). Za to teraz urzędniczki będą się tłumaczyć przed policją. Ktoś bowiem doniósł, że kobiety mogły popełnić wykroczenie, świadomie wykręcając żarówkę i poruszając się niesprawnym autem. No cóż, kto mandatem wojuje, od mandatu ginie.
2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
as 91.193.208.124 29.11.2018
UDOSTĘPNIJ Jarosław, Lubaczów, Przemyśl, Przeworsk, RegionSędziowie zaciągnęli dług u suwerena Skoro  pod wspomnianym artykułem nie można / bo nie ma możliwości / wypowiedziec się , to stąd tutaj  a nie w innym miejscu wpis. otóż panie redaktorze, rząd  wycofał sie i  o tym pan dobrze wie ,tylko z części   ustaw dotyczącej  sn i tylko tyle . już za 11 misięcy będą jak pan wie , nowe wybory parlmentarne i jeśli - a jest to całkiem możliwe  , pis  zdobędzie nie tylko większość parlamentarna , bo i teraz ja ma aale konstytucyjna to wówczas nastąpi zmiana konstytucji , i wtedy  bruksela może nas cmoknąć w wiadoma część ciała . 
user
tońcio 176.110.146.61 06:12:52 30-11-2018

Już mamy , PIS NA SWOIM..a dalej będzie tylko lepiej....

nr 16/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium