Życie Podkarpackie nr 26/2019 Życie Podkarpackie nr 26/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 177/2019, Środa 26 czerwca 2019 r., Jana i Pawła
Orlen zdrapka
Opublikowano
Przemyśl
Pieski problem
Od kiedy przyjmujemy od naszych Czytelników sygnały, a robimy to od ponad 50 lat, pewne problemy się nie starzeją. Do takich dyżurnych tematów należy między innymi dbałość właścicieli piesków o czystość. O ile główne deptaki (przynajmniej w Przemyślu) wyglądają jako tako, to wystarczy zejść nad San, aby się przekonać, że akcja edukacyjna pod roboczym hasłem: posprzątaj po swoim pupilu dotarła tylko do nielicznych.
Na nic akcja uświadamiająca, mandaty, wściekłość spacerowiczów, którzy wdepnęli w ..... Problem narasta, gdy nabrzeże Sanu doczeka się „sianokosów”. Wtedy wszystko widać jak na dłoni. A szkoda, bo spacer brzegiem rzeki jest (a przynajmniej powinien być) równie atrakcyjny, jak marszruta deptakiem. Ponadto czworonogi często biegają bez kagańców, więc naprawdę trudno się dziwić, że nasze redakcyjne telefony grzeją się od interwencji typu: niechże wreszcie ktoś z tym zrobi porządek. A porządek mogą zrobić tylko i wyłącznie właściciele psów. Nie wierzę w żadne kary, ściganie. Nikt nie jest w stanie dwadzieścia cztery godziny na dobę śledzić ogromnej ilości opiekunów i ich milusińskich. 

Potrzeba odrobiny empatii nie tylko dla naszych braci mniejszych, ale przede wszystkim braci większych, czyli bliźnich marzących o spokojnym spacerze i czystych butach. Pewną nowalijką od czasu powstania ścieżek rowerowych nad Sanem jest notoryczny wandalizm połączony z kradzieżą. Od kilku sezonów systematycznie przed sezonem grillowym ktoś odkręca ławki. Nie dość, że znikają bez śladu, to sterczące kotwy są zagrożeniem zarówno dla rowerzystów, jak i pieszych. Oczywiście natychmiast rozpętała się dyskusja, po co w ogóle na ścieżce rowerowej ławki. Jak sadzę, nie przejmują się jej finałem pospolici złodzieje. Swoją drogą, ciekawe, gdzie co roku ląduje ławkowa zdobycz.       

4 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
su-metal 94.40.75.201 13.06.2018

YOUTUBE.COM - DZIEŃ ŚWIRA PSIE KUPY NA CHODNIKU

user
su-metal 94.40.75.201 13.06.2018
YOUTUBE.COM - PANI BARBARA - AKCJA KUPA
user
su-metal 94.40.75.201 13.06.2018
ASTERIX WALCZY Z PSIMI ODCHODAMI - FORUM.GAZETA.PL
user
su-metal 94.40.75.201 13.06.2018
''W waszym kraju pies otrzymuje ochronę, zaś krowę się zabija. Pies załatwia się na ulicy i jest uważany za najlepszego przyjaciela człowieka zaś krowa, której mocz, kał i mleko są całkowicie czyste zostaje zabrana do rzeźni i zabita dla mięsa. Co to za cywilizacja ?'' - PRABHUPADA
nr 26/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium