Życie Podkarpackie nr 3/2019 Życie Podkarpackie nr 3/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 16/2019, Środa 16 stycznia 2019 r., Marcelego i Włodzimierza
Opublikowano
Region
Antyteza
Na początek teza. Druga wojna światowa pochłonęła miliony ofiar i była jednym z największych zbiorowych nieszczęść w historii ludzkości. Była też jednym z najbardziej haniebnych przykładów na to, co człowiek człowiekowi może uczynić. Motorem tego zła i sprawcą tej swoistej katastrofy człowieczeństwa był Hitler. Wydawałoby się, że nie ma specjalnych problemów z przyjęciem i oswojeniem się z tą tezą, pojmowaną nie tylko jako prawda historyczna, ale również twierdzeniem w wymiarze czysto humanistycznym.

Wydawałoby się, że, gdzie jak gdzie, ale w Polsce, która szczególnie dużo wycierpiała przez Hitlera, ta prawda jest tak oczywista, jak amen w pacierzu. Okazuje się jednak, że nie dla wszystkich. Ostatnio głośno się zrobiło wokół świętowania urodzin Adolfa Hitlera w jednym z polskich lasów. Wiele już na ten temat powiedziano i napisano, ale warto przypomnieć. Był tort urodzinowy ze swastyką, były mundury hitlerowskie, unoszenie ręki w geście powitalnym z „sieg heil”, obok portretu jubilata i pieśni z okresu jego sławy. Wszystko to urządzono z pompą i zadęciem, była też płonąca swastyka i wiele płomiennych wypowiedzi na temat jubilata. Jakim to był dobrym człowiekiem, wielkim wojownikiem, mężem stanu, jak wielbiły go kobiety. Wielkie „och, ach” wygłaszane po polsku, przez członków polskiej organizacji. Nagrała to wszystko telewizja zwana komercyjną. I mleko się rozlało.

Przez kraj przetoczyła się fala. Oburzenie, pomieszane ze zdumieniem, a raczej osłupieniem. Głos zabrali publicyści, politycy i zwykli ludzie. Dobrze się stało, bo przy okazji doszło do powtórki z historii. Jeśli ktoś nie uważał na lekcji albo w ogóle nie uczęszczał na takie zajęcia, mógł przypomnieć sobie skrócony życiorys Adolfa Hitlera. Twórca i dyktator III Rzeszy, ideolog narodowego socjalizmu, zbrodniarz wojenny, odpowiedzialny za zbrodnie przeciwko ludzkości. Uznawany jest za osobiście odpowiedzialnego za politykę rasową nazistowskich Niemiec, Holocaust oraz za śmierć milionów ludzi. W wyniku wojny, którą rozpętał, w proch poszło 50 milionów ludzkich istnień. Często w niewyobrażalnych  cierpieniach. To wszystko można przeczytać, a jak ktoś nie potrafi, to można posłuchać. Na przykład tych, którzy ocaleli z tej zagłady. Akurat przypada 73. rocznica wyzwolenia obozu w Auschwitz.
Odbyła się w tym miejscu kaźni uroczystość z udziałem byłych więźniów i więźniarek oraz władz. Trudno się słucha tych wspomnień. Ale trzeba. Po co? Aby się to już nigdy nie powtórzyło. Świętowanie urodzin Hitlera, jako stawianie pewnej antytezy,  zakrawa na farsę, tym bardziej, kiedy łączy się to z polskim patriotyzmem. Warto zadać proste pytanie. Co warta jest dla tych wyznawców biało-czerwona flaga, pod której łopotem Polacy przelewali krew w walce z Hitlerem? Jeśli ktoś nie potrafi odpowiedzieć sobie na to pytanie, to ma problem z tożsamością.
14 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Gość 81.161.203.151 02.02.2018

Nasuwają się także nieco inne pytania w tej sprawie.  Ci ludzie świętujący urodziny Hitlera doskonale wiedzieli, że ich zachowanie jest karalne i co? Stanęli przed kamerami telewizji, żeby dać się złapać na gorącym uczynku?  Przecież tacy ludzie starają się skrzętnie ukrywać swoje zachowanie przed opinią publiczną. A tu zapraszają TVN, bo nie wierzę, żeby telewizja ta miała w środowisku tych ludzi swojego agenta, który doniósł im o spotkaniu w lesie.  Ta sprawa śmierdzi.  Dla pieniędzy ludzie są w stanie zrobić wszystko, nawet  zabić, a cóż dopiero  zagrać scenkę z urodzinami Hitlera, nawet dla pierwszej lepszej telewizji.  Chciwość, brak zasad moralnych i zwykła głupota leży u podstaw takich zachowań młodych ludzi.  Nie ma się co doszukiwać jakiegoś drugiego dna tej sprawy. 

user
hasler 157.25.108.96 22:57:54 03-02-2018
No patrz, a PISoBOLSZEWICKIE miernoty  są przekonane że zrobili to ich sojusznicy i ideowcy:

https://www.tvn24.pl/katowice,51/eksperyment-procesowy-w-miejscu-obchodow-urodzin-hitlera,809055.html
user
hasler 157.25.108.96 23:06:46 03-02-2018
user
hasler 157.25.108.96 23:07:53 03-02-2018
user
Ozzman 94.40.75.201 02.02.2018

Nie ma w sumie co się zbytnio jarać i robić wielkiej afery sprowokowanej przez kilku skretyniałych idiotów, których to, najprawdopodobniej, pan Adolf H, w pierwszej kolejności posłał by do gazu.


APATIA - MŁODZI FASZYŚCI - TEKSTOWO.PL


Lepiej w tym momencie skoncentrujmy się na bardziej realnych i poważnych sprawach, którymi należy zająć się w pierwszej kolejności.


YOUTUBE.COM - DRASTYCZNE I SZOKUJĄCE I TY BIERZESZ W TYM UDZIAŁ


YOUTUBE.COM - CZY ZWIERZĘTA MAJĄ DUSZĘ? JEŚĆ CZY NIE JEŚĆ MIĘSA?


''Przemoc jest przemocą, nie ma znaczenia czy ma ona miejsce w obozach koncentracyjnych czy w rzeźni'' - CHARLES PATTERSON


YOUTUBE.COM - MISTRO - THE HOLOCAUST (OFFICIAL VIDEO)

user
Ozzman 94.40.75.201 22:59:35 02-02-2018
''Nie używanie przemocy wobec ludzkich istot, a zabijanie czy wrogość wobec zwierząt, jest filozofią szatana. W tym wieku istnieje wrogość wobec zwierząt. I dlatego te biedne stworzenia są zawsze w niepokoju. Reakcja biednych zwierząt udziela się ludzkiemu społeczeństwu, i dlatego ma miejsce napięcie w postaci zimnej czy też gorącej wojny pomiędzy ludźmi, indywidualnie, kolektywnie czy w skali narodu'' - PRABHUPADA
user
Ozzman 94.40.75.201 23:11:11 02-02-2018

''Ten, kto daje pozwolenie

ten, kto zabija zwierzę,

ten, kto sprzedaje mięso zabitego zwierzęcia,

ten, kto gotuje to mięso,

ten, kto rozprowadza tego rodzaju pokarm i w końcu,

ten, kto spożywa takie gotowane zwierzę,

wszyscy z nich są mordercami, i wszyscy z nich podlegają ukaraniu przez prawa natury'' - Srimad Bhagavatam (01.07.37)


WEGETARIANIZM - MIĘSO TO MORDERSTWO - NAMA-HATTA.PL

user
dsfsdfs 94.40.76.103 02:29:08 08-02-2018

Hahahahaha

user
mk 91.193.208.124 03.02.2018

Do |Gościa "  zwróć uwagę ,ze nieprzypadkowo  lewacka tvn  nakręcony  w lipcu ubiegłego roku materiał przetrzymała  przez  wspomniany okres   czasu i pokazała go  w styczniu tego roku , a zaraz po nim nastąpiła  wielka eksplozja  Żydów , próbujących przypisać Polsce i Polakom odpowiedzialność za obozy śmierci  . Tym samym próbują zrównać  odpowiedzialność   za holakaust , jak to Żydostwo nazywa. Jest sekwencja wydarzeń z góry  , czyli od  ponad sześciu miesięcy zaplanowana  przez lewactwo   w Polsce , i zagranicą. W myśl  zasady tzw. totalnej opozycji " zagranica i   ulica" . Ale okazuje się , że to przestaje działać , poparcie dla partii rządzącej rośnie , już się zbliża do magicznych 50%. NO to trzeba sięgnąć po zagraniczne   siły . W myśl zasady ,ze my wam zapłacimy słusznie czy niesłusznie , za co tylko zechcecie , tylko pomóżcie nam lewakom /PO , N , PSL wrócić . Nieważne jakim kosztem , nawet zniszczenia kraju , totalnej ruiny ,  le tylko pomóżcie . Spróbuj przetrzymać , taki materiał  przez 6 miesięcy , to od razu masz "bliskie spotkanie " z prokuratorem , sędzią . DO TEGO TRZEBA PAMIĘTAĆ ,ŻE PREMIER  IZRAELA  NATANJAHU, był niedawno z wizytą  w Rosji , tam prawie na pewno  otrzymał informacje od Putina  co zrobić , aby kolejny raz szkodzić Polsce i jej pomysłom dotyczącym  \' TRÓJMORZA  ", który jak wiadomo  , jest przeciwwagą dla ewentualnych sojuszy politycznych , energetycznych " Streem 2 " , i wojskowych   między Niemcami i Rosją.  Tu nie ma przypadku  co do sekwencji tych zdarzeń . Oczywiście ,że zaraz znajdą się różni nawiedzeni i powiedzą ,że to | teoria spiskowa" . Ale kto potrafi obiektywnie  ocenić  sytuacje w Polsce i wokół niej , to wyciąga błyskawicznie wnioski. Nie należy zapominać o niedawnej wizycie  wiceprezydenta USA  w Polsce , \pominął jak wiadomo  Berlin/  , ku  wciekłości  Niemiec i Rosji.   . Takie dwa wydarzenia  które miały w sposób jednoznaczny oczernić Polskę w świecie  nie mogą być i nie są przypadkiem . to naocznie  i jednoznacznie  przedstawia  jaką rolę pełnią obecnie  Rosja i Izrael 

user
hasler 157.25.108.96 22:40:32 03-02-2018

Cały świat już z was leje PISoBOLSZEWICKIE miernoty,oszuści i złodzieje.


Prawackie POżyteczne idioty w akcji : http://krytykapolityczna.pl/kraj/majmurek-jak-oswoilismy-faszyzm-marsz-niepodleglosci/

user
as 91.193.208.124 23:00:09 05-02-2018

Od bardzo dawna  masz zaciętą płytę . 

user
wp 195.116.41.6 05.02.2018

Premier Izraela twierdzi ,że Hitler nie chciał eksterminacji narodu żydowskiego,izraelska ambasador w miejscu ludobójstwa dała całej Polsce w pysk bez żadnej reakcji ze strony rządu polskiego.,Do tego dochodzą POlszewickie miernoty i  inne sługusy Niemiec i Izraela.W takich czasach żyjemy.Niestety.

user
hasler 157.25.108.96 19:26:08 05-02-2018

PISoBOLSZWIA już tak ma, sługusy Putlera w akcji.

nr 3/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium