Życie Podkarpackie nr 33/2018 Życie Podkarpackie nr 33/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 229/2018, Piątek 17 sierpnia 2018 r., Jacka i Mirona
Opublikowano
Przemyśl
Ulga dla seniora
Od dawna wiele starszych osób, mieszkających w Przemyślu, uskarża się na bardzo kiepską ofertę miasta dla seniorów. Co prawda od kilku lat działa Przemyska Rada Seniorów, ale ciężko jej się przebić ze swoimi pomysłami do szerszego grona. Podjęli kolejną próbę. Tym razem za pośrednictwem lokalnych mediów zamierzają dotrzeć do wszystkich instytucji kulturalnych, samorządowych, spółek miejskich, firm lokalnych.

Zależy im na opracowaniu systemu pomocy dla seniorów, systemu ulg oraz oferty kulturalnej. Czekają również na pomysły i propozycje od seniorów, dostrzegających różne bolączki, z którymi muszą się zmagać na co dzień ludzie starsi. W dzisiejszym wydaniu Życia Podkarpackiego zamieszczamy rozmowę z przewodniczącą Przemyskiej Rady Seniorów Bogumiłą Walicką-Lechowicz.

– Cieszylibyśmy się niezmiernie, gdyby wśród pierwszych zgłoszeń tej edycji znalazły się zarówno miejskie instytucje kulturalne, edukacyjne, sportowe, turystyczne, rekreacyjne, organizacje pozarządowe, jak też prywatne firmy i inne podmioty, między innymi: sklepy, kawiarnie, apteki. Jesteśmy przekonani, że z czasem przybywać będzie w naszym mieście miejsc przyjaznych seniorom. Miejsca takie, najlepsze z najlepszych, chcielibyśmy nagrodzić po to, by promować dobre praktyki oraz zachęcać innych do zainteresowania się potrzebami seniorów – mówi przewodnicząca.

Przemyska Rada Seniorów działa w urzędzie miasta i tam można zasięgnąć informacji, w jaki sposób włączyć się w jej pracę lub przynajmniej podzielić się swoimi uwagami. Namiary podajemy również w wywiadzie.

Inicjatywa seniorów zasługuje na wsparcie. Wymaga tego nie tylko przyzwoitość, ale pragmatyka demografii. 

4 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
MCK 160.83.30.184 04.10.2017

Wybaczcie, ale jaką kiepską ofertę miasta dla seniorów? Miasto oferuje dla nich tak samo mało jak dla ludzi młodych. Nikt seniorom nie broni pójść do kawiarni, czy do kina. Jakich konkretnie rozrywek brakuje naszym seniorom, stricte dla nich przeznaczonych?

user
szok 31.183.29.9 04.10.2017

Brak różańców?czy co?a jeśli chcecie "coś za darmo"to przykładem niech będzie GRECJA,za darmo w Przemyślu możecie iść na STOK

user
max 143.159.221.151 04.10.2017

Zbigniew Ziobro powołuje grupę badającą reprywatyzacje w Krakowie .


Prokuratura ale to krajowa powinna zając się reprywatyzacja w Przemyślu . Jest kilku notariuszów , zarządców nieruchomości jak i adwokatów oraz osób z wymiaru przemyskiego wymiaru sprawiedliwości którzy już od dłuższego czasu przestali spać spokojnie w momencie kiedy Ziobro zaczął przyglądać się wnikliwie reprywatyzacjom w Polsce.

user
mk 91.193.208.124 15.10.2017

Artykuł    napisany na " siłę " , tylko ażeby coś napisać.  Równie dobrze można napisać ,że   brakuje " oferty " dla wędkarzy , kanalarzy , stolarzy , hydraulików   czy innych urzędników .  Myślę ,że   dobrą odpowiedż przedstawił  'MPGK".

nr 33/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium