Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 141/2018, Poniedziałek 21 maja 2018 r., Wiktora i Tymoteusza
Opublikowano
Przy okazji świąt
Przy okazji wydań świątecznych Życia Podkarpackiego wręcz maniakalnie powracam do kilku motywów. Przede wszystkim piszę o potrzebie dogadywania się najbliższych osób. Przy suto lub skromnie zastawionych stołach warto odłożyć choćby na krótką chwilę wszelkie urazy, uprzedzenia, żale. Powspominać bliskich, dalekich, pobałakać o rzeczach mniej ważnych, a pogodnych. Absolutnie unikajmy tematów drażliwych, na przykład polityki. Doskonale wiemy: gdzie dwóch naszych rodaków, tam trzy zdania.

Szkoda psuć sobie smaku szynki, jajek, chrzanu, chałki, mazurków oraz herbaty z cytryną. Dla zdrowotności zaserwujmy sobie średniodystansowy spacer z dużymi i małymi przedstawicielami rodziny. Na czas świąt odłóżmy zdobycze cywilizacyjne (telewizję, Internet, telefonię komórkową) i pooddychajmy podkarpackim powietrzem.

Tak więc z okazji świąt wielkanocnych w imieniu całego zespołu Życia Podkarpackiego życzę Państwu wspaniałych spotkań z najbliższymi, doskonałego nastroju, optymizmu. Chociaż nie zawsze widać słońce, niech pozytywnie usposabia nas świadomość, że jest na pewno. Nie pozwólmy się nikomu poróżnić. Przy zachowaniu własnych osądów odrzućmy wszystko, co rujnuje zgodę! Nawet gdy czasem czujemy się paskudnie, szukajmy jasnych stron życia. Taki jest duchowy wymiar tajemnicy Zmartwychwstania. I oczywiście: obyśmy zdrowi byli!         

2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
b 16 94.40.75.10 05.04.2015

EWANGELIA POKOJU -  WEGANIZM.BLOX.PL

user
Ozzman 94.40.75.10 05.04.2015

"Nie popadajcie w żarłoczność, która pociąga za sobą rzeź zwierząt''

 

Budda

nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium