Życie Podkarpackie nr 28/2018 Życie Podkarpackie nr 28/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 198/2018, Wtorek 17 lipca 2018 r., Bogdana i Aleksego
Opublikowano
Jarosław, Lubaczów, Przemyśl, Przeworsk, Region
Bartosz poświęcił swoje życie
Do tragedii doszło na Sanie w Łętowni pod Przemyślem. Kąpiąca się w rzece kobieta (24 lata) i mężczyzna (29 lat), mieszkańcy powiatu jarosławskiego, nagle zostali porwani przez nurt. Dziewiętnastoletni Bartosz, mieszkaniec Łętowni, skoczył do wody z pomocą. Uratował kobietę, niestety przy próbie pomocy mężczyźnie obaj znikli pod wodą.

Pomimo błyskawicznej interwencji przemyskiej straży pożarnej dwóch mężczyzn nie udało się uratować. Tyle może zawierać krótka, lapidarna informacja policyjna, ale zarówno tragedia ludzka, jak i bohaterski czyn Bartosza rozsadzają wszelką formę. Postawa młodego chłopaka była niewyobrażalnie odważna. Poświęcił swoje młode życie, aby uratować drugiego człowieka. Już się nie dowiemy, czy to był impuls, czy decyzja wynikająca z formacji duchowej Bartosza? Prawdopodobnie bliscy chłopaka wiedzą więcej. Dla nich wyrazy najszczerszego współczucia oraz dla bliskich drugiego mężczyzny.

Mamy lato w pełni. Miniony tydzień był upalny. Wszelkie akweny w regionie zapełniły się ogromną liczbą osób szukających ochłody. Niestety kąpielisk strzeżonych jest tylko kilka. Najczęściej wybieramy dzikie plaże lub miejsca zupełnie ustronne. W takich sytuacjach musimy sobie zdawać sprawę z zagrożenia. San jest rzeką górską i nieznajomość jego koryta, którego głębokość się zmienia, to ogromne zagrożenie. Wszyscy muszą o tym pamiętać, zanim zdecydują się na kąpiel w miejscach niestrzeżonych. W przeciwnym razie będziemy ryzykować życie swoje i drugiego człowieka. 

2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Kielbasa 185.25.123.181 09.08.2017

To straszne

user
hasler 157.25.108.96 09.08.2017

Nie ma większej miłości ....nr 28/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium