Życie Podkarpackie nr 17/2018 Życie Podkarpackie nr 17/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 117/2018, Piątek 27 kwietnia 2018 r., Zyty i Teofila
Opublikowano
Przemyśl
Nie wszystko na sprzedaż
Od kilku tygodni w internecie można znaleźć zarejestrowany telefonem komórkowym moment samobójczej śmierci kobiety, skaczącej z okna jednego z przemyskich bloków. Lotem błyskawicy zarejestrowany obraz zapchał media społecznościowe. Nie mieliśmy najmniejszych wątpliwości: jako gazeta nie powinniśmy się zajmować tym tragicznym zdarzeniem z jednego kardynalnego powodu.
Samobójcza śmierć osoby prywatnej ma wyłącznie indywidualny charakter i wymaga bezwzględnego uszanowania prywatności. Zarejestrowany obraz w najlepszym razie powinien posłużyć policji oraz prokuraturze w prawnej kwalifikacji tragedii. To wszystko. Stało się inaczej. W komentarzach do udokumentowanej komórką sytuacji pojawiły się sugestie zbyt późno przeprowadzonej akcji ratunkowej i braku tak zwanego skokochronu. Takie przypuszczenia z dziennikarskiego obowiązku musieliśmy sprawdzić. Powstał więc tekst w najnowszym wydaniu Życia Podkarpackiego zatytułowany: Krótki film o śmierci.

Informacje uzyskane na policji i straży pożarnej, potwierdzone dokładnymi godzinami zgłoszeń wykluczają zaniedbanie służb ratunkowych.

W zawodzie dziennikarskim zawsze rodzą się dylematy. Do którego momentu możemy ingerować. Jest tak zawsze, na przykład, przy odnotowywaniu powtarzających się wypadków drogowych. Piszemy o nich w nadziei, że będą przestrogą dla nieodpowiedzialnych kierowców. Jakimi motywami kierowała się osoba rozpowszechniająca moment odbierającej sobie życie nieszczęsnej kobiety? Trudno orzec. Skąd w nas potrzeba oglądania koszmarnych scen? Też trudno orzec.       

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
aga
aga 91.125.78.225 29.06.2017

Panie Wilgucki co dalej z tajnym współpracownikiem SB Aleksandrem Baczykiem pseudonim " szary" właścicielem sklepów Piotruś Pan i konsulem honorowym ukrainy w Przemyślu.

My czytelnicy ZP chcemy wiedzieć co z ta sprawą się dzieje ?

 i dlaczego zamiótł pan te sprawę w swojej  redakcji pod dywan.

Mamy prawo wiedzieć kto organizuje i finansuje marsze Ukraińców w Przemyślu

nr 17/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium