Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 170/2018, Wtorek 19 czerwca 2018 r., Gerwazego i Protazego
Opublikowano
Politykowanie nie dla wszystkich
Kilka lat temu – jak Polska długa i szeroka – dyskutowaliśmy o podziale Kościoła katolickiego na toruński i łagiewnicki. Że ten pierwszy to tak jakoby pisowski, a ten drugi bardziej platformerski. Podział śmieszny, bo nie uwzględniający istoty wiary i Kościoła. Wiedzą o tym wszyscy, którzy chociaż trochę zrozumieli lekcje religii na elementarnym poziomie.

Media ojca Rydzyka w przekazie duszpasterskim realizują misję Kościoła katolickiego. W programach publicystycznych są tubą jednej partii. Trzeba sobie z tego zdawać sprawę. I tyle. Wyjątkowość Łagiewnik wymyka się wszelkim podziałom, a przypinanie im jakiejkolwiek łatki politycznej graniczy z absurdem. Warto przynajmniej raz w życiu odwiedzić to miejsce, aby zrozumieć, że siostry Matki Bożej z Łagiewnik jak już uprawiają jakąś propagandę, to jedną wielką propagandę miłosierdzia.

Piszę o tym w kontekście ujawnienia taśm z restauracji Sowa, na których ksiądz Kazimierz Sowa, używając knajpianego języka, komentuje bieżące krajowe wydarzenia w obecności kilku czołowych przedstawicieli PO. 

Przyłapanie tego właśnie księdza sprawiło dużą przyjemność zwolennikom ojca Rydzyka.

Oto nagle okazało się, że po drugiej stronie barykady duchowny posługuje się niedopuszczalnym słownictwem, spożywa w ekskluzywnej restauracji małmazyje w towarzystwie okropnych platformersów.    

Uparcie zapominamy o jednym. Nie powinno być żadnej barykady, żadnych stron, a osoby duchowne – pomimo swoich osobistych ocen polskiej rzeczywistości, do których jako obywatele mają pełne prawo – jak ognia powinni wystrzegać się jawnej czy skrywanej działalności politycznej.        
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium