Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 144/2018, Czwartek 24 maja 2018 r., Joanny i Zuzanny
Opublikowano
Region
I wstrząśnięty, i zmieszany
Z cotygodniowego przeglądu informacji wybrałem dwie. Pierwsza dotyczy prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz, o której dyskutowano w TVP Info w kontekście afery gruntowej w Warszawie i komisji weryfikacyjnej. Na ekranie telewizora pojawiały się komentarze internautów. Jeden z nich brzmiał mniej więcej tak: HGW dochodziła? Chyba na działce ze swoim mężem. Po burzy medialnej i reakcji internautów, osoba odpowiedzialna za moderowanie wpisów została zawieszona w czynnościach pracowniczych.

Druga sytuacja wydarzyła się w TVN 24, gdzie dyskutowano z kolei o przyjmowaniu uchodźców. Dziennikarka Gazety Wyborczej  błysnęła wypowiedzią w stylu: „Powinniśmy przyjąć siedem tysięcy uchodźców nawet wtedy, gdy wśród nich będą potencjalni terroryści”.

Uzasadnienie reporterki zwala z nóg. „Nawet jak zginie kilkanaście osób w wyniku zamachu, to i tak ocalimy tysiące”. Tłumaczyła, że każde życie jest tyle samo warte (i tylko w tym miała rację).

W obu wypadkach zostały złożone skargi do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. W pierwszym wypadku skargę złożył polityk, w drugim osoba prywatna. Poziom dyskusji oraz komentowania bywa różny. To nie musi być Wersal. Dosadne słowa, gdy uzasadnione, są jak najbardziej wpisane w konwencję sporu na argumenty. Najlepiej na argumenty rzeczowe, poparte faktami. W żadnym jednak wypadku nie ma usprawiedliwienia dla słownej młócki, gdzie myślenie ideologiczne niweczy nawet cień porozumienia, szuka wroga, wskazuje go lub wymyśla i rozpala emocje. Od polityków niestety można się spodziewać wszystkiego. Od ludzi żyjących ze słowa powinniśmy  wymagać znacznie więcej.
2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
aga
aga 143.159.228.241 07.06.2017

Towarzysz  redaktor naczelny stał się naczelnym cenzorem południowowschodniej polski tzw . poprawności politycznej.

 Panie Wilgucki co w sprawie Aleksandra Baczyka według IPN tajnego współpracownika SB o pseudonimie " Szary " właściciela sieci sklepów Piotrus PAN na podkarpaciu.

Dleczego pan Wilgucki redaktor naczelny Zycia Podkarpackiego cenzoruje wpisy internautów . W związku z tym mam pytanie do pana , czy jest pan Ukraińcem  ? my przemyślanie oczekujemy od pana jednoznacznej odpowiedzi na tak postawione pytanie.

user
hasler 157.25.108.96 07.06.2017

PISoBOLSZEWIA strasznie nie cierpi konkurencji w żadnym wydaniu.


Czy to koryta i misiewiczów w nim żrących czy też cenzury.

Putin jest z was dumny.

nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium