Życie Podkarpackie nr 08/2017 Życie Podkarpackie nr 08/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 56/2017, Sobota 25 lutego 2017 r., Wiktora i Cezarego
Opublikowano
Przeworsk
Bezrobocie? Co to takiego?
Burmistrz Sieniawy Adam Woś zapowiada zredukowanie bezrobocia w mieście i gminie do zera. Licznik ma się wyzerować po zatrudnieniu przez rzeszowską firmę Res Drob 500 osób. Co prawda najpierw Res Drob będzie musiał zlokalizować swoją siedzibę pod urokliwą Sieniawą, rozbudować sieć ferm, ale według informacji burmistrza zamieszczonej w bieżącym numerze ŻP wszystkim formalnościom stało się zadość. Tylko czekać wbicia pierwszej łopaty i pierwszych zatrudnień. Pomyślałem o niegdysiejszej propagandzie sukcesu.

W nadwiślańskim kraju – mlekiem i miodem płynącym – jakim w oficjalnym przekazie wówczas byliśmy, nie mogło być bezrobotnych. I niechaj mi to skojarzenie będzie wybaczone. O ile propaganda rządzi się własnymi regułami gry (rzadko opartymi na prawdzie), to matematyki nie można oszukać. Burmistrz Woś nie tylko obiecuje, co u polityka specjalnie nie dziwi, ale też realizuje. Obecna stopa bezrobocia w Sieniawie wynosi dwa procent. DWA PROCENT! Nie mogłem uwierzyć. Skoro tak, to zerowe bezrobocie jest naprawdę realne. Nawet gdyby ilość zatrudnionych przez Res Drob osób była mniejsza od deklarowanej, to i tak Sieniawa może stać się ewenementem. Nie zdziwię się, gdy niebawem Zamek w Sieniawie zapełni się analitykami z kraju i zagranicy, chcących zgłębić przyczyny  gospodarczego cudu nad Sanem. Wierzę też, że nie będę musiał swoich słów odwoływać, bo niestety czasem z cudownych planów zostawały tylko miraże. Czego mieszkańcom i burmistrzowi Sieniawy absolutnie nie życzę!      

2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
123 178.43.90.51 26.03.2015

likwidować bezrobocie , ale kiedy zaczną za wykonywana prace płacić jak normalnym ludziom , a nie jak parobkom.  Ludzie pracuja i srednio  2000   i to już jest dobrze wyciagna. A własciciele firm?? mercedesy chałupy, wczasy , owszem ich pomysl ich biznes ale ktos to musi realizować dopilnować itp.  A żadnej za to podzięki tylko jedno stare haslo ciesz sie ze masz prace.

user
XxX 91.237.161.50 03.04.2015

Ciekaw jestem w jaki sposób do pracy nagoni sieniawskich żuli tj. BULINA , PALINKÓW , BEKOTA itp.

 Życzę powodzenia!!!

Sonda
Czy zwracasz uwagę na oznaczenia na opakowaniach?
  • Nie mam na to czasu
  • Nie, bo nie rozumiem znaczenia symboli
  • Staram się zrozumieć informacje z opakowania, ale nie zawsze wiem, co oznaczają
  • Zwracam uwagę na symbole i potrafię je odczytać
nr 08/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium