Życie Podkarpackie nr 42/2017 Życie Podkarpackie nr 42/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 295/2017, Niedziela 22 października 2017 r., Filipa i Kordulii
Opublikowano
Przemyśl
Grupy szturmowe radnych Bala i Kamińskiego
Pod takim tytułem w aktualnym wydaniu Życia Podkarpackiego przeczytałem przeciekawą relację z sesji Rady Miasta Przemyśla. Dla przypomnienia: radny Robert Bal reprezentuje klubPorozumienie dla Przemyśla, a radny Maciej Kamiński klub radnych PiS.

Oba współrządzą miastem, a kilka ostatnich głosowań pokazało przychylność radnych SLD do koalicji. To nie przytyk. Wręcz przeciwnie. Samorządy w sprawach ważnych dla społeczności lokalnych mogą, a nawet powinny być ponad wielką polityką.

Pikanterii sesji dodały dwa wystąpienia. Radny Tomasz Schabowski (PO) zaatakował słownie wyżej wymienionych panów. Zarzucił im nielicujące – jego zdaniem – z etyką rajcy kandydowanie do Rady Nadzorczej Przemyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Schabowski uważa, że w ten sposób nastąpi ewidentny konflikt interesów. – W głosowaniu, na przykład nad wysokością stawek za wywóz odpadów komunalnych, kogo będą reprezentować obaj panowie? Radę miejską czy PSM? – pyta radny.

Prawnie nie ma przeciwwskazań, ale zasadniczo coś jest na rzeczy.

W osłupienie uczestników sesji wprowadziło kolejne wystąpienie. Radny Eugeniusz Strzałkowski (PiS) nie pierwszy raz krytycznie odniósł się do niektórych działań kolegów koalicyjnych, czyli Bala i Kamińskiego. Przyznał co prawda, że również startuje do Rady Nadzorczej PSM, ale głównie po to, aby osłabić szanse wyżej wymienionych. Radny wspomniał o grupach szturmowych agitujących na rzecz R. Bala i M. Kamińskiego. Kogo konkretnie miał na myśli, trudno odpowiedzieć. Grupy szturmowe kojarzą się różnie, ale efekt wstrząsu radny Starzałkowski na pewno osiągnął.                      
Sonda
Jak często wyjeżdżasz na zagraniczne urlopy?
  • Przynajmniej raz do roku
  • Częściej niż raz do roku
  • Raz na kilka lat
  • Urlop zawsze spędzam gdzieś w Polsce
  • Nigdy nie wyjeżdżam podczas urlopu
nr 42/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium