Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 140/2018, Niedziela 20 maja 2018 r., Bernarda i Bazylego
Opublikowano
Przemyśl
Grupy szturmowe radnych Bala i Kamińskiego
Pod takim tytułem w aktualnym wydaniu Życia Podkarpackiego przeczytałem przeciekawą relację z sesji Rady Miasta Przemyśla. Dla przypomnienia: radny Robert Bal reprezentuje klubPorozumienie dla Przemyśla, a radny Maciej Kamiński klub radnych PiS.

Oba współrządzą miastem, a kilka ostatnich głosowań pokazało przychylność radnych SLD do koalicji. To nie przytyk. Wręcz przeciwnie. Samorządy w sprawach ważnych dla społeczności lokalnych mogą, a nawet powinny być ponad wielką polityką.

Pikanterii sesji dodały dwa wystąpienia. Radny Tomasz Schabowski (PO) zaatakował słownie wyżej wymienionych panów. Zarzucił im nielicujące – jego zdaniem – z etyką rajcy kandydowanie do Rady Nadzorczej Przemyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Schabowski uważa, że w ten sposób nastąpi ewidentny konflikt interesów. – W głosowaniu, na przykład nad wysokością stawek za wywóz odpadów komunalnych, kogo będą reprezentować obaj panowie? Radę miejską czy PSM? – pyta radny.

Prawnie nie ma przeciwwskazań, ale zasadniczo coś jest na rzeczy.

W osłupienie uczestników sesji wprowadziło kolejne wystąpienie. Radny Eugeniusz Strzałkowski (PiS) nie pierwszy raz krytycznie odniósł się do niektórych działań kolegów koalicyjnych, czyli Bala i Kamińskiego. Przyznał co prawda, że również startuje do Rady Nadzorczej PSM, ale głównie po to, aby osłabić szanse wyżej wymienionych. Radny wspomniał o grupach szturmowych agitujących na rzecz R. Bala i M. Kamińskiego. Kogo konkretnie miał na myśli, trudno odpowiedzieć. Grupy szturmowe kojarzą się różnie, ale efekt wstrząsu radny Starzałkowski na pewno osiągnął.                      
nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium