Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 141/2018, Poniedziałek 21 maja 2018 r., Wiktora i Tymoteusza
Opublikowano
Abonament czy kolejny podatek?
Od lat różne ekipy rządzące Polską od lewa do prawa chcą uregulować, czyli zmusić obywateli do postawy obywatelskiej i płacenia haraczu na publiczne środki przekazu. Jak dotychczas żadnej się nie udało. Najnowszy zakłada opłatę roczną przez wszystkich w wysokości 96 złotych, pobieraną jednorazowo na podstawie deklaracji podatkowej PIT.
Większość z nas, jak się wydaje, nie ma potrzeby wspierania finansowo mediów państwowych, co nie przeszkadza nam z nich korzystać. Rządzący jednak nie ustają w staraniach, a ich upór jest wprost proporcjonalny do chęci zagospodarowania naszej wyobraźni.

Obecnie, gdy toczy się ostry spór o to, czy media mają być publiczne (dotyczące całego społeczeństwa) czy narodowe, czyli gloryfikujące nację, problem płacenia lub nie nabiera nowych znaczeń. Niestety politycznych. Skoro tak, zdecydowanie opowiadam się za darmowym dostępem do mediów państwowych.

Powinny być finansowane z budżetu z możliwością wsparcia przez obywateli w formie dobrowolnego abonamentu. Taka konstrukcja zażegna trwający spór.

Obecna oraz przyszłe ekipy rządzące Polską będą sobie mogły robić media na swój obraz i podobieństwo. Ich oglądalność ograniczy się do elektoratów, bo w misyjny (a więc ponadpartyjny) charakter mediów publicznych chyba nikt już nie wierzy. W przeciwnym razie nawet najlepszy pomysł rządu, zakładający płacenie przez wszystkich jak leci, będzie mocno niekonstytucyjny. O ile konstytucja ma jeszcze jakiekolwiek znaczenie. 

5 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
anzypis 94.254.137.247 24.05.2017

Nie przedluzylem umowy z ncplus i tyle  pisiory zobaczą opłaty ode mnie. Przechodzę na odbiór w necie.

user
hasler 157.25.108.96 24.05.2017

I tu PISoBOLSZEWIA sprawi że przybędzie szczęśliwego suwerena.


Niech zakodują te propagandowe ścieki.

user
as 91.193.208.124 15:32:54 26-05-2017

To oglądaj  wrogą propagandę    Szawabstwa    , leberałó w  i innych degeneratów  w tvn  albo   w 'ga ga ga zeceecie wybiórczej 

user
soia 94.40.75.201 24.05.2017

GÓWNO - TELEWIZOR - TEKSTOWO.PL

user
AS 91.193.208.124 26.05.2017

Obecna oraz przyszłe ekipy rządzące Polską będą sobie mogły robić media na swój obraz i podobieństwo. Ich oglądalność ograniczy się do elektoratów, bo w misyjny (a więc ponadpartyjny) charakter mediów publicznych chyba nikt już nie wierzy. W przeciwnym razie nawet najlepszy pomysł rządu, zakładający płacenie przez wszystkich jak leci, będzie mocno niekonstytucyjny.

  PANIE  REDAKTORKU WILGUCKI . CZY PAN NAPRAWDĘ JEST " MYŚLĄCYM INACZEJ" CZY  ZŁOŚLIWYM INDYWIDUUM ?. PISAŁEM PANU JUŻ TYLE RAZY , ŻE W SWYCH WYPOWIEDZIACH  WYPOWIADA SIĘ PAN - CZEGO   NIE POWINIEN ROBIĆ CHCĄCY UCHODZIĆ  ZA BEZSTRONNEGO  DZIENNIKARZ - PO JEDNEJ   UPADŁEJ  PARTII . TYM SAMYM WYRAŻA PAN SWOJA WCIEKŁOŚĆ I PROPAGUJE   SWOJĄ  WIZJE ŚWIATA. JESZCZE RAZ PYTAM , CZEDO NIE KRYTYKOWAŁEŚ PO I PODNÓZKA PSL  GDY PRZE 8 LAT RZĄDZILI  DOPROWADZAJĄ POLSKE DO RUINY? A TERAZ MASZ JAKIEŚ  ALE  . ABONAMENT PĄCI SIE RÓWNIEŻ W LEACKICH , MASOŃSKICH   KRAJACH JAK: "; BELGIA , FRANCJA , SZWABOLANDIA ZWANA NIEMCAMI , ZDEGENEROWANA SZWECJA . WIĘC O CO CHODZI . SWOJE POGLĄDY ZOSTAW  W DOMU . A  W PRACY  , MASZ BYĆ OBIEKTYWNY , JEŚLI CHCESZ COKOLWIEK ZNACZYĆ

nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium