Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 171/2018, Środa 20 czerwca 2018 r., Bogny i Florentyny
Opublikowano
Przemyśl
Szpital na Monte, a więc niekończąca się opowieść
Od dziesięcioleci zajmujemy się zadłużeniem przemyskiego Wojewódzkiego Szpitala imienia św. Ojca Pio. Instytucja w tym czasie miała różnych dyrektorów. Każdy z nich lepiej lub gorzej próbował rozwiązać problem gigantycznych zobowiązań finansowych. Jak na razie nie udało się nikomu.
Obecnemu dyrektorowi, Piotrowi Ciompie, do kłopotów ekonomicznych, personalnych, restrukturyzacyjnych (połączenie w jeden organizm szpitali: miejskiego, dawnej przychodni kolejowej ze szpitalem na Monte) doszło jeszcze jedno zmartwienie – ostry konflikt z posłem Markiem Rząsą (PO).

Na wniosek tego ostatniego w przemyskiej lecznicy swoją pracę właśnie rozpoczęli kontrolerzy NIK. Dyrektor Ciompa co prawda dziwi się szybkości podjętej kontroli, ale – jak mówi – nie ma nic do ukrycia. Nie bez znaczenia – jego zdaniem – jest fakt, że NIK-owi prezesuje były polityk PO. 

Poseł Rząsa natomiast nie ukrywa satysfakcji właśnie z faktu krótkiego terminu, jaki upłynął od złożenia wniosku do rozpoczęcia prac kontrolerów. Obaj panowie nie darzą się estymą. Dali temu wyraz nie raz, nie dwa. Mam jednak nadzieję, że pomimo braku sympatii do siebie obu panom na sercu leży przede wszystkim dobro pacjentów, pracowników służby zdrowia i kondycja przemyskiej służby zdrowia. Nawet nie dopuszczam do siebie myśli, że ktoś może tutaj działać na zasadzie zbijania kapitału politycznego lub myślenia o służbie zdrowia (czyli o ludziach) tylko i wyłącznie w kategoriach zadaniowo-ekonomicznych.

2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
lena 213.146.55.21 17.05.2017

Najlepiej zwolnić 200 osób z pracy, pozbawić dochodów, dziadowskich zresztą, a samemu rozwalić szpital.

user
julka 51.9.83.190 17.05.2017

Panie redaktorze Wilgucki proszę przestać cenzurować wpisy internatów. To jest obrzydliwe to co pan robi.

nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium