Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 176/2018, Poniedziałek 25 czerwca 2018 r., Łucji i Wilhelma
Opublikowano
Celebryta dobry na wszystko
Czytam gazetę: Ania Lewandowska już urodziła. Robert przeszczęśliwy. Internet atakuje obrazami, komentarzami. Piękny sen, bajka opowiadana i sprzedawana na tysiące sposobów. Tacy młodzi, wysportowani, nieziemsko bogaci. Otwieram szafę: Lewandowscy. Otwieram lodówkę: Lewandwoscy. Jakby było mało: Otylia Jędrzęjczyk też urodziła. Cała Polska w zachwycie. W zachwycie także Niemcy, przynajmniej ta ich część, która kibicuje Bayernowi Monachium. Skąd w nas taka potrzeba życia życiem innych?

Z kompleksów, z własnych niespełnień, z niedoceniania własnego świata? A może mamy do celebrytów prawidłowy stosunek, czyli po prostu płacimy im za dostarczanie rozrywki. Jakiekolwiek kierują nami motywy,  to właśnie nasze potrzeby nakręcają cały ten „cyrk”. Popyt kształtuje podaż. – Chcecie podpatrywać naszą codzienność. Proszę bardzo, ale za to trzeba słono płacić. W dzisiejszym świecie wszystko ma swoją cenę. A im większe zainteresowanie publiczności, tym większe gaże za reklamy, wywiady, występy. A że przy okazji sprzedajmy swoją prywatność, no cóż? – zdają się mówić ludzie show biznesu.

Nikogo nie oceniam. Każdy żyje po swojemu. Zastanawia mnie jednak, gdzie przebiega granica prywatności, intymności, po przekroczeniu której my widzowie stajemy się bezceremonialnie wścibscy, nietaktowni, plotkarscy, a celebryci wypłukani z refleksji, chciwi, no i powiedzmy otwarcie niemądrzy?

Ale oczywiście dołączam się z gratulacjami dla państwa Lewandowskich z okazji narodzin dziecka. Gratuluję także wszystkim szczęśliwym rodzicom z naszego regionu, którzy w minionych dniach doczekali się potomstwa.

2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
soad 94.40.75.201 10.05.2017

No niestety, tak to właśnie wygląda. Ludzie zamiast skoncentrować się na prawdziwych problemach i bolączkach oraz starać coś zmienić w tym zakresie to zajmują się jakimiś tematami zastępczmi, co jest w sumie dość smutne i frustrujące, no ale co zrobić ?!?

 

YOUTUBE.COM - 7 PRZYKAZAŃ POLITYCZNYCH

user
soad 94.40.75.201 20:06:19 10-05-2017
YOUTUBE.COM - MASZ SIĘ WKURWIĆ!
nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium