Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 109/2018, Czwartek 19 kwietnia 2018 r., Adolfa i Tymona
Opublikowano
Region
Na poczcie
Stoję na poczcie. W kolejce. Rozglądam się. Dookoła mnóstwo wszystkiego. Kolorowo. Na stojakach dumnie błyszczą gazety przeróżnego sortu. Tygodniki, miesięczniki, poradniki i gazety codzienne. Czuję się jak w kiosku „Ruchu” albo – nie przymierzając – w „Empiku”. Kolejka przesuwa się, a wraz z nią krajobraz dookoła. Książki. Wydawnictwa kulinarne, historyczne i przyrodnicze. Sporo tego. Licznie reprezentowana jest sztuka wypiekania ciast, ze wskazaniem na przepisy znanej i cenionej siostry zakonnej.

Nie brakuje wydawnictw sakralnych, łącznie z modlitwami. Przez chwilę czuję się jak w księgarni zmiksowanej z miejscem bardziej wyciszonym. Rozglądam się nadal. Widzę stoisko z galanterią skórzaną. Torebki, portfele i portmonetki. Początkowo uznałem, że są też krawaty, ale z bliska okazało się to paskiem do spodni. Skanuję przestrzeń dookoła. Osobne stoisko to coś dla maluchów. Bajki, gry, zabawki, maskotki. Są też kubki, jajka wielkanocne i to co tygrysy lubią najbardziej. Jajka – niespodzianki.

Kolejka przesuwa się do przodu. Jest to pocieszające, bo wyrywa mnie ze stanu skupienia osadzonego pomiędzy medytacją a lekturą tytułów prasowych. Na kolejkę zawsze można liczyć. Poza dynamiką, zbliżoną do sprintu żółwia, występują tutaj liczne zjawiska socjologiczne. Punktem wyjścia staje się krytyka poczynań urzędów użyteczności publicznej. Każdy ma coś do powiedzenia w tej ważkiej i palącej sprawie. Przed nami, daleko w przodzie, klient opisuje, jak ma wyglądać przesyłka, którą ma odebrać.

Zaczynam swoją grę wyobraźni, by przygotować się do opisu mojej koperty. Nadawca podał mi, że ma mieć rozmiar zbliżony do A-4. Wskazał też na orientacyjną grubość pakietu. Niestety nie podał mi, czy to białe jest, czy szare, bo zakładam, że nie różowe. Bez przesady. Nagle pan obok stwierdza, że skoro jest tutaj sklep wielobranżowy, to może będzie i bar. Ktoś mówi, że niewykluczone są frytki, a może i kebab. Nastaje cisza. Osoba zorientowana ostrożnie zagaja, że kebab – wiadomo, lepiej nie, bo przyjdą kibole i będzie niewesoło. Jakaś pani mówi, że frytki też nie, bo to belgijski wymysł, a Belgia –wiadomo. Bruksela i tak dalej. Powiało polityką. Jak to w kolejce. Ta ostatnia przesuwa się do przodu, o czym zapomniałem wspomnieć.

Z uwagi na zaostrzenie atmosfery inna pani z uśmiechem przechodzi do okienka obok, które akurat ogłasza, że jest wolne. Uśmiech nie został rozszyfrowany. Czy był ironiczny, czy przyjazny, czy może kpiący, tego nie wiem, bo trzeba przygotować dowód osobisty. Właściwie nie wiem po co, bo byłem tu już wczoraj, kiedy mojej przesyłki nie udało się wytropić i upolować. Tak to wygląda. W pobliżu lady widać już cukierki. Jest mieszanka owocowa i kawowa. Ponoć pyszne. Kolejka komunikuje, że podrożał ZUS. Gość obok mnie stwierdza, że nie płaci abonamentu RTV.  Docieram do celu podróży. Odbieram swój list. Tym sposobem utwierdzam się w przekonaniu, że to jednak poczta. 

6 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
pinek 5.172.255.59 28.04.2017

Kupiłem na poczcie jaja 30 sztuk s za 9 zł była promocja  ponoć po 1 maja ma być szynka delikatesowa w plastrach po 1,99

user
as 91.193.208.124 28.04.2017

Oj , redaktorku, gdyby tego nie bylo , to tez byloby zle.   I tak niedobrze i tak zle

user
Ania 185.25.123.162 29.04.2017

Zapraszam wszystkich, do punktu Poczty Polskiej przy Czarnieckiego 9 w Przemyślu! Tam dopiero są cuda na półkach i nie ma kolejek!!! 

user
daro 188.146.10.212 22:37:15 29-04-2017

to Agencja Pocztowa  nie Poczta Polska, a to różnica .

user
Gag 94.40.74.200 30.04.2017

Na poczcie w Rynku tez nie ma kolejek. 

user
Tymoteusz1 78.10.209.195 12.02.2018

Chyba nikogo nie dziwią takie praktyki. Mimo wszystko ja cenię sobie swój czas i pieniądze, dlatego ja wolę korzystać z takich miejsc jak giełda transportowa https://furgonetka.pl/ Wiem, że chcąc wysłać paczkę, będę mógł tylko wysłać paczkę, bez żadnych "dodatkowych usług". 

nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Czy popierasz obniżenie wynagrodzeń posłom, wójtom, prezydentom miast, burmistrzom, starostom oraz ich zastępcom o 20%?
  • Tak – wszystkim wymienionym
  • Tylko posłom
  • Tylko samorządowcom
  • Nie, wynagrodzenia są proporcjonalne do wkładu pracy
  • Nie mam zdania