Życie Podkarpackie nr 42/2017 Życie Podkarpackie nr 42/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 296/2017, Poniedziałek 23 października 2017 r., Teodora i Seweryna
Opublikowano
Przemyśl
Spacer z duszą na ramieniu
Co prawda od kilku dni aura nas nie rozpieszcza, ale kilka bardzo ciepłych dni wiosennych dały nam przedsmak prawdziwej wiosny. Jak wiosna – to długie spacery nie tylko deptakami miejskimi, ale też po opłotkach naszych miast i okolic. Niestety jak co roku spokojne kontemplowanie budzącej się do życia przyrody zakłócają wałęsające się bezpańsko psy.

Właśnie bezpańsko, bo po ich wyglądzie można sądzić, że po prostu wybiegły z przydomowej zagrody. Tych bez właściciela jest niewiele. Rozumiem miłość do czworonogów, ale pod warunkiem, gdy idzie w parze z adekwatnym uczuciem do dwunogów, czyli miłośników spacerów. Nigdy nie ma pewności, jak pies na spacerowicza zareaguje. Piszę o tym, bo przemyska Straż Miejska od początku roku odnotowała kilkadziesiąt interwencji w sprawie bezpańsko wałęsających się psów. Na szczęście wszystkie skończyły się na strachu. Niestety niewiele pomagają mandaty dla niefrasobliwych właścicieli czworonogów. I tutaj dotykamy sedna sprawy.          

Jak dochodzi do dramatów z udziałem psów, na przykład pogryzienia, najczęściej cała złość skierowana jest na niewinne zwierzę. Ono natury nie zmieni. Nie rozumiem natomiast właścicieli, którym jest wszystko jedno. Czy ich pies jest agresywny, czy biega samopas, czy jest przyjaźnie nastawiony do obcych, a nawet jeśli tak, czy obcy życzą sobie psich umizgów. Wszystko lub prawie wszystko zależy od właścicieli czworonogów. Nie ma chyba osób nielubiących najwierniejszych przyjaciół człowieka, bądź są w zdecydowanej mniejszości, ale będąc właścicielem pieska bądźmy także przyjacielem drugiego człowieka.
1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Catwoman 185.18.134.24 23.04.2017
Sonda
Jak często wyjeżdżasz na zagraniczne urlopy?
  • Przynajmniej raz do roku
  • Częściej niż raz do roku
  • Raz na kilka lat
  • Urlop zawsze spędzam gdzieś w Polsce
  • Nigdy nie wyjeżdżam podczas urlopu
nr 42/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium