Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 114/2018, Wtorek 24 kwietnia 2018 r., Grzegorza i Aleksandra
Opublikowano
Infolinia prawdę ci powie
Zadzwonił do nas jeden z czytelników w związku z abonamentem RTV. Przeczytał w Życiu Podkarpackim tekst o kolejnym pomyśle rządu na skuteczną ściągalność opłaty tak, aby nikt się nie migał przed jednym z najważniejszych obowiązków obywatelskich, jakim jest wspieranie misji publicznej narodowych mediów. I co się okazuje. Obywatel, jak ma jakieś wątpliwości, dotyczące płatności, może skontaktować się z konsultantem poprzez infolinię. W tym momencie zaczyna się droga przez mękę.

– Panie – zaczyna czytelnik – od kilku dni próbuję się połączyć z wymarzonym konsultantem. Dzwonię rano – nic. Dzwonię w południe – nic. Dzwonię po południu – nic. Dzwonię wieczorem – też nic. Nerwicy można dostać. Nie dość na tym. Najpierw trzeba wysłuchać informacji o regulaminie, nagrywaniu rozmowy, przekierowaniu automatycznym na strony internetowe, aby na końcu usłyszeć muzyczkę relaksującą. Na jej tle pani o miłym głosie informuje: na linii kolejka dwudziestoosobowa. Czas oczekiwania dwadzieścia minut. Szlag człowieka może wcześniej trafić! Że o kosztach nie wspomnę! – kończy czytelnik.

Wszelkie infolinie to skuteczny pomysł na natrętnych interesantów. Jeżeli nie chce się z nimi zanadto użerać, najlepiej zaserwować konieczność rozstrzygania wątpliwości właśnie za pośrednictwem infolinii. Ona skutecznie zniechęci do zadawania zbędnych pytań. A że obywatel pozostanie w błogiej niewiedzy. Cóż, jego problem.

Większość wielkich firm oddziela się od bezpośredniego kontaktu ze swoimi klientami. Spycha ich do rzeczywistości wirtualnej. Natomiast, gdy trzeba regulować rachunki, obywatel, zarówno dla państwowej jak i prywatnej firmy, staje się bardzo realny.
3 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Catwoman 185.18.134.24 08.04.2017

Kiedy rozpocznie się remont kamienicy przy ul. Tatarskiej, w której Stefania Podgórska  ukrywała Żydów?


Może przeprowadzicie wywiad z nowym właścicielem?

user
Catwoman 185.18.134.24 08.04.2017

!Napisz artykuł o Fusi i 13 Żydach!


Udowodnijcie, że nie jesteście "DELEGATAMI ZAPOMNIENIA".

user
mk 91.193.208.124 10.04.2017

Panie Wielgucki , nia  ma co kombinować ,  pon prostu , niech pan płaci abonament i  tyle  na temat . Rozumiem ,że - co wynika  z panskiego  tekstu - do tej pory   za namową her  Thuska - wnuczka z Wehrmachtu   nie płacił pan . Więc  ja , jako lojalny  obywatel  składam zawiadomienie    o tym zdarzeniu     właściwym władzom .

nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Czy popierasz obniżenie wynagrodzeń posłom, wójtom, prezydentom miast, burmistrzom, starostom oraz ich zastępcom o 20%?
  • Tak – wszystkim wymienionym
  • Tylko posłom
  • Tylko samorządowcom
  • Nie, wynagrodzenia są proporcjonalne do wkładu pracy
  • Nie mam zdania