Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 110/2018, Piątek 20 kwietnia 2018 r., Czesława i Agnieszki
Opublikowano
Przemyśl
Szok za wszelką cenę
Pod przemyskim ratuszem stanęły plansze ze zdjęciami, ukazującymi efekt aborcji. Co najmniej od początku lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia w przedsionkach kościołów w Polsce można było od czasu do czasu natrafić na wędrującą wystawę opatrzoną medycznymi, psychologicznymi i oczywiście teologicznymi komentarzami. Kościół był jedyną instytucją w PRL, zwracającą uwagę na problem kobiet zostawianych bez pomocy państwa, które zrównało aborcję z zabiegiem wyrwania zęba. Wtedy wystawy szokowały.

Teraz czasy mamy inne. Wszystko kojarzy się z polityką, a i wrażliwość widać się zmieniła. Na przemyskim Rynku Fundacja „Pro – Prawo do życia” nie tylko epatuje makabrycznymi zdjęciami fragmentów ciał dzieci po aborcji, ale zestawia je z ofiarami głodu na Ukrainie, Katynia oraz obozów zagłady. Co to oznacza? Odpowiedź jest prosta. Kobiety decydujące się na aborcję są zrównane z oprawcami NKWD i hitlerowcami. Przekaz prosty, czytelny. Niewymagający żadnych dodatkowych komentarzy, opisów. Obuchem między oczy. Raz a dobrze.

W przestrzeni publicznej pojawia się więc jakiś koszmar do kwadratu.Skazani są na niego wszyscy. Problem leży nie tylko w przekazie wystawy, ale w jej umiejscowieniu. Gdyby plansze eksponowała jakaś instytucja, nie ma sprawy. Idą ją obejrzeć chętni. Ich wybór. Ich ocena.

Jeszcze jedno. Wystawę oglądają dzieci w różnym wieku. Pomysłodawcy wystawy twierdzą, że to im nie zaszkodzi. Opinie psychologów w tej kwestii są podzielone. Ta rozbieżność opinii jest koronnym argumentem za jak najszybszą zmianą lokalizacji wystawy. 

6 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
SOAD 94.40.75.201 15.03.2017

 ''W przestrzeni publicznej pojawia się więc jakiś koszmar do kwadratu''

 

No dobra tylko trzeba zadać sobie pytanie czy jeżeli ten koszmar zostanie przeniesiony w mniej widoczne miejsce czy też będzie zaprezentowany w bardziej obciachowej sytuacji albo nie będzie go wcale, czy to automatycznie oznacza, że już wszystko gra i po problemie. I czy nie będą miały miejsce podobne sceny tak jak ukazane na tej tzw. wystawie, z tymże w realu ?!? Zatem może jeden cytat w temacie:

 

''KTO UDZIELA POZWOLENIA, KTO ZABIJA, KTO SPRZEDAJE ZARŻNIĘTE ZWIERZĘ, KTO PRZYRZĄDZA JEGO MIĘSO, KTO JE ROZPROWADZA I KTO JE SPOŻYWA JEST MORDERCĄ. I ZGODNIE Z PRAWAM NATURY PODLEGA KARZE.

 

Ten świat już z natury jest miejscem pełnym ciągłych utrapień, a popieranie rzeźi biednych zwierząt prowadzi do jeszcze większego skażenia jego atmosfery:

 

DO WOJEN, EPIDEMII, GŁODU, NIEZLICZONEJ ILOŚCI CHORÓB ORAZ WIELU INNYCH NIESZCZĘŚĆ !!!'' - Srimad Bhagavatam 01.07.37 Zn

 

 

 

 

 

 

 

user
SOAD 94.40.75.201 15.03.2017

I jeszcze jeden cytat:

 

''W chwili obecnej cywilizowane narody utrzymują tak wiele rzeźni dla zabijania niewinnych zwierząt. Gdy wrogowie atakują jakiś naród i dokonują masowej rzeźi jego obywateli, wówczas masakrę tę należy uważać za reakcję za grzeszne działania tych obywateli. Takie jest prawo natury'' - PRABHUPADA

user
wp 195.116.41.6 16.03.2017

Dzieci również oglądają parady środowisk lgbt i protestujące macice. Jaka jest opinia psychologów na ten temat?

user
mk 91.193.208.124 16.03.2017

Panie Wilgucki , pisałem  już Panu kilkakrotnie , że   w tych  wypowiedziach  nie reprezentuje Pan  obiektywizmu,  do przestrzegania jest  z racji swej   profesji  zobowiązany. Rozumiem żal za miniona przeszłością , przeszłością parytjna  , ąle tu już nie wróci. Czemu nie pisał Pan w podobnym style  w latach "rzadó "  Po - PSL ?  Przecież w tym czasie było tyle tematów do  nie tylko krytyki , ale  wręcz napiętnowania / sprzedaż za bezcen wszystkiego co polskie, zwłaszcza przemysłu / i niewazne  czy jakis zakład był deficytowy  ,czy też przynosił Polsce dochód. ALE TEGO  LIBERAŁOWIE , MASONERIA, BYLI  UBECY , PARTYJNIACY   I PAN , NIE CHCIELI WIDZIEĆ . BO WIELU  Z WAS  CZERPAŁO-  CZĘSTO CAŁYMI GARŚCIAMI - KORZYŚCI  NA WCZESNEJ PATOLOGICZNEJ SYTUACJI    . A TERAZ , GDY TO SIE PRAKTYCZNIE   SKOŃCZYŁO , TO KWIK PRZYSŁOWIOWYCH WROGICH POLSCE ŚWIN  , BO KORYTKO SIĘ KOŃCZY  , KTOŚ ODSUWA. TAK , ODSUWA, BO TAK ZDECYDOWAŁ SUWEREN  , CZYLI POLSCY WYBORCY , A TO RZECZ NIEMAL ŚWIĘTA. I NA NIC TU SIE ZDADZĄ MIŁE GESTY DO PRZERÓŻNYCH DEGENERATÓW  Z EUROKOŁCHOZU- TIMMERMANY , JUNKRY, SCHULZE CZY POTOMEK HITLEROWSKICH  LUDOJADÓW  MAKRELA  ENGELA , WRÓG POLSKI  , CHCĄCY UTRZYMAĆ STATUS  QUO.   PAN JEST ZOBOWIĄZANY , TAK ZOBOWIĄZANY DO   OBIEKTYWIZMU  , OBIEKTYWIZMU  TAK , JAK PANA KOLEDZY Z REDAKCJI  " ŻP"

user
mk 91.193.208.124 17.03.2017

TREŚC dla  Pana i Panu POdobnie myślących  Politycznie  .


Jednym z fundamentalnych ptojektow spolecznych na których opiera się dzisiejsza Unia Europejska i to jak działa jest Manifest z Ventotene stworzony przez włoskiego komuniste Alterio Spineliego.I co ten Manifest mówi .Mówi o stworzeniu jednego komunistycznego Europejskiego superpaństwa. Mowi o tym ze zanim powstanie te jedno europejskie komunistyczne superpaństwo należy zniszczyć państwa narodowe.A w jaki sposób.Należy otworzyć wszystkie granice aby ludzie mogli swobodnie przemieszczać się aby zlali się w jeden tygiel ludzi bez tożsamości i historii.Zniszczyć ekonomiczne podstawy każdego państwa narodowego przez zniszczenie zwłaszcza przemysłu .Pozbawić państw możliwości tworzenia prawa na rzecz prawa które jest tworzone przez parlament europejski w Brukseli.Czyli prawo unijne będzie najważniejsze w każdym z krajów Unii Europejskiej.Plan Spineliego mówi też o stworzeniu jednej Europejskiej armii.Którym głównym zadaniem będzie pilnowanie porządku w krajach wchodzących w skład Unii Europejskiej .Zwłaszcza w krajach buntowniczych jak np.Polska.Czyli powtórka z 1981r. Manifest z Ventotene jest planem na zniewolenie narodów Europy.W Rzymie ma się rozpocząć proces budowy jednego superpanstwa komunistycznego .W Radzie Europy i Parlamencie Europejskim działa Grupa Spinelliego do której należy np.Buzek ,Róża Thun i paru innych znanych polskich polityków którzy są gotowi sprzedać Polskę aby dostała się pod niewolę komunistycznego superpanstwa sterowanego z Brukseli.W 1984 roku na bazie Manifestu z Ventotene powstał Plan Spinelliego który jest realizowany A na szczycie w Rzymie ten Plan Spinelliego ma wejść w kluczowy moment realizacji.Szczyt w Rzymie może być początkiem konca państw narodowych w Europie i zniszczeniem tożsamości Europy.To wszytko co tutaj piszesz w dużym skrócie jest ogólnodostępna wiedzą.Wystarczy troszkę na ten temat poczytac.Działajmy i walczy o naszą wolność półki mamy jeszcze mamy czas.Polecam warto obejrzeć youtu.be/QCHHkLiWZl0


user
SOAD 94.40.75.201 18.03.2017

BĘDZIE TRZECIA WOJNA ŚWIATOWA? PRZEPOWIEDNIE NIE SĄ OPTYMISTYCZNE - STREFATAJEMNIC.ONET.PL

nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Czy popierasz obniżenie wynagrodzeń posłom, wójtom, prezydentom miast, burmistrzom, starostom oraz ich zastępcom o 20%?
  • Tak – wszystkim wymienionym
  • Tylko posłom
  • Tylko samorządowcom
  • Nie, wynagrodzenia są proporcjonalne do wkładu pracy
  • Nie mam zdania