Życie Podkarpackie nr 08/2017 Życie Podkarpackie nr 08/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 56/2017, Sobota 25 lutego 2017 r., Wiktora i Cezarego
Opublikowano
Przemyśl
Przestrzeni jest dużo
Finału 25. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Przemyślu miało nie być. Dyrektor MDK w Przemyślu Stanisław Karszyń – dotychczasowy szef orkiestrowego sztabu – musiał zrezygnować. Regulamin WOŚP nie pozwala na łączenie funkcji dyrektora instytucji samorządowej z bezpośrednim dowodzeniem grupą wolontariuszy. Nie wiem, czy zapis to słuszny, ale jak jest, to jest.

Dyrektor jednak nie tylko zaproponował, aby siedzibą sztabu, jak w minionych latach, pozostał budynek MDK, ale zaapelował do przemyślan o nowego szefa sztabu. Przez kilkanaście dni trwała burza w lokalnych mediach, a Przemyśl bynajmniej nie odgrywał w niej roli pozytywnej. Na szczęście chętny się znalazł. Finał więc się odbędzie. Piszę o tym z dwóch powodów. Po pierwsze warto przy tej okazji podziękować dyrektorowi Karszyniowi za pomoc we wcześniejszej edycjach WOŚP. Po drugie, jak zwykle, gdy pojawiają się kontrowersje wokół WOŚP, nie zawodzą krytycy Jurka Owsiaka. 

W takich chwilach zawsze zadaję sobie pytanie, czy ludzie nieprzychylni Owsiakowi  zrobili coś dobrego dla drugiego człowieka. Jeżeli nawet tak, to czy z powodów często małostkowych trzeba zawłaszczać prawo pomagania innym. Jeżeli nawet z jakiegoś powodu Jerzy Owsiak nam nie odpowiada, to pamiętajmy: przez dwadzieścia pięć lat jego Orkiestra pomogła tysiącom osób, ratując nie tylko zdrowie, ale i życie. Setkom szpitali zakupiła niezbędny sprzęt, w tym szpitalom z naszego regionu. Przestrzeni do działalności charytatywnej jest tak dużo, że dla każdego wystarczy miejsca. Oby tylko nigdy nie zabrakło chętnych do pomocy.
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
Sonda
Czy zwracasz uwagę na oznaczenia na opakowaniach?
  • Nie mam na to czasu
  • Nie, bo nie rozumiem znaczenia symboli
  • Staram się zrozumieć informacje z opakowania, ale nie zawsze wiem, co oznaczają
  • Zwracam uwagę na symbole i potrafię je odczytać
nr 08/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium