Życie Podkarpackie nr 17/2018 Życie Podkarpackie nr 17/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 117/2018, Piątek 27 kwietnia 2018 r., Zyty i Teofila
Opublikowano
Marzenie Sary. Uwaga jurorzy Tańca z Gwiazdami
Sara ma dziesięć lat. Porusza się na wózku inwalidzkim. Choruje na łamliwość kości. Marzy o tym, by tańczyć. Wraz z swoją mamą marzeniom postanowiła nadać realny kształt. Obie pokonały barierę niepewności, lęku. Mama Sary zadzwoniła do przemyskiej szkoły tańca Golden Dance. Trafiły na wspaniałego instruktora Rafała Zakielarza, który podjął się roli nauczyciela. Sara okazała się bardzo zdolną uczennicą. Zdeterminowaną, zdyscyplinowaną, upartą, a co najważniejsze pogodną, uśmiechniętą.

„Sara uczęszcza do Szkoły Podstawowej nr 16 w Przemyślu, uczy się dobrze, jest bardzo aktywna i ciekawa świata. Ma swoje koleżanki i kolegów. Nauczyciele i uczniowie żartobliwie nazywają ją Hanką Bielicką, bo buzia się jej nie zamyka. Lubi gry komputerowe i śpiew, ale od kilku lat jej największą pasją jest taniec, lubi na niego patrzeć, a jakiś czas temu zapragnęła sama móc tańczyć” – pisze w najnowszym wydaniu Życia Podkarpackiego Jacek Kamil Zarańki.

Gdy zaproszono naszą redakcję na uroczystość 25-lecia powstania Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Przemyślu, nie przypuszczałem, że powstanie tekst tak ważny i piękny. Sara w części artystycznej zadebiutowała na scenie Zamku Kazimierzowskiego. Po występie ona i jej partner dostali owacje na stojąco. Z niejednych oczu popłynęły łzy. Właściciele szkoły Golden Dance zastanawiają nad rozpoczęciem kursu tańca dla osób na wózkach. Sara zrealizowała i realizuje swoje marzenie. Pokonała własne ograniczenia. Jestem przekonany, że nawet jurorzy Tańca z Gwiazdami daliby jej i jej partnerowi same dziesiątki.

nr 17/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium