Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 144/2018, Czwartek 24 maja 2018 r., Joanny i Zuzanny
Opublikowano
Mistrale ministra
Miniony tydzień zdominowały dwa tematy. Pierwszy: sprzedaż francuskich okrętów desantowych. Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz z mównicy sejmowej podzielił się wstrząsającą informacją: Egipcjanie odsprzedali kupione od Francuzów dwa Mistrale Rosjanom za dolara. Czyli po pięćdziesiąt centów za sztukę. Putin pierwszy raz w życiu zrobiłby tak dobry interes. A głowę do interesów to on ma.

Informacja okazała się kolejną wrzutką naszego ministra. Prawdopodobnie rosyjscy fachmani od dezinformacji pokładali się ze śmiechu, ale przekaz do naszych sojuszników poszedł jasny. Przedstawiciel polskiego rządu zasugerował z mównicy sejmowej brak lojalności Francuzów wobec NATO. Ciekawa strategia.

Drugi temat: zapowiedź powstania komisji reprywatyzacyjnej, która miałaby się zająć procederem bezprawnego przejmowania nieruchomości w Warszawie. Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, pytany o główne zadanie planowanej speckomisji, odpowiedział, że pokrzywdzeni muszą wreszcie zobaczyć swoich oprawców. Zanim więc niezawisłesądy wydadzą prawomocne wyroki, członkowie komisji wskażą narodowi oprawców. Interesująca koncepcja sprawiedliwości ludowej.

Żeby jednak nie było tak jednostronnie. Parę zdań o reakcji opozycji na powyższe rewelacje. Język, jakim się posłużyli niektórzy politycy do skomentowania działań obozu rządzącego, był okropny. Mówienie o odlatującym ministrze obrony, porównywanie speckomisji do bolszewickiej Czeka, czy straszenie wsadzaniem czołowych polityków PiS do więzienia jest nie tylko głupie, ale przeciwskuteczne. 

3 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
mk 91.193.208.124 03.11.2016

"Patryk Jaki, pytany o główne zadanie planowanej speckomisji, odpowiedział, że pokrzywdzeni muszą wreszcie zobaczyć swoich oprawców. Zanim więc niezawisłe sądy wydadzą prawomocne wyroki, członkowie komisji wskażą narodowi oprawców. Interesująca koncepcja sprawiedliwości ludowej."


 CO  W TYM ZŁEGO ? SKORO BYDŁO WARSZAWSKIE  SPOD ZNAKU LIBERALNO - MASOŃSKO N-ŻYDOWSKIEGO    DZIAŁAŁO NA SZKODĘ LOKATORÓW / SPALENIE JAK W AUSCHWITZ  LOKATORKI  . A TYLKO Z KORZYŚCIĄ DLA SWOICH ZNAJOMYCH , TO DLACZEGO  POSZKODOWANI / STRACILI I NIE ODZYSKALI SWOICH MIESZKAŃ DO DZISIAJ / NIE MOGĄ ZOBACZYĆ TYCH SPRAWCÓW  NA WŁASNE OCZY I SPLUNĄĆ CHAMOM , TAK CHAMOM W PYSK , BO ONI TWARZY NIE MAJĄ.

user
arturro 77.254.240.47 05.11.2016

Skąd wiadomo, ze to bydło i że jest spod jakiegoś znaku? Chciwość z reguły nie ma szyldów - jest przywarą ludzką dotykającą w równym stopniu Polaków, Niemców, Amerykanów czy Żydów. Przykładem #Misiewicze - po co ludziom praca, na której się nie znają? Odpowiedź: z chciwości.

user
mk 91.193.208.124 20:34:46 06-11-2016

Stąd wiadomo ,ze działali  w czasie  władzy  liberałów ,  i  fakty spalenie tej lokatorki miały miejsce za rządów PO  -Thusk i spółka  .  Za rządów   samorządowych  w Warszawie.  które niestety jeszcze trwają oni, przecież wiadomo ,że należą do /jak zapomniałeś  , przypomnienie/ ; PO , N, i  Kodziarzy . Startowali z list wyborczych PO . Hanka Gronkiewicz zaczyna  obecnie  przerzucać  winę na swoich zastępców , dyrektorów , stwierdzając ,że"nic nie wiedziała"' . Nawet nie wiedziała , że ona , jak  i jej rodzina nabyły kamienicę , o która ktoś ze spadkobierców  próbował się" starać . Nie 'wiedziała " ,że wyrzucono lokatorów  , którzy mieli  przedziały od dawna mieszkania , które od lat zajmowali. " Nie wiedziała " ,że spadkobiercy  byłych właścicieli  gdy składają wnioski o zwrot kamienic  , odsyłani są do " zaprzyjażnionych" adwokatów" ,którzy dziwnym trafem  , gdy  zaczynają "działać" , sprawy ruszają z kopyta .

nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium