Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 140/2018, Niedziela 20 maja 2018 r., Bernarda i Bazylego
Opublikowano
Przemyśl, Region
Jedni w sejmie, drudzy na ulicy
Każdy z nas prawdopodobnie ma swoje zdanie na temat aborcji. Albo jesteśmy za całkowitym jej zakazem. Albo akceptujemy bezwarunkową wolność decyzji kobiety; albo szukamy trzeciej drogi, czyli kompromisu. Kompromis nie zadowala zwolenników rozwiązań fundamentalnych, pozwala jednak funkcjonować ludziom o różnych światopoglądach w jednym czasie, w jednym miejscu, w jednym społeczeństwie bez wyrzekania się swoich racji.

Spór aborcyjny wymaga ogromnego taktu, otwartości, chęci zrozumienia argumentów drugiej strony. Potrzeba elementarnej wiedzy językowej, aby używać słów adekwatnych. Jeżeli dla jednych aborcja w każdym wariancie to zabójstwo, zaś matka jest morderczynią, podobnie lekarz, a popierają ich popaprane lewaki; dla drugich natomiast – przeciwnicy aborcji to ciemne, nawiedzone, prawicowe oszołomy, którzy nie wiedzą, do czego służy macica, pochwa, brzuch, dlatego trzeba je odmieniać przez wszystkie przypadki, to nawet na poziomie słów o porozumienie jest trudno. Co dopiero mówić o spotkaniu na gruncie prawnym, filozoficznym, etycznym czy religijnym. Poniedziałkowy czarny marsz w Przemyślu pokazał, że można o swoje prawa upominać się bez argumentów politycznych i religijnych.

Istniała szansa, aby dyskusję o aborcji kontynuować w sejmie. Należało do dalszych prac parlamentarnych przyjąć oba projekty obywatelskie. Akceptującjeden, zakazujący całkowicie aborcji, parlamentarzyści PiS wybrali wariant dyskusji na zasadzie: my w sejmie, oni na ulicy. Politycy różnych opcji z trudem ukrywają satysfakcję z takiego rozwiązania. Wszyscy mogą coś przy okazji ugrać. Kobieta, dziecko i ich dobro zejdą znowu na drugi plan.
4 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
soia 94.40.75.11 06.10.2016

Aborcja jako taka (poza nielicznymi wyjątkami jak np. zagrożenie życia kobiety) jest morderstwem, co do tego nie ma żadnych wątpliwości, jednakowoż taki rząd i kler widzi, iż codziennie trafia do polskich zasyfiałych, obskurnych katolicko - ateistycznych rzeźni setki i tysiące zwierząt, które przeżywają tam niepojętą gehennę i nie ma nic przeciwko temu, bo sami biorą w tym udział nakręcając spiralę zbrodni w postaci kupowania i konsumpcji szczątków bestialsko zakatowanych istot wcielonych. Cóż za niebywały i rażący przejaw hipokryzji i ignorancji !!!

 

YOUTUBE.COM - POLSKA UBOJNIA 2015

YOUTUBE.COM - VIDEO VEGANO

EWANGELIA POKOJU - VEGANIZM.BLOX.PL


 

user
soad 94.40.75.11 06.10.2016

No i jeszcze dochodzi, oczywiście, eksterminacja zwierząt na polach i w lasach przez tzw. myśliwych, których popiera rząd oraz tzw. duchowieństwo, którzy sami zresztą biorą w tym czynny udział.

 

MYŚLIWI W SUTANNACH | STRZAŁY Z AMBONY - POLITYKA.PL

 

POLITYCY NA ŁOWACH CZYLI POLSKA PARTIA MYŚLIWYCH - NEWSWEEK.PL

 


 

user
zenekblues 5.173.200.186 17:17:28 06-10-2016

Natychmiastowy pilny kontakt z psychiatrą, nie potrzeba skierowania od rodzinnego, nie zwlekaj. Schizofrenia paranoidalna to przykra dolegliwość umysłowa, której charakterystycznym objawem są urojenia prześladowcze. Chory nie odbiera otaczającego go świata takim, jakim on jest naprawdę, ale w sposób całkowicie błędny. Co najgorsze te wszystkie omamy i urojenia chory przeżywa, jako otaczającą go rzeczywistość. Po powrocie do rzeczywistości proszę o kontakt. Życzę powodzenia i szybkiego powrotu do normalności.

user
mk 91.193.208.124 07.10.2016

Każdy ma swoje prawo do wyboru modelu żywienia ,ale   ostatnio za bardzo  widać i słychać różnych tzw" obrońców" zwierząt ,   zbliżonych do tzw " Zielonych". Często ' nie zawsze ' znajdują swoje miejsce ludzie   o poglądach lewackich , liberalnych , masoneria . Niedługo - jak tak dalej będzie , wymusza wychodząc na ulice zakaz uboju  zwierząt hodowlanych  . Otóż , oczywiście,że każdy  ubój ' -rytualny"  też , chociaż niestety jest inaczej , powinien być jak najmniej dotkliwy , odczuwalny dla zwierząt .

nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium