Życie Podkarpackie nr 03/2017 Życie Podkarpackie nr 03/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 22/2017, Niedziela 22 stycznia 2017 r., Anastazego
Opublikowano
Słoneczny balkon pełen kwiatów
Pięknie ukwiecony balkon czy taras zachęca do wypoczynku. Stworzenie takiego miejsca nie wymaga ani czasu, ani ogrodniczego doświadczenia. Oto rośliny proste w uprawie, a zachwycające swoją urodą. Idealne na balkony słoneczne – nie straszne im wysokie temperatury i ostre słońce.

Pelargonia

Wdzięczna i dekoracyjna, bardzo dobrze znosi kaprysy pogody. To roślina wytrzymała – radzi sobie dobrze, gdy żar leje się z nieba, wytrzymuje okresowe przesuszenia podłoża. Kwitnie aż do późnej jesieni. Wybór odmian jest imponujący, ale na mocno nasłonecznionych balkonach najlepiej poradzą sobie pelargonie rabatowe i bluszczolistne. 


Surfinia

Kwitnie bujnie przez całe lato, tworząc dekoracyjne kaskady zwisających, obsypanych drobnymi kwiatami pędów – zwłaszcza odmiany z grupy Conchita. Idealna do obsadzania skrzynek i zawieszonych pod zadaszeniem pojemników, pięknie prezentuje się w większych donicach i misach. Nie lubi przesuszenia – w gorące dni należy podlewać ją nawet dwa razy dziennie. 


Bakopa

Dekoracyjna roślina o zwisających pędach. Kwitnie obficie, jej kwiaty są drobne i delikatne, w zależności od odmiany różowe, niebieskie lub białe. Rośnie szybko, ale wymaga częstego podlewania. 
Oleander

Niezwykłej urody krzew, który kwitnie pięknie przez całe lato. Odporny na choroby i szkodniki, lubi dużo słońca, ale i wody. Wiele odmian (np. pospolity) charakteryzuje się również pięknym zapachem. 
Pamiętajmy, że w pełnym słońcu przetrwają tylko rośliny bardzo odporne na wysoką temperaturę, to również m.in. maciejka, lwia paszcza, dalia, rudbekia, przypołudnik, smagliczka, złocień, rozchodnik. Spośród roślin wiszących i pnącz polecić można werbeny, groszek pachnący, wilec trójbarwny, uczep rózgowaty, z krzewów najlepsze będą: bugenwilla, róża, kalina. Jeśli marzy nam się ogródek ziołowy, obsadźmy go bazylią, tymiankiem, szałwią, oregano, miętą pieprzową.
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 03/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Czy zwiększona liczba kamer monitoringu sprawia, że czujesz się bezpieczniej?
  • Tak
  • Nie