Życie Podkarpackie nr 48/2016 Życie Podkarpackie nr 48/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 339/2016, Niedziela 4 grudnia 2016 r., Barbary i Piotra
Opublikowano
Słoneczny balkon pełen kwiatów
Pięknie ukwiecony balkon czy taras zachęca do wypoczynku. Stworzenie takiego miejsca nie wymaga ani czasu, ani ogrodniczego doświadczenia. Oto rośliny proste w uprawie, a zachwycające swoją urodą. Idealne na balkony słoneczne – nie straszne im wysokie temperatury i ostre słońce.

Pelargonia

Wdzięczna i dekoracyjna, bardzo dobrze znosi kaprysy pogody. To roślina wytrzymała – radzi sobie dobrze, gdy żar leje się z nieba, wytrzymuje okresowe przesuszenia podłoża. Kwitnie aż do późnej jesieni. Wybór odmian jest imponujący, ale na mocno nasłonecznionych balkonach najlepiej poradzą sobie pelargonie rabatowe i bluszczolistne. 


Surfinia

Kwitnie bujnie przez całe lato, tworząc dekoracyjne kaskady zwisających, obsypanych drobnymi kwiatami pędów – zwłaszcza odmiany z grupy Conchita. Idealna do obsadzania skrzynek i zawieszonych pod zadaszeniem pojemników, pięknie prezentuje się w większych donicach i misach. Nie lubi przesuszenia – w gorące dni należy podlewać ją nawet dwa razy dziennie. 


Bakopa

Dekoracyjna roślina o zwisających pędach. Kwitnie obficie, jej kwiaty są drobne i delikatne, w zależności od odmiany różowe, niebieskie lub białe. Rośnie szybko, ale wymaga częstego podlewania. 
Oleander

Niezwykłej urody krzew, który kwitnie pięknie przez całe lato. Odporny na choroby i szkodniki, lubi dużo słońca, ale i wody. Wiele odmian (np. pospolity) charakteryzuje się również pięknym zapachem. 
Pamiętajmy, że w pełnym słońcu przetrwają tylko rośliny bardzo odporne na wysoką temperaturę, to również m.in. maciejka, lwia paszcza, dalia, rudbekia, przypołudnik, smagliczka, złocień, rozchodnik. Spośród roślin wiszących i pnącz polecić można werbeny, groszek pachnący, wilec trójbarwny, uczep rózgowaty, z krzewów najlepsze będą: bugenwilla, róża, kalina. Jeśli marzy nam się ogródek ziołowy, obsadźmy go bazylią, tymiankiem, szałwią, oregano, miętą pieprzową.
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 48/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Prezenty z okazji mikołajek lub pod choinkę...
  • Kupuję on-line
  • Wynajduję w małych sklepikach lub centrach handlowych
  • Stawiam na bony podarunkowe
  • Sam tworzę