Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 170/2018, Wtorek 19 czerwca 2018 r., Gerwazego i Protazego
Opublikowano
Majówka w ogrodzie. Garden party w 3 krokach
Sprzyjająca aura, piękno majowego krajobrazu zachęcają do wiosennych przyjęć pod gołym niebem. Podpowiadamy, jak zaaranżować przestrzeń ogródka, aby komfortowo spędzić czas i nie narazić naszych roślinnych okazów na zniszczenia.

Miejsce na grill

Chyba nikt nie wyobraża sobie majówki bez grilla. Powierzchnia miejsca, na jakim go ustawimy, powinna być płaska i równa, tak aby nasz sprzęt stał stabilnie i nie groził upadkiem. Nigdy nie powinniśmy lokalizować grilla blisko drzew, krzewów lub łatwopalnych dekoracji czy mebli ogrodowych. Z jednej strony uchronimy się przed gryzącym dymem, z drugiej – przed przypadkowym zaprószeniem ognia.

Ochrona przed słońcem i owadami

Wszędobylskie owady, porywy wiatru czy nadmiar słońca mogą uprzykrzyć nawet najbardziej udane przyjęcie. Warto zabezpieczyć się przed nimi już na etapie organizacji – miejsce dla naszych gości powinno być niczym komfortowa enklawa. Przed przygrzewającym słońcem ochroni nas parasol, a od wiatru parawan . Dostępne w sklepach ogrodniczych moskitiery stworzą barierę dla much, pszczół i komarów. Wszystkie trzy funkcje pełni namiot ogrodowy, który ma tę dodatkową zaletę, że raz rozłożony może nam służyć przez cały sezon.

Ochrona roślin

Podczas dobrej zabawy o przypadkowe zniszczenie naszych roślinnych okazów nietrudno. Krajobraz po przyjęciu często usiany jest zdeptanymi kwiatami, połamanymi gałązkami drzewek i krzewów. Aby tego uniknąć, grilla czy meble ogrodowe ustawiajmy zawsze w bezpiecznej odległości od rabat kwiatowych, nie zapominajmy także o grządkach w warzywniku – można zamontować dostępne w sklepach ogrodniczych gotowe ogrodzenia z paneli, drewna czy plastiku, ewentualnie zabezpieczyć sztywną folią lub innym materiałem. 

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
anula 77.46.0.85 19.05.2016

Moja majówka odbyła siew  ogrodzie, ale wcześniej kupowałam komplet mebli ogrodowych w sklepie Dajr, bo inaczej by to wszystko nie wyszło, duży stół, grill, ładne dekoracje, kwiaty, dobre jedzenie i muzyka to podstawa,a by gości sie świetnie bawili :D

nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium