Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 175/2018, Niedziela 24 czerwca 2018 r., Jana i Danuty
Opublikowano
Co sadzimy w sierpniu?
Sierpień to czas żniw – przez wiele miesięcy pracowaliśmy, aby teraz zapełnić przydomowe spichlerze, piwniczki i spiżarnie. W tym miesiącu, z reguły dopisuje pogoda, więc to również doskonały czas na sadzenie wielu roślin.

W warzywniaku na oczyszczonych z poprzednich upraw grządkach siejemy po raz ostatni w tym roku rzodkiew, sałaty (masłową, roszponkę i rukolę), endywię, kapustę pekińską, szpinak, koper i rzepę. To również dobry moment na sadzenie truskawek i odnawianie ich starych kęp. Warzywa uprawiane na zbiór jesienny najlepiej sadzić na początku miesiąca.

Przez cały sierpień możemy wzbogacać nasz ogród ozdobny. Na początku miesiąca sadzimy kwitnące jesienią zimowity oraz przebiśniegi i krokusy, które będą cieszyć oko w przyszłym sezonie. W drugiej połowie sierpnia zajmujemy się sadzeniem drzew i krzewów iglastych (różaneczniki, cyprysiki, jałowce), roślin wiecznie zielonych (berberysów, szczodrzeńca) oraz roślin cebulowatych kwitnących wiosną (hiacynty, tulipany, lilie). Pod koniec sierpnia wysadzamy narcyzy, szachownicę kostkową i cesarską, pustynnika; to także doskonały moment dla piwonii.

Przez cały miesiąc sadzimy rozsadę roślin dwuletnich: bratków, stokrotek, malw, niezapominajek, dzwonków ogrodowych.

Jako poplon po warzywach i jednorocznych roślinach ozdobnych możemy zasiać rośliny na nawóz zielony (np. facelię).

Wysiew i sadzenie roślin najlepiej wykonywać w godzinach porannych lub popołudniowych, kiedy powietrze jest wilgotne, a niebo zachmurzone. Przez kilka dni po posadzeniu wszystkie rośliny intensywnie podlewamy.
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium