Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 140/2018, Niedziela 20 maja 2018 r., Bernarda i Bazylego
Opublikowano
Aranżacja ogrodu. Rabaty w kolorze bordo
Mocne, charakterne, przyciągające spojrzenie. Czerwień, bordo, a nawet purpura to barwy jesieni, które w przydomowym ogródku możemy mieć przez cały rok.
Wyrazisty i dekoracyjny ogród w kolorze czerwonym idealny dla miłośników jesiennej palety barw.
Rośliny o bordowych kwiatach lub liściach pięknie współgrają z zielenią, bielą, różem czy błękitem. Berberysy, winobluszcze, żurawki, rozchodniki... Przy odrobinie fantazji możemy wyczarować z nich prawdziwie magiczne miejsce.

Berberys Thunberga

niezwykle popularny kolczasty krzew o drobnych listkach w przeróżnych odcieniach czerwieni, zieleni, żółci. Dorasta do 1,5 m. Pięknie prezentuje się również w zimie, jest całkowicie mrozoodporny.

Śliwa wiśniowa „Pissardi”


Niezwykle dekoracyjne drzewo o czerwonych liściach. Roślina prosta w uprawie, odporna, można ją formować, dzięki czemu idealnie nadaje się do małych ogrodów. Kwitnie na różowo.Żurawka „Peach Flambe”


Czerwonolistne żurawki to rośliny okrywowe. Niezwykle dekoracyjne, rosną w niewysokich (do 40 cm), zwartych kępach. W odmianie „Peach Flambe” czerwono-pomarańczowe liście ciemnieją z biegiem czasu, aby jesienią osiągnąć kolor głębokiej purpury.
Rozchodnik biały „Coral Carpet”


Roślina płożąca, zadarniająca, o czerwono-zielonych wałeczkowatych liściach. Idealna na skalniak, tworzy efekt burgundowego dywanu. Niewymagająca, rośnie nawet na bardzo ubogich ziemiach, a swoją dekoracyjność utrzymuje przez cały rok.

Bez czarny „Guincho Purple”


Niezwykła, ozdobna odmiana bzu czarnego o liściach w kolorze głębokiego, mocnego burgundu. Dorasta do 3 metrów. Kwitnie drobnymi kwiatami w delikatnych odcieniach różu.

Wśród innych niewymagających, acz efektownych roślin w kolorze bordo na uwagę zasługują: klony (palmowy „Atropurpureum” i pospolity „Faassen’s Black”), pęcherznica kalinolistna „Diabolo”, leszczyna południowa „Maxima”, perukowiec podolski „Royal Purple”, wiśnia piłkowana „Royal Burgundy”.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium