Niedziela, 21 grudnia 2014

Strona główna Życia Podkarpackiego

Rejestracja | Logowanie
reklama
Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player
reklama
Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player
Film opublikowany przez radnego z Przeworska, pokazujący, jak psy osaczają rannego dzika, wywołał poruszenie

Radny strzelał, potem filmował

2 kwietnia 2014, 9:16

Dzik próbuje się bronić przed trzema atakującymi coraz mocniej psami. Postrzelony nie może uciec.

Film pokazujący, jak trzy psy znęcają się nad postrzelonym dzikiem, który już nie może uciekać, trafił na portal „YouTube”. Opublikowano go na kanale opisanym jako „tomasz krzan”. Wideo już jest niedostępne dla wszystkich, ale z powodu swojej drastyczności żyje nadal w innych portalach. Można go znaleźć m.in. na onet.pl. Radny miejski z Przeworska Tomasz Krzan przyznaje, że to on umieścił nagranie. Zapewnia jednak, że nie miał zamiaru pokazywać dramatu zwierzęcia, tylko sprawne działanie psów myśliwskich w dochodzeniu postrzałka. – Uważam, że nie popełniłem żadnego wykroczenia. Postąpiłem zgodnie z zasadami etyki. Przy pomocy psów doszedłem postrzelone zwierzę, by go dobić. Zrobiłem to w pierwszym dogodnym momencie, dbając przy tym o bezpieczeństwo. Nie chciałem przypadkowo zastrzelić psa – mówi.

Więcej w bieżącej, papierowej wersji ŻP.

(Erka)

Komentarze (10)

2035Wydawca serwisu internetowego zycie.pl nie odpowiada za treść opinii zamieszczanych przez internautów. Wypowiedzi naruszające zasady współżycia społecznego albo będące w sprzeczności z obowiązującym prawem - zostaną wyeliminowane. Autorzy komentarzy naruszających dobra osobiste innych osób mogą być pociągnięci do odpowiedzialności cywilnej lub karnej.
~gajowy82.160.231.24 [ 2.04.2014 10:06 ]no to facet z mózgiem małolata zaistniał,żal mi tego zwierzęcia,bo jego wcale
~ben178.235.32.92 [ 2.04.2014 10:08 ] zawsze się zastanawiam jak widząc jakieś zwierzę można chcieć mu odebrać życie - co to by mi dało? moim zdaniem trzeba zakazać im polowań, nie można zabijać tylko dla 'przyjemności' z zabijania (patrz polowania na ptaki), przecież nie jest tak że jak nie będą zabijać zwierząt, to będą zabijać ... regulacją stanu zwierzyny płowej zajmą się drapieżniki (wilki, rysie, itp. -teraz prawie juz wytępione jak wiele innych gatunków) lub środki regulujące rozród, ale dla najbardziej zawziętych myśliwych można wprowadzić taki model jak w wędkarstwie 'catch and release' czyli strzał nabojem usypiającym , zdjęcie z "upolowanym" zwierzakiem i z powrotem go do lasu .Strzelby takie już istnieją, nie są drogie przy cenach tradycyjnych sztucerów, a zasięg mają taki jak broń gładkolufowa, przy czym, jeśli wejdą do powszechnego użytku, to zostaną znacznie ulepszone i będą o wiele skuteczniejsze niż obecnie produkowane. Nie będziemy pierwsi, bo bodajże Holandia zakazała już polowań, ale pomyślmy ilu zwierzętom ocalimy życie i oszczędzimy cierpień. Najgorsze jest, że zwierzęta doskonale wiedzą, że człwoiek im zadaje ból i zabija i dlatego go unikają,a w miejscach, gdzie są bezpieczne zaprzyjaźniają się z człowiekiem. Zabijanie dla przyjemnosci nie jest normalne! Z łowieckim pozdrowieniem dla naprawdę kochających przyrodę - Darz Bór
~były myśliwy176.110.152.93 [ 2.04.2014 11:14 ] „Brawo Przeworsk!!” Jeszcze nie wywietrzał smród po „Krwawej Dzidce” jaki pozostawiła po sobie w sieniawskim kole i powiecie a tu następny pasztet! Jak myśliwy będzie przestrzegał prawa łowieckiego, etyki myśliwskiej itp. jak widzi że jego związkiem kilka kadencji kieruje birbant, opój, aferzysta i degenerat. Kto go miał nauczyć etyki, kto egzekwować prawo łowieckie? Degenerat wybierany przy pomocy komuszo-ubeckich sztuczek, przez zgraję sobie podobnych! Ryba psuje sie od glowy! Jaki Pan taki Kram! Krzan tu nic nie winien! Ten bezmózgi „człowieczyna” chce tylko dorównać Pryncypałom!
~wowa78.8.98.149 [ 2.04.2014 12:13 ]Współczuć takiego radnego, niezła reklamę robi sobie i zakładowi pogrzebowemu który ma. kompletnie niedojrzały emocjonalnie osobnik "postrzałek".
~maciej194.247.62.42 [ 2.04.2014 16:17 ]gdzie mieszkasz skurwysynu
~nik164.127.4.125 [ 2.04.2014 18:06 ]Ciekawe dlaczego w pazdzierniku 2013 nikt nie zlozyl doniesienia do prokuratury tylko wyplywa ten temat pare miesiecy po umieszczeniu filmu w internecie? Chodzi tylko o dzika?...
~P.K178.43.77.153 [ 3.04.2014 08:57 ]Występek radnego zweryfikują mieszkańcy podczas wyborów. Prokuratura powinna badać firmy produkujące pomniki, podwójną księgowość, brak wystawiania faktur, odprowadzania podatków. Zatrudnianie na czarno. Nie tylko te firmy , ale przede wszystkim dlaczego środki pienieżne które zostały wydatkowane na dokumentacje budowy obwodnicy Przeworska przepadną. Czy obywateli RP stać na taką rozrzutność. Kto za to odpowiada , Burmistrz, Marszałek, Minister ? Od tego jest Prokuratura , która do tej pory nie podjęła działań. Dlaczego ? bo jest zależna, skorumpowana? Poszkodowanym jest podatnik .
~obserwator83.14.11.28 [ 3.04.2014 09:51 ]Właściwie nic dodać nic ująć.Mamy takich radnych - naszych reprezentantów na jakich sobie zasłużyliśmy.To się przekłada na nasze życie w Przeworsku , a właściwie jego zanik. Zwyrodnialcy nas reprezentują. To już skandal, A naszze ulice.chodniki zaniedbane,okostki się zapadają, Dworzec autobusowy własność Miasta i nas mieszkańców ,idioci sprezentowali Burmistrzowi Jarosławia, a upadający PKS sprzedaje w ramach przetargu plac w centrum naszego miasta. Miasto umiera , brak skwerów , zieleni, zaniedbany park,dla starzejących się ludzi brakuje świetlicy dziennego pobytu, a jej zrobienie to tylko chęci- ale po co, Proboszcz i tak powie na kogo głosować.Biedny Przeworsk, brakuje gospodarzy z prawdziwego zdarzenia , a nie karierowiczów i partyjniaków. Ludzie obudźcie się , bo jeszcze trochu, to będziemy płacić za przejście chodnikiem , bo wysprzedają wszystko, a te barany w Radzie z nielicznymi wyjątkami zatwierdzą wszystko , byle dostać swoje diety.
~Fifak217.8.163.135 [ 3.04.2014 21:50 ]Dać durniowi broń do ręki
~www.188.191.203.178 [ 6.04.2014 23:21 ]wywalic burmistrzową bo popiera złodziei a kasa z przeworska wyparuje , aby do wyborów przeworszczanie ocenią dzałalność i kadencję