Piątek, 19 grudnia 2014

Strona główna Życia Podkarpackiego

Rejestracja | Logowanie
reklama
Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player
reklama
Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player
Wynajmującym dworcowe pomieszczenia wypowiedziano umowy. W kwietniu dworzec opustoszeje

O nas nikt nie pomyślał

26 lutego 2014, 10:02

– Wszyscy mówią o remoncie jarosławskiego dworca. Nikt nie mówi o nas, wynajmujących w nim pomieszczenia. Mamy się zabrać. Tyle wiemy – mówi sprzedawca w saloniku prasowym. – Dostaliśmy wypowiedzenia. Do 31 marca mamy opuścić pomieszczenia. Zapewniają, że po zakończeniu remontu oferty wynajmu ogłoszą w internecie. Tylko nic nie mówią na temat cen – słyszymy w zakładzie fotograficznym na piętrze dworca.

Na dworcu PKP w Jarosławiu działa kilkadziesiąt małych firm. Kioski z prasą, apteka, bary, kwiaciarnie i inne zakłady usługowe. Wszystkie muszą opuścić wynajmowane pomieszczenia. – Od 17 lat tu jestem. Muszę znaleźć jakieś miejsce albo zamknąć działalność. Jak sobie poradzimy, nikogo to nie obchodzi. Nikt się nami nie zainteresował, chociaż chodzi o miejsca pracy, o utrzymanie dla kilkudziesięciu rodzin. Wyrzucą nas na bruk, to przynajmniej część będzie musiała korzystać z pomocy socjalnej – uważa pan Mieczysław, właściciel punktu z artykułami elektrotechnicznymi. – Mam drugi zakład w pobliżu, więc jakoś przetrzymam, ale inni są w gorszej sytuacji. Nigdzie w Polsce nie widziałem, by miejskie służby socjalne urzędowały na dworcu. U nas ma tak być. Nie wierzę, że pomieszczenia, które obecnie zajmuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, zostaną przekształcone na mieszkania socjalne (...) – uważa pan Wacław, właściciel zakładu fotograficznego. 

Więcej na ten temat przecztasz w bieżącym wydaniu ŻP.

(Roman Kijanka)

Komentarze (3)

1790Wydawca serwisu internetowego zycie.pl nie odpowiada za treść opinii zamieszczanych przez internautów. Wypowiedzi naruszające zasady współżycia społecznego albo będące w sprzeczności z obowiązującym prawem - zostaną wyeliminowane. Autorzy komentarzy naruszających dobra osobiste innych osób mogą być pociągnięci do odpowiedzialności cywilnej lub karnej.
~Grzes93.203.96.73 [ 27.02.2014 00:09 ]Zostawcie moj kiosk ja tam zawsze cygary kupuje!
~Sergio batata31.2.104.108 [ 27.02.2014 08:26 ]Gdzie byliście jak PKP mówiło o Burzeniu dworca? Czemu wtedy nie wsparliscie burmistrza? Teraz gość którego to nie jest budynek ma wam zapewnić lokum? Niby z jakiej racji?
~ela31.128.9.0 [ 3.03.2014 18:26 ]nareszcie się za niego wezmą!!! brudno i mało przyjemnie , brak miejsc siedzących, ja rozumiem że kupcy się obawiaja ale pomyślcie o podróżnych i o wizerunku miasta