Sobota, 20 grudnia 2014

Strona główna Życia Podkarpackiego

Rejestracja | Logowanie
reklama
Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player
reklama
Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player
JAROSŁAW

Twoja TV – jarosławska telewizja internetowa ma rok

5 grudnia 2013, 11:03

Twoja TV jest dziełem kilkunastu pasjonatów, którzy początkiem grudnia ubiegłego roku uruchomili portal www.twojatv.info. Dzisiaj na ich stronie można znaleźć około tysiąca filmów pokazujących lokalne wydarzenia. Mają sporą grupę widzów i choć z trudem udało im się przetrwać nie myślą o rezygnacji.

 

Pierwszą rocznicę istnienia świętowali w tym tygodniu. Na zorganizowanym a tej okazji spotkaniu pokazali czym zajmowali się w ciągu roku. Zaprezentowali też plany. 

- Zaczynaliśmy jako amatorzy i do teraz nimi jesteśmy. Jednak po roku pracy widać, że pojawia się coraz więcej fachowości w przygotowywanych materiałach. Uczymy się, a biorąc pod uwagę, że lokalna telewizja jest naszą pasją, a nie sposobem na zarobienie pieniędzy jestem dobrej myśli, jeśli chodzi o jej przyszłość – uważa Rafał Babiarz, niepisany szef  portalu. - Nie mamy naczelnego. Kto ma wolny czas bierze swój sprzęt i robi. Portal jest zarejestrowany na mnie tylko ze względów formalnych. Ktoś musiał figurować w dokumentach, ale działamy wspólnie – dodaje.

Internetowa telewizja obejmująca swym zasięgiem Jarosław i jego najbliższe okolice nie jest, jak zapowiadają jej twórcy, konkurencją dla innych mediów.

– Chcemy docierać z informacjami do jak największej grupy ludzi, jednak nasz przekaz jest typowo lokalny. Staramy się pokazywać rzeczywistość z naszych okolic bez ograniczeń tematycznych. Uzupełniamy informacje pojawiające się w innych kanałach. Wchodzimy z tymi, które z reguły nie mają szans na zaistnienie w większych redakcjach. Mamy inny cel niż one – mówią realizatorzy Twojej TV.

- Pasja i zamiłowanie, do którego musimy dokładać. Poświęcamy wolny czas, ale robimy to, co lubimy i udało nam się przetrwać rok. To cieszy – podsumowuje Babiarz. – Stabilni finansowo nie jesteśmy, ale się rozwijamy – dodaje.

Pół roku nie mieli nawet studia. Potem wynajęli lokal w budynku dawnego cechu przy ul. Lubelskiej. Po roku istnienia zmienili wygląd swojej strony. Myślą nad kolejnymi zamierzeniami, które pozwolą dotrzeć do większej grupy widzów. 

W lokalnym portalu telewizyjnym można znaleźć materiały bieżące, ale są także powstałe dawniej. Najstarszy jest sprzed 10 lat. Na ich stronie jest sporo relacji z imprez kulturalnych i uroczystości. Są zapowiedzi, ale nie brakuje też materiałów poruszających codzienne problemy oraz pokazujących dramatyczne, bądź ciekawe zdarzenia.

- Mamy już swoje miejsce, a wzrastająca liczba widzów świadczy, że jesteśmy potrzebni – podsumowują twórcy twajatv.info.

(Erka)

Komentarze (2)

1758Wydawca serwisu internetowego zycie.pl nie odpowiada za treść opinii zamieszczanych przez internautów. Wypowiedzi naruszające zasady współżycia społecznego albo będące w sprzeczności z obowiązującym prawem - zostaną wyeliminowane. Autorzy komentarzy naruszających dobra osobiste innych osób mogą być pociągnięci do odpowiedzialności cywilnej lub karnej.
~Nico3888.199.92.66 [ 5.12.2013 19:30 ]Gratulacje i powodzenia !!! Jesteśmy z wami !!!
~Piotr31.128.12.195 [ 7.12.2013 18:08 ]Jestem z wami codziennie również na facebook'u- gratuluję sukcesu jaki odnieśliście- tak trzymać !!!